Repülőnap: szombati látványosság

doszerk - 2015. július 10. 17:35

Délelőtt tíz órától egészen délután ötig várja izgalmas programokkal a látogatókat a III. Baracs-Kisapostag Repülőnap, melyet szombaton rendeznek meg a Dunaújváros repülőtéren.

Immáron harmadik alkalommal rendezik meg szombaton a Baracs-Kisapostag Repülőnapot a városunktól nyolc kilométerre található Dunaújváros Repülőtéren. A Baracs, Kisapostag és Dunaföldvár, valamint a Dunaferr Repülőklub rendezésében sorra kerülő repülőnapra ezúttal is négy-ötezer látogatót várnak a szervezők. Az idei rendezvény egyik leginkább várt programjában Veres Zoltán műrepülő minden bizonnyal látványos bemutatója lesz, ám mint azt a szervezőktől megtudtuk, az utolsó pillanatban módosítaniuk kellett az időrenden, így az előzetesen három órára meghirdetett bemutatóra két órával korábban, délután egytől kerül sor.

Képek: archív-felvételek

A repülőnap hároméves történetében először egy sugárhajtású gépet is megcsodálhatnak majd a kilátogatók, melyet nem akárki, hanem a magyar honvédség kötelékében tizenhat évet vadászrepülő pilótaként szolgáló dunaföldvári polgármester, Horváth Zsolt vezet majd. A szervezők tájékoztatása szerint nem csak az égen, a földön is rengeteg látnivaló vár a szombati rendezvény vendégeire, akik ezúttal is ingyenesen tekinthetik az idén is komoly sikert ígérő repülőnapot.

A III. Baracs-Kisapostag Repülőnap programja (2015. 07. 11)

10:00-10:15 – Megnyitó
10:15-10:40 – Löfan Mazsorett Csoport (Dunaföldvár)
10:40-11:00 – Ejtőernyős bemutató ugrások
11:00-11:20 – Kutya bemutató
11:20-11:40 – AN-2 Antonov repülése
11:40-12:00 – Repülőklub UL Szakosztály repülése
12:00-12:20 – Repülőklub Vitorla szakosztály repülése (vontatás)
12:20-13:00 – Ebédszünet
13:00-13:20 – Veres Zoltán műrepülő bemutató
13:20-13:30 – Vári Gyula JAK-52 bemutató
13:30-13:50 – Néptánc (Ördögszekér)
13:50-14:00 – L-29 Delfin bemutató
14:00-14:20 – Néptánc (Baracsi Néptánc)
14:20-14:40 – KA-26 KAMOV helikopter repülése
14:40-15:00 – Modern tánc
15:00-15:20 – Alouette helikopter bemutató repülése
15:20-15:40 – Katonai alaki bemutató
15:40-16:00 – Apolló Fox hármas kötelék repülés
16:00-16:20 – Újraélesztési bemutató (színpad)
16:20-16:40 – Ejtőernyős bemutató ugrások
16:40-17:00 – Harcászati bemutató (veterán autósok)
17:00-17:20 – Szabadprogram

A rovat további hírei: Mozaik

DSTV: gyermeknapi horgászverseny

DSTV: gyermeknapi horgászverseny

2025. jún. 07.

Számos szép hagyományt ápol a Dunaújvárosi Sporthorgász Egyesület, derül ki a DSTV összegzéséből. Ezek egyike a gyermeknapi horgászverseny, amelyet évente azzal a céllal szerveznek, hogy megismertessék és megszerettessék a horgászatot a fiatal korosztállyal. Hangkép.
 

Hamarosan nyit az Aquantis Élményfürdő – és kezdődik a napközis tábor is

Hamarosan nyit az Aquantis Élményfürdő – és kezdődik a napközis tábor is

2025. jún. 06.

Berobbant a nyár, és június 13-án megnyitja kapuit a dunaújvárosi Aquantis Élményfürdő. Azonban a nyitás nemcsak a fürdőzés szerelmeseinek kedvez, hanem lehetőséget ad arra is, hogy kaput nyisson az önkormányzati napközis tábor is.

Programkavalkád a Mondbach-kúriában

Programkavalkád a Mondbach-kúriában

2025. jún. 06.

A Dunai Kincses Kert termelői piaca mellett tárlatvezetés, valamint kézműves foglalkozás csalogatja a vendégeket a Mondbach-kúriába szombaton. Itt a tételes kínálat!

Édes meglepetés a gyerekeknek

Édes meglepetés a gyerekeknek

2025. jún. 06.

Kedves hagyományt folytatott Szabó Zsolt gazdasági és koordinációs alpolgármester. Még a gyermeknaphoz kötődően idén is meglepte az Aprók Háza Tagóvoda csemetéit az egyik legfinomabb hungarikummal – kürtőskaláccsal.   

Meteo extra: itt az idei első hőségriasztás!

Meteo extra: itt az idei első hőségriasztás!

2025. jún. 05.

Évszázados melegrekordok dőlhetnek meg, vasárnapig adott ki másodfokú hőségriasztást az ország területére az országos tisztifőorvos. És még csak június elejénél járunk...

DSTV: tippeltek a városlakók

DSTV: tippeltek a városlakók

2025. jún. 03.

Érdekes tippjátékra invitálta a riportalanyokat a DSTV csapata. A BL-döntő előtt az eredmény megtippelését várta – a többség a PSG-t jósolta befutóként (ez bejött), de az 5-0 elképzelhetetlennek tűnt. Hangkép.
 

Hihetetlen, de igaz: tombol a nyár!

Hihetetlen, de igaz: tombol a nyár!

2025. jún. 02.

Két hete még meg akartunk fagyni, ehhez képest a hétre tikkasztó kánikulát ígér a DO időjárási szakértője. Bőven 30 fok fölötti csúcsokra készülhetünk – és ha lesz csapadék, durva lesz.