Nem gurul be - Szombattól nekünk megint Kelenföld lesz a Déli
Szombattól menetrendváltozás: a pusztaszabolcsi, dunaújvárosi és dombóvári vonatok - egy-egy járat kivételével - csak Kelenföldtől, illetve Kelenföldig járnak. A vasúti vágányok felújítási munkálatai, valamint más vágányzári munkák miatt mintegy másfél héten át lesz életben ez a táncrend.
a vasúttársaság már több mint egy évvel ezelőtt betervezte a Déli pályaudvarra bevezető vágányok és kitérők egy részének cseréjét, amely április 18. és 29. között történik meg. A vágányzár keretében váltó- és síncseréken, valamint vágányszabályozáson kívül a Márvány utcai híd falazatának állagmegóvási munkáit is elvégzik, illetve megszüntetik a vágányzat vízelvezetési problémáit mintegy 90 méteres pályaszakaszon.
A felújítási munkák eredményeként a nyári menetrend kezdetére a meglévő, óránkénti 20 kilométeres sebességkorlátozás megszűnik, ezáltal jobban tartható lesz a menetrend, illetve a csúcsidőszakokban elkerülhetők a torlódások és az ezekből adódó késések.
Kifejtették: a vágányzár ideje alatt korlátozni és módosítani kell a Déli pályaudvarra beérkező és onnan induló vonatok menetrendjét. Néhány kivételtől eltekintve valamennyi vonatot érinti az ideiglenes változás. A távolsági sebes-, gyors- és InterCity vonatok, továbbá a zónázó vonatok változatlanul a Déliből indulnak, de az eredeti menetrendjükhöz képest 5-10 perces eltéréssel közlekednek.
A Budapest és Tatabánya közötti hivatásforgalmat kiszolgáló vonatok, illetve egyes komáromi és győri, munkanapokon közlekedő személyvonatok csak Kelenföldtől, illetve Kelenföldig járnak. A martonvásári és a százhalombattai, munkanapokon közlekedő vonatok Kelenföldről indulnak és oda is érkeznek. A pusztaszabolcsi, dunaújvárosi és dombóvári vonatok - egy-egy járat kivételével - csak Kelenföldtől, illetve Kelenföldig járnak. A székesfehérvári zónázó vonatok, illetve a Kőbánya-Kispest és Tárnok, valamint a Kőbánya-Kispest és Lepsény között közlekedő vonatok menetrendje változatlan. A Déli pályaudvarról Kelenföldre, illetve Kelenföldről a Délibe a székesfehérvári zónázókkal, a nagykanizsai, illetve a szombathelyi - Kelenföld és a Déli pályaudvar között pótjegy váltása nélkül igénybe vehető - gyorsvonatokkal lehet utazni. A zökkenőmentes utazás érdekében célszerű a szokásosnál korábban, legalább tíz perccel előbb kiérkezni a pályaudvarra - írták.
A MÁV az utasainak azt javasolja, hogy utazás előtt mindenképpen tájékozódjanak. Bővebb információk a http://www.mavcsoport.hu/ honlapon (http://www.mavcsoport.hu/mav-start/belfoldi-utazas/vaganyzar) olvashatók, illetve a helyi tarifával hívható MÁVDIREKT vonalon, a 06 (40) 49-49-49-es telefonszámon kérhetők.
Forrás,fotó:MTI
A rovat további hírei: Közélet
Közgyűlés: több pénzhez jutottak a város intézményei a döntések révén
2025. okt. 16.
Tizenhét témát nyílt ülésen, míg kettőt zárt ajtók mögött tárgyalt Dunaújváros közgyűlése a csütörtöki ülésén. A tanácskozás helyszíne az Almási Zsolt terem volt.
Alapítványi összefogás a vasmű macskáiért
2025. okt. 15.
Mint ismert, a vasmű területén több száz kóbormacska él – a terület eddig sem volt biztonságos számukra. A gyár korábbi dolgozói önkéntes alapon élelmezték az állatokat, ám sürgető megoldást igényel az elvadult jószágok helyzete. A Duna Dog Center Alapítvány (DDC) vállalta annak az együttműködésnek a koordinálását, amelyben 100 macska sorsa fordulhat jobbra.
DSTV: lezárult az Urbact projekt
2025. okt. 15.
Az eseményről már olvashattak, most itt a DSTV összeállítása az Urbact projekt Szalki-szigeten rendezett fináléjáról. A nemzetközi program a delegáltak mellett a témával foglalkozó szakemberek, valamint egyetemisták részvételével, szakmai előadásokkal és remek beszélgetésekkel ért véget a közelmúltban. Hangkép.
Ugróiskolák a városrészben: Nagy Gergő ismét alkotott
2025. okt. 14.
Ismét színes alkotásokkal gazdagodott a Római városrész – Barta Endre humán ügyekért felelős alpolgármester, a körzet önkormányzati képviselője méltatta Nagy Gergő grafikusművész munkáját, aki további két alkotással lepte meg a körzetben élőket.
Újra lehet pályázni a Bursa-ösztöndíjra!
2025. okt. 12.
Két típusú ösztöndíjra pályázhatnak a felsőoktatásban tanuló, vagy a felvételi előtt álló diákok. A Bursa Hungarica részeként az önkormányzattól akár havi 18 ezer forintos támogatásban részesülhetnek.
Az égi műhelybe távozott Németh István órás
2025. okt. 11.
Generációk ismerték és kedvelték, a szó leghagyományosabb értelmében volt mesterember Németh István: órásként évtizedekig dolgozott a városban, a közösség meghatározó személyiségeként, 70 évesen ragadta el a halál.
Ültetnek és gondoznak, virágosító munkájuk révén szépül a város (galériával)
2025. okt. 10.
Idén már 26. alkalommal hirdette meg az önkormányzat a "Virágos Dunaújvárosért" versenyt – nyolc kategóriában várták a nevezéseket, de ezúttal is díjazták az "Első Fecskéket", valamint a jubiláló virágosítókat is.