Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. már. 27. Hajnalka
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü
Dunaújváros Hetilap

Felmérik, hogy milyen életszínvonalon élünk

Közélet
felmérés
közvélemény-kutatás
KSH

facebook megosztás

doszerk - 2015. már. 16., 10:50

A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) országos adatfelvételt végez a lakosság fogyasztási szokásairól, jövedelmi helyzetéről és életkörülményeiről március 16. és május 15. között - tájékoztatta a statisztikai hivatal hétfőn az MTI-t.

A közlemény szerint a háztartási költségvetési és életkörülmény adatfelvételben részt vevő 13 ezer háztartás kiválasztása véletlenszerűen történik.

A háztartásokat felkereső kérdezők hivatalos igazolvánnyal rendelkeznek, a kérdésekre az interneten vagy a kérdező személyes közreműködésével lehet válaszolni. A KSH az adatokat bizalmasan kezeli, felhasználásuk összesítve, egyedi azonosítás nélkül történik - olvasható a tájékoztatásban.

A kérdezőknek válaszoló háztartások ajándékot kapnak, míg a kérdőívet interneten kitöltő háztartások között táblagépeket sorsolnak ki - írja a statisztikai hivatal.

A KSH a felvétel alapján különböző nemzetközi szervezetek számára (Eurostat, UNICEF, Világbank, OECD) szolgáltat rendszeresen adatokat. A magyar felhasználók közül a háztartások életszínvonalára vonatkozó információk iránt újságírók, magánszemélyek, cégek, bankok, piackutatók is rendszeresen érdeklődnek - írja a KSH.

Az adatokat novemberben teszi közzé a KSH - közölte a hivatal az MTI érdeklődésére.

Forrás:MTI
 

A rovat további hírei: Közélet

Waldorf: színházünnep a „C” szárnyban

2026. már. 27.

Különleges estére készült a Dunaújvárosi Waldorf Óvoda, Általános Iskola és Gimnázium – a nyolcadik osztályosok a Városháza „C” szárnyában mutatták be drámaelőadásokat. Az eseményt hosszú hónapok készültsége előzte meg; de megérte, remekül szerepeltek a gyerekek. 

A húsvét ünnepére készülnek a közösségek

2026. már. 27.

Nagyheti szertartások egész sorával, majd a húsvét méltó megünneplésével készülnek az egyházi közösségek a kereszténység egyik meghatározó ünnepkörére. A római katolikus gyülekezet a Krisztus Király Főtemplomban ünnepel, a keresztény jövőről az evangélikus templomban rendeznek monodrámával körített előadást.

DSTV: hamarosan kezdődik a lomtalanítás sorozata

2026. már. 27.

A beszámolóval már jelentkeztünk, most itt a DSTV összegzése a közelgő startról: városunkban újra megkezdődik a tavaszi lomtalanítás. A kezdeményezésre mindig nagy igény mutatkozik – nem kell azonban a konténerekre várni, hiszen a hulladékudvarban folyamatosan leadhatók a felgyülemlett lomok. Hangkép.

Elkezdődött a tavaszi fűkaszálási szezon

2026. már. 26.

Zöldellő fű és rügyező fák, bokrok látványa fogadja a városlakókat Dunaújvárosban. A tavaszi napfényben gyorsan növekedik a növényzet – a frekventált helyeken a magas fű sokaknak okoz bosszúságot. A GESZ munkatársai már dolgoznak a kiemelt helyszíneken a szép városképért.

Hasznos felajánlás nyomán gyarapodott a Családok Átmeneti Otthona

2026. már. 26.

A Családok Átmeneti Otthonának lakói és munkatársai minden felajánlásért hálásak – a Frangepán utcai intézménybe nagyon hasznos adomány érkezett. Az ellátottak lakrészeibe törölközőszárító radiátorok kerülnek, ami nagyban megkönnyíti az ott élők mindennapjait.

A hulladékudvar, ahol mindig lomtalanítanak

2026. már. 26.

Városunk önkormányzata a közelmúltban adott hírt arról, hogy startol a tavaszi lomtalanítás. A kezdeményezésre mindig nagy igény mutatkozik – nem kell azonban a konténerekre várni, hiszen a hulladékudvarban folyamatosan leadhatók a felgyülemlett lomok. 

Közösségépítés terén is csillagos ötös a Városvédők Újtelepért Egyesület csapata

2026. már. 25.

Sokrétű feladatot lát el, valóban a helyi közösségért dolgozik immár lassan másfél évtizede a Városvédők Újtelepért Egyesület. A csapat egyik fontos tagja Nyári Ica: szervező, szóvivő, alelnök és ezer más feladatot vállaló alapember – közösségépítő sorozatunk következő, ötödik epizódjának főszereplője.
 

  • További hírek

Friss hírek

  1. Waldorf: színházünnep a „C” szárnyban

  2. Kovács-Seres Hunor remekelt Egyiptomban

  3. DSTV: a háló két oldalán

  4. A húsvét ünnepére készülnek a közösségek

  5. Látványos, jó meccsre készülnek

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: a háló két oldalán

DSTV: a háló két oldalán

Embedded thumbnail for DSTV: hamarosan kezdődik a lomtalanítás sorozata

DSTV: hamarosan kezdődik a lomtalanítás sorozata

Embedded thumbnail for Hasznos felajánlás nyomán gyarapodott a Családok Átmeneti Otthona

Hasznos felajánlás nyomán gyarapodott a Családok Átmeneti Otthona

Top hírek

  1. Közösségépítés terén is csillagos ötös a Városvédők Újtelepért Egyesület csapata

  2. A hulladékudvar, ahol mindig lomtalanítanak

  3. Helyt álltak a nemzetközi mezőnyben

  4. DSTV: végleges a választási szavazólap

  5. Volt minek örülni a hétvégén is

Galéria

Március 15-i ünnepség

Veres Viktória bemutatója a Kortárs Művészeti Intézetben

FitCity Dunaújváros (2026. március)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 12. szám - 2026.03.27.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő