Dunaújváros Hetilap

Orbán nem várja be Putyint és Ukrajnába látogat

Brousil Csaba - 2015. február 11. 15:11

Orbán Viktor pénteken rövid munkalátogatást tesz Ukrajnában - jelentette be Havasi Bertalan, a Miniszterelnöki Sajtóiroda vezetője az MTI-nek szerdán.

A miniszterelnök Kijevben megbeszélést folytat Petro Porosenko ukrán államfővel. Nyúlfarknyi hír, szent igaz. Hogy mivégre történik mindez, az nehéz kérdés, pláne miért ilyen sürgősen és miért Vlagyimír Putyin budapesti látogatása előtt? A válasz várat még magára, ám lehet, hogy nem sokáig, ugyanis ma Minszkben összeül Petro Porosenko ukrán és Vlagyimir Putyin orosz elnök Nyugat-Európa képviselőivel, Francois Hollande francia elnökkel és Angela Merkel német kancellárral. A tét, ha mezítlábasan akarunk fogalmazni akkor az, hogy ez a csúcstalálkozó utolsó lépés az orosz-ukrán válság végső, békés rendezéséhez. Amennyiben ma nem jutnak dűlőre a nagyok, akkor az Egyesült Államok is beszállhat a ringbe, mégpedig fegyverekkel.

Forrás:MTI/DO
Fotó:MTI

A rovat további hírei: Közélet

Vitorlát bonts, árbocra fel, kalózok! – kalandos Játékfesztivállal készültek (galériával)

Vitorlát bonts, árbocra fel, kalózok! – kalandos Játékfesztivállal készültek (galériával)

2025. aug. 27.

A tenger félelmet nem ismerő szereplőinek világába csalogatott az Útkeresés Segítő Szolgálat közösségi eseménye – a már hagyományos nyárbúcsúztató, egyben jótékonysági kezdeményezés ebben az évben is nagy sikert aratott a vendégek körében.

Hegyi kecske a sas és mormota mellett – már teljes díszben pompázik a trafóház

Hegyi kecske a sas és mormota mellett – már teljes díszben pompázik a trafóház

2025. aug. 26.

Nem az első, és vélhetően nem is az utolsó témához kapcsolódó hírt osztjuk meg a városlakókkal: folytatódott a 4-es körzet szépítése, elkészült a Váci Mihály utcában található trafóház festése. Nagy Gergő tájképet és hegyi kecskét álmodott a sas és a mormota mellé.

Zarándokok gyülekeztek a Lajos-köveknél

Zarándokok gyülekeztek a Lajos-köveknél

2025. aug. 26.

Az 1526-os mohácsi csata az egyik legfájóbb vereség a magyar történelemben. Az esedékes évforduló alkalmával zarándoklaton vesznek részt a hagyományőrzők, akik idén is lóháton vágtak neki az Érdtől Mohácsig tartó útvonalnak, amelyen II. Lajos király serege is járt. A lovasok egyik állomása Dunaújváros volt – ahogy évek óta mindig, ezúttal is a Lajos-köveknél tartottak rövid pihenőt.

Jól sikerült a jubileumi "Szalki tali"

Jól sikerült a jubileumi "Szalki tali"

2025. aug. 25.

Immáron egy évtizede szervezi meg az Esőemberek Szüleinek Dunaújvárosi Egyesülete az éves találkozóját, amely keretében autizmussal vagy más egyéb fogyatékossággal élő gyermeket/felnőttet nevelő családok találkozhatnak az ország területéről.

Ajándékkal búcsúzott Nárcisztól a Rosti gimnázium közössége

Ajándékkal búcsúzott Nárcisztól a Rosti gimnázium közössége

2025. aug. 24.

A közös munka a sikeres érettségivel ugyan véget ért, de a kapcsolat nem szakadt meg a Dunaújvárosi Rosti Pál Gimnázium és Általános Iskola, valamint az intézményben tanult súlyosan beteg diáklány, Lisztes Nárcisz között. Az iskola egy jeles összefogás nyomán hasznos ajándékkal lepte meg Nárciszt.

DSTV: komoly segítség az álláskereséshez

DSTV: komoly segítség az álláskereséshez

2025. aug. 24.

A beszámolót már olvashatták, most itt a DSTV összegzése a rendhagyó kezdeményezésről: a vasmű csoportos létszámleépítése nyomán álláskeresővé vált munkavállalóknak szerveztek gyakorlati tanácsadó napot a Városháza "C" szárnyában. Hangkép.

 

Boldog születésnapot, Magyarország! – együtt emlékeztünk az államalapítás ünnepén (galériával)

Boldog születésnapot, Magyarország! – együtt emlékeztünk az államalapítás ünnepén (galériával)

2025. aug. 21.

A hagyományoknak megfelelően közösen, de ezúttal a Mondbach-kúria udvarán ünnepelhettek a városlakók az önkormányzat által rendezett programon augusztus 20-án, az államalapítás és az új kenyér ünnepén.