Bartók Kamaraszínház és Művészetek háza

Nem kell Pánikolni a Kapuzárástól

Ónodi Zoltán - 2015. február 20. 16:27

Ma este az MMK színházterme újra slágerektől lesz hangos és zenekedvelő közönséggel telik majd meg. Jóféle rockmuzsika profiktól. Műfajbarátoknak kötelező.

bBA Kapuzárási Pánik együttes este 19 órakor az MMK színháztermében felejthetetlen hangulatot csinál majd. Gyerekkorunk legjobb slágereivel örvendeztetik meg az érdeklődőket, zenei kavalkád várhat ránk.  Charlie, Bikini, Bon Bon, Takács Tamás is szerepel a kínálatban. Várkonyi Károly a mikrofon mögül hangjával kelti életre Györki István, Győry Attila, Kun Krisztián és Vincze Gyula zenéjét. A csapat már bizonyított az önkormányzat által rendezett adventi randevú programsorozaton is, ott többször is visszatapsolta őket a helyi közönség. Lássuk, halljuk a mai produkciót.

A rovat további hírei: Kultúra

Mese- és bábelőadás, koncert és dedikálás is lesz a Móra Kiadó családi napján

Mese- és bábelőadás, koncert és dedikálás is lesz a Móra Kiadó családi napján

2025. feb. 20.

Mese- és bábelőadás, koncert, dedikálás is lesz számos más program mellett szombaton, a Móra Kiadó családi napján, amelyet a budapesti 6SZÍN Teátrumban rendeznek meg szombaton.

Billy Idol nyáron ismét a Budapest Parkban lép fel

Billy Idol nyáron ismét a Budapest Parkban lép fel

2025. feb. 19.

Billy Idol július 8-án ismét Magyarországon lép fel. A nyolcvanas-kilencvenes évek népszerű rockénekese It's a Nice Day to… Tour Again című koncertkörútján (2018 és 2022 után ismét) a Budapest Parkban ad koncertet - közölte a szervező Live Nation kedden az MTI-vel.

A kultúra mélyen gyökeredzik városunkban

A kultúra mélyen gyökeredzik városunkban

2025. feb. 18.

Dunaújváros sokkal több annál, hogy egy iparvárossal azonosítsuk. Számos neves művész pályája indult innen, felsorolni is nehéz volna, hogy a kultúra mely területeit gazdagítják. A Kortárs Művészeti Intézet (ICA-D) is teret biztosít a művészet különböző formáinak. 

Szabad Szemmel az ICA-D-ben: "Smoke Sauna Sisterhood"

Szabad Szemmel az ICA-D-ben: "Smoke Sauna Sisterhood"

2025. feb. 17.

Újabb izgalmas és szép darabbal folytatódik a Szabad Szemmel sorozata: a naptári év második vetítésén a Smoke Sauna Sisterhood című észt-francia-izlandi dokumentumfilm pörög a Kortárs Művészeti Intézetben (ICA-D) kedden délután.

DSTV: programözön a József Attila Könyvtárban

DSTV: programözön a József Attila Könyvtárban

2025. feb. 17.

A következő időszakban is érdemes lesz ellátogatni a könyvtárba, derül ki a DSTV összegzéséből. A sorozat éppen ma kezdődik a Jókai-életmű aktualitására fókuszáló eseménnyel, de izgalmas kezdeményezéssel készülnek a Nemzetközi Könyvajándék Nap című programra, és újra lesz "könyves vakrandi" is. Hangkép.
 

Az akusztikus elem és a dunaújvárosi szál

Az akusztikus elem és a dunaújvárosi szál

2025. feb. 16.

Dunaújvárosi szereplője is lesz a jövő évi Velencei Biennálé seregszemléjének – nem is akármilyen minőségben: Balogh Máté Erkel-díjas zeneszerző komponál az alkalomra dedikált, mi több, részben a tárlat tárgyain megszólaló művet Koronczi Endre pneuma cosmic című, a magyar pavilonban látható kiállításához. 

DSTV: párkapcsolati dráma a Bartók mikroszínpadán

DSTV: párkapcsolati dráma a Bartók mikroszínpadán

2025. feb. 14.

A Hitvesi ágy című kétszemélyes darabot vitte színre a Bartók Kamaraszínház, idézi fel a DSTV összegzése. A próbafolyamat a végéhez ért és végre a közönség is láthatja az érzékeny témát boncolgató, súlyos krízist feldolgozó produkciót a mikroszínpadon. Hangkép.