Dunaújváros Hetilap

Aki a partról figyel bennünket

Molnár Emese - 2015. július 25. 18:39

Két és fél hete vigyáz a szabadstrandi fürdőzőkre Finta Balázs. Búvárúszó volt korábban, ott is vizsgázott, de a vízimentő képzést a helyi mentőknél szerezte meg.

Szerencsére nem kellett eddig komoly beavatkozást, mentést végezni itt a Szalki-szigeti strandon. Leginkább olyan esetekben fordulnak hozzám, amikor kagyló ment a talpakba, szerdán például kétszer is bekötöztem ilyen vágási sebet - mesélte a vízimentő.

A napi rutin a kipakolással kezdődik, amikor is a kisebb elsősegély, valamint a nagyobb életmentő felszerelést hozza ki a vízpart mellé. Mint megtudtuk, még defibrillátorral is rendelkeznek a különleges életmentő esetek azonnali beavatkozásához.

A szabadstrand este hét óráig van nyitva a fürdőzők előtt. Hőségriadó idején, mint például ezen a héten is, egy órával tovább ügyelnek a biztonságra.

Ezzel sem szokott probléma lenni, mert a vendégek tudják, hogy záráskor ki kell jönni már a vízből, ez benne is van a házirendünkben, az ő biztonságuk érdekében - tette hozzá Finta Balázs.

Elmesélte azt is, hogy a Rockmaraton idején három napig dolgozott a parton. Néhány vicces szituáción kívül (például ruhástól mártóztak meg a vízben, sőt, valaki anélkül szeretett volna) nem volt nagyobb probléma.

Nyári munkaként választotta ezt a hivatást Balázs, most egyetemre készül, mérnökinformatikus szeretne lenni. Nagy izgalommal várta a csütörtök estét, ugyanis lapzártánk után hozták nyilvánosságra a felsőoktatási felvételi ponthatárokat.

A rovat további hírei: Közélet

Hegyi kecske a sas és mormota mellett – már teljes díszben pompázik a trafóház

Hegyi kecske a sas és mormota mellett – már teljes díszben pompázik a trafóház

2025. aug. 26.

Nem az első, és vélhetően nem is az utolsó témához kapcsolódó hírt osztjuk meg a városlakókkal: folytatódott a 4-es körzet szépítése, elkészült a Váci Mihály utcában található trafóház festése. Nagy Gergő tájképet és hegyi kecskét álmodott a sas és a mormota mellé.

Zarándokok gyülekeztek a Lajos-köveknél

Zarándokok gyülekeztek a Lajos-köveknél

2025. aug. 26.

Az 1526-os mohácsi csata az egyik legfájóbb vereség a magyar történelemben. Az esedékes évforduló alkalmával zarándoklaton vesznek részt a hagyományőrzők, akik idén is lóháton vágtak neki az Érdtől Mohácsig tartó útvonalnak, amelyen II. Lajos király serege is járt. A lovasok egyik állomása Dunaújváros volt – ahogy évek óta mindig, ezúttal is a Lajos-köveknél tartottak rövid pihenőt.

Jól sikerült a jubileumi "Szalki tali"

Jól sikerült a jubileumi "Szalki tali"

2025. aug. 25.

Immáron egy évtizede szervezi meg az Esőemberek Szüleinek Dunaújvárosi Egyesülete az éves találkozóját, amely keretében autizmussal vagy más egyéb fogyatékossággal élő gyermeket/felnőttet nevelő családok találkozhatnak az ország területéről.

Ajándékkal búcsúzott Nárcisztól a Rosti gimnázium közössége

Ajándékkal búcsúzott Nárcisztól a Rosti gimnázium közössége

2025. aug. 24.

A közös munka a sikeres érettségivel ugyan véget ért, de a kapcsolat nem szakadt meg a Dunaújvárosi Rosti Pál Gimnázium és Általános Iskola, valamint az intézményben tanult súlyosan beteg diáklány, Lisztes Nárcisz között. Az iskola egy jeles összefogás nyomán hasznos ajándékkal lepte meg Nárciszt.

DSTV: komoly segítség az álláskereséshez

DSTV: komoly segítség az álláskereséshez

2025. aug. 24.

A beszámolót már olvashatták, most itt a DSTV összegzése a rendhagyó kezdeményezésről: a vasmű csoportos létszámleépítése nyomán álláskeresővé vált munkavállalóknak szerveztek gyakorlati tanácsadó napot a Városháza "C" szárnyában. Hangkép.

 

Boldog születésnapot, Magyarország! – együtt emlékeztünk az államalapítás ünnepén (galériával)

Boldog születésnapot, Magyarország! – együtt emlékeztünk az államalapítás ünnepén (galériával)

2025. aug. 21.

A hagyományoknak megfelelően közösen, de ezúttal a Mondbach-kúria udvarán ünnepelhettek a városlakók az önkormányzat által rendezett programon augusztus 20-án, az államalapítás és az új kenyér ünnepén.

Ünnepi forgatag a kúriában

Ünnepi forgatag a kúriában

2025. aug. 20.

Töltsük együtt a jeles napot államalapításunk és az új kenyér ünnepén! Augusztus 20. alkalmából városunk önkormányzata közös ünneplésre vár mindenkit a Mondbach-kúriában ma délután – itt az estébe nyúló ünnepi forgatag részletes kínálata!