Tehetség napja: randevú a Városháza téren
A Dunaújvárosi Tankerület Művészetoktatás Munkaközössége és a Mezőfalvi Petőfi Sándor Általános Iskola, Előkészítő Szakiskola és Alapfokú Művészeti Iskola ma délután három és öt óra között rendezi meg a "Tehetség Napja" elnevezésű tehetséggondozó programját a Városháza téren.
A Dunaújvárosi Tankerület Művészetoktatás Munkaközössége és a Mezőfalvi Petőfi Sándor Általános Iskola, Előkészítő Szakiskola és Alapfokú Művészeti Iskola ma délután három és öt óra között rendezi meg a "Tehetség Napja" elnevezésű tehetséggondozó programját a Városháza téren.
A tehetség napja március 25-éhez, Bartók Béla születésnapjához köthető, melynek kapcsán az idei évben a Magyar Tehetségsegítő Szervezetek Szövetsége meghirdette a "Tehetség hónapja" elnevezésű akciót. A Közép-Mezőföldi Tehetségsegítő Tanács sikeresen pályázott a Tehetséghidak projekt keretében a "Tehetségnapok és kreatív akciók" elnevezésű tehetséggondozó pályázaton. A mezőfalvi iskola a tehetséggondozó programsorozatból a tehetség napja - Street Art rendezvény szervezését vállalta fel.
A Dunaújvárosi Tankerületben harmadik alkalommal szervezik meg a nagyszabású figyelemfelhívó műsort. Az idei évben is sok iskola jelentkezett, ezzel is kifejezve, hogy minden intézményben nagy gondot fordítanak a tehetséggondozásra. A tankerület iskolái, az alapfokú művészeti iskolák, valamint a Dunaújvárosban működő középiskolák és alapítványi intézmények számos énekes, táncos produkciót delegáltak a tehetség napi rendezvényre. A látványos programot a Városháza téren tartjuk, remélve, hogy a forgalmas helyen fel tudjuk kelteni az érdeklődést a tehetséggondozás ügyének fontosságára.
A két részből álló program első felvonásában az iskolák három diák és egy felkészítő tanár alkotta rajzos csapatai a tavasz témakörét dolgozzák fel. Ide tíz iskola csoportjait várják a szervezők az előzetes jelentkezések alapján. Ezt követően a tér központi részén énekesek, táncosok mutatják be sokszínű produkcióikat.
A néptánctól a modern táncig, a népdaltól a legújabb slágerekig széles választékot nyújtunk az érdeklődőknek. A program hangosításáról, technikai hátteréről idén is a Dózsa Mozi Centrum gondoskodik, míg a Sándor Frigyes Alapfokú Művészeti Iskola, egy elektromos zongora "kölcsönzésével" járul hozzá a minél sikeresebb rendezéshez.
A nyertes pályázatnak köszönhetően a rajzos eszközöket és némi szerény vendéglátást is biztosítanak a szervezők a résztvevőknek, s mint azt megtudhattuk közel 300 diák csillogtatja meg tehetségét a ma délutáni rendezvényen.
A programban résztvevő iskolák:
Baracsi Széchenyi Zsigmond Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola
Baracsi Széchenyi Zsigmond Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola Előszállási Árpád fejedelem Tagiskolája
Besnyői Arany János Általános Iskola
Dunaújvárosi Bánki Donát Gimnázium és Szakközépiskola
Dunaújvárosi Dózsa György Általános Iskola
Dunaújvárosi Dózsa György Általános Iskola Szilágyi Erzsébet Általános Iskola Egysége
Dunaújvárosi Móricz Zsigmond Általános Iskola
Dunaújvárosi Petőfi Sándor Általános Iskola Gárdonyi Géza Általános Iskola Egysége
Dunaújvárosi Rudas Közgazdasági Szakközépiskola
Dunaújvárosi Sándor Frigyes Alapfokú Művészeti Iskola
Dunaújvárosi Széchenyi István Gimnázium
Mezőfalvi Petőfi Sándor Általános Iskola, Előkészítő Szakiskola és Alapfokú Művészeti Iskola
Nagyvenyimi Kossuth Lajos Általános Iskola
Pentelei Szakképző Iskola
Perkátai Hunyadi Mátyás Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola
Rácalmási Jankovich Miklós Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola
Violin Alapfokú Művészeti Iskola
Wesley-Da Capo Alapfokú Művészeti Iskola
A rovat további hírei: Kultúra
DSTV: egy orvos oltára a múzeumban
2025. okt. 29.
Időről-időre érdemes felkeresni az Intercisa Múzeum hivatalos oldalát, derül ki a DSTV összegzéséből. A szakemberek érdekes történelmi emlékek történetét dolgozzák fel – dr. Szabó Antal Tibor régész-muzeológus legutóbb "egy orvos oltáráról" mesélt. Hangkép.
"Írás a löszfalon" – Egresi Zsuzsa emlékére
2025. okt. 27.
Kötetének címét kölcsönözve szervez emlékezést Egresi Zsuzsa dunaújvárosi képzőművészre a József Attila Könyvtár – méghozzá az elhunyt alkotó versei, művei, barátai visszaemlékezései tükrében csütörtökön délután.
DSTV: Szoborváros V.
2025. okt. 24.
Újabb érdekes epizóddal folytatódott a DSTV köztéri szobrokat ismertető városjáró sorozata. A Szoborváros című magazin V. epizódjában két, a Béke téren található köztéri alkotást mutatnak be Hodik Mónika történész-muzeológus közreműködésével. Hangkép.
Vastapsot érdemelt, csodás matinékoncert a Viadanával a Magyar Nemzeti Galériában
2025. okt. 22.
Remek ősbemutató és a régi repertoár nagy kedvencei, gyerekkari közreműködés és parádés finálé: emlékezetes hangversenyt adott a főváros ikonikus koncerthelyszínén a Viadana Kamarakórus múlt vasárnap. És már készülnek a folytatásra – az is nagyon erősnek ígérkezik!
DSTV: 22 éves a Cimbora Klub
2025. okt. 21.
Ünnepi eseményről tudósít a gyermekkönyvtárból a DSTV összeállítása. A József Attila Könyvtárban működő Cimbora Klub fennállásának 22. évét ünnepelte a közelmúltban – ahogy szokták, a közösség tagjai idén is "Ki mit tud?" produkciókkal és tortával köszöntötték egymást. Hangkép.
Nagy László nyomában a József Attila Könyvtárban
2025. okt. 20.
"Öntörvényű konok csillag" – ezzel a címmel rendeznek a Nagy László 100 emlékév keretében irodalmi estet a József Attila Könyvtárban kedden délután.
Szabad Szemmel az ICA-D-ben: "Csillagokban bízva"
2025. okt. 19.
A nápolyi asztrológusnak, Lucianának megvan a biztos módszere arra, hogy ügyfeleit hozzásegítse vágyaik teljesüléséhez. Cosodás filmmel folytatódik a Szabad Szemmel sorozata a Kortárs Művészeti Intézetben (ICA-D) kedden.









