Vasvári iskola: új pálya az atlétáknak
A Magyar sport napja alkalmából rendezett sportnapot a Vasvári iskola, ahol egy korszerű rekortánpálya átadásának is örülhettek az atlétika szerelmesei. Az ünnepélyes eseményen jelen volt a Magyar Olimpiai Bizottság sportiskolai programvezetője, Lehmann László is.
A Magyar Sport Napját is ünnepelték ma a Vasvári iskolában, mely ügyességi, gyorsasági és kitartást igénylő feladatokkal fűszerezett sportnappal emlékezett meg a Magyar Athletikai Club (MAC) 140 éve megrendezett első szabadtéri sportviadaláról. Még egy esemény miatt volt azonban emlékezetes az intézmény számára a mai nap: délelőtt tíz órakor adták át a távolugró gödörnél kialakított új rekortánpályát, ami rendkívül komoly segítséget nyújthat atlétáinknak a minél sikeresebb felkészülésben.
Az ünnepélyes eseményen jelen volt a Magyar Olimpiai Bizottság sportiskolai programvezetője, Lehmann László, önkormányzatunkat az Oktatási, kulturális, ifjúsági és sportbizottság elnöke, Sztankovics László, míg a Klebelsberg Intézményfenntartó Központot Nagy Viktor képviselte. Kovács Erzsébet, a Vasvári iskola igazgatónője, külön köszöntötte az átadón jelen lévő Szloboda Lajost, aki több vasváris kollégának, egykori diáknak volt az atlétika edzője, s mint azt Kovács Erzsébet elmondta, az ő személyével is össze lehet kapcsolni az iskola múltját, jelenét, s tanulók személyében remélhetőleg a jövőjét is.
Az igazgatónő kiemelte, hogy a Vasvári iskola immáron hosszú évek óta a Magyar Olimpiai bizottság által támogatott intézmény, mely az idei tanévben kiemelt támogatást kapott a MOB-tól, amire méltán lehetnek büszkék, s remélik, hogy a következő tanévben is sikerül ezt kivívniuk, ami elsősorban a gyermekek minél jobb eredményeitől függ majd. Éppen ebben jelenthet nagy segítséget az a rekortánpálya, melyet a Magyar Olimpiai Bizottság segítsége nélkül nem tudtak volna megépíteni. A Vasvári iskolában az úszókat, a tornászokat és az atlétákat támogatja elsősorban a MOB, s míg az úszóknak az Fabó Éva Sportuszoda, a tornászoknak a tornacsarnok biztosítja a feltételeket, addig az atléták eddig meglehetősen mostoha körülmények között készültek versenyeikre. A feltételrendszer javításában nagy segítséget nyújt a ma átadott rekortánpálya, hiszen ilyen minőségű pálya nincs még egy Dunaújvárosban, s a remények szerint az atléták, s az iskola tanulói is maximálisan ki tudják használni a jövőben.
A Magyar Olimpiai Bizottság sportiskolai programvezetője, Lehmann László elmondta, hogy az intézmény eddigi eredményei alapján egyáltalán nem véletlen, hogy a Vasvári iskola bekerült aközé a 110 iskola közé, melyeket kiemelten támogat a MOB. A biztosság képviselője azonban nem csak az új pálya átadása miatt érkezett ma Dunaújváros, hanem azért is, hogy még jobban megismerkedjen az intézménnyel, s tárgyalásokat folytasson a városvezetéssel, illetve a Klebelsberg Intézményfenntartó Központtal arról, hogy az általános iskolák sportiskolai programjának lenne egy középiskolai folytatása is. "Azt szeretnénk, ha egy sportoló gyermek és fiatal a teljes köznevelés és közoktatás rendszerén végig tudna haladni úgy, hogy speciálisan egy olyan sportiskolába jár, ahol az intézmény mindent megtesz azért, hogy a tanulásban is maximálisan teljesítsenek a fiatalok, de emellett a sportkarrier építésének is biztosítsa a lehetőségét és a feltételeit. Éppen ezért nagyon bízom abban, hogy a fiatalabb korosztályok pár év múlva egy sportközépiskolában folytathatják tanulmányaikat." zárta beszédét Lehmann László.
Az ünnepi szavakat követően került sor a távolugró gödörnél kialakított új pálya átadására, majd ezt követően Pappné Házi Éva rendkívül tehetséges tanítványai - köztük utánpótlás válogatott távolugrónk, Endrész Klaudia - avatták fel a "kifutót", melyet a jövőben az iskola minden diákja használhat természetesen, de atlétáinknak rendkívül komoly segítséget nyújthat a mindennapos felkészülésben.
A rovat további hírei: Sport
Az olimpiai ezüstérmes legyőzésével négy között a magyarok
2025. ápr. 18.
A magyar női vízilabda-válogatott 14-10-re nyert az olimpiai ezüstérmes Ausztrália ellen a világkupa szuperdöntő pénteki negyeddöntőjében, a kínai Csengtuban.
Nagy lépés az országos döntő felé
2025. ápr. 18.
Dunaújvárosban szakadt meg a listavezető Pénzügyőr csapatának remek sorozata a röplabdázók U17-es bajnokságának középszakaszában.
Bajnoki címet szerzett a Dragon Steel SE
2025. ápr. 17.
Remek versenyzéssel szerezte meg a premier open kategória első helyét a Dragon Steel SE csapata a Baján megrendezett Hosszú Távú sárkányhajó Magyar Bajnokságon.
Egy szett jó játék nem elég
2025. ápr. 17.
Négy játszmában szenvedett vereséget Miskolcon a DKSE röplabda csapata az Extraliga alsóházának szerda esti fordulójában.
DSTV: döntetlen a szezon utolsó hazai meccsén
2025. ápr. 16.
Hétvégén a szezon utolsó hazai bajnokiját, összességében pedig a sorozat utolsó előtti felvonását játszotta le a Pentele ASE II. csapata. A Honvéd Szondi NB III-as csapata azonban a pontszerzés reményében látogatott el Dunaújvárosba, 9:9-es döntetlent játszottak a csapatok. Hangkép.
Közös mozgás Livi lépteiért (galériával)
2025. ápr. 16.
Szép sikerrel, komoly érdeklődés mellett rendezték meg a Kihívás Nap idei első állomását a Móricz iskola udvarán a mögöttünk hagyott hétvégén.
Közel volt a dobogó a diákolimpián
2025. ápr. 15.
Jól szerepeltek, hasznos tapasztalatokkal gazdagodtak a Danubius KSE tollaslabdázói a Cegléden megrendezett országos diákolimpiai fináléban.