Dunaújváros Hetilap

Vihar - folyamatok a károk felszámolása a megyében

doszerk - 2015. július 9. 9:12

Épületek tetejét rongálta meg a délutáni és éjszakai vihar július 8-án, szerdán Fejében. A katasztrófavédelem műveletirányítási ügyeletére éjfélig több mint kétszázötven bejelentés érkezett, amelyek többsége Székesfehérvárt és a Velenceit-tó déli partját érintik.

Több káresetet jeleztek Magyaralmásról, Sárkeresztesről, Zámolyról, valamint Iszkaszentgyörgy és Isztimér környékéről. A hivatásos, önkormányzati és önkéntes tűzoltók egész éjszaka dolgoztak, reggelig a káresetek mintegy felét sikerült felszámolniuk. A székesfehérvári tűzoltók mellett jelenleg egy dunaújvárosi és egy sárbogárdi egység is a viharkárok elhárításán dolgozik a megyeszékhelyen, illetve Gárdonyban.

Isztiméren egy száznegyven négyzetméteres ház tetőszerkezetének a felét letépte a szél. Az épület egyik tűzfala teljesen, a másik részben kidőlt. Személyi sérülés nem történt.

Pázmándon egy lakóházban is jelentős károkat okozott a vihar. Az épület négy lakójának az éjszakára a település polgármestere a művelődési házban biztosított szállást.

Válban körülbelül ötven épület teteje rongálódott meg. Egy lakóház tetőszerkezetének felét egy kidőlő fa szakította le. Személyi sérülés nem történt.

Július 9-én, csütörtökön reggel Fejér megye 12 településén van még a kisfeszültségű hálózatokban áramkimaradás a korábbi vihar miatt, ez 431 fogyasztót érint. A szolgáltató folyamatosan dolgozik a hibák kijavításán.

Katasztrófavédelem

A rovat további hírei: Közélet

Közös főhajtással a hősök emléke előtt (videóval, galériával)

Közös főhajtással a hősök emléke előtt (videóval, galériával)

2025. okt. 08.

Dunaújvárosban is megemlékeztek a 13 aradi vértanú és Batthyány Lajos miniszterelnök hősiességéről és bátorságáról. A ’48-as emlékműnél tartott eseményen fellépett Polgár Lilla színművész; beszédet mondott Czeglédi Péter Pál református lelkész.

Ősszel sincs megállás, sok a városi munka

Ősszel sincs megállás, sok a városi munka

2025. okt. 08.

Évszaktól függetlenül folyamatosan dolgoznak a városban a GESZ munkatársai. Amikor kedvező az időjárás, pótolják a betegség miatt kivágott fákat, gallyazni kell, illetve a kiemelt területeken még az ősz kezdetén kaszálni is – van munka bőven.

30 családot segít az önkormányzat tüzelővel

30 családot segít az önkormányzat tüzelővel

2025. okt. 08.

Már ötödik éve, hogy Dunaújváros önkormányzata az Útkeresés Segítő Szolgálattal közösen tűzifával segíti a dunaújvárosi rászorulókat. Idén is 30 családot segítenek egy-egy köbméter fával, amelyet már lehet igényelni a szolgálat székhelyén.

DSTV: közösségi program a mellrák megelőzéséért

DSTV: közösségi program a mellrák megelőzéséért

2025. okt. 08.

A beszámolót már olvashatták, most itt a DSTV összegzése a II. Figyelj rá(n)k! elnevezésű közösségi kezdeményezésről. A mellrák elleni küzdelem jegyében borult rózsaszínbe előbb a Városháza tér környéke, majd a belváros szombaton. Hangkép.

Lomtalanítás: 20 tonna a hét végi mérleg

Lomtalanítás: 20 tonna a hét végi mérleg

2025. okt. 07.

Belvárosi gyűjtőpontokon folytatódott a lomtalanítás a városban múlt szombaton. Az akció ismét sikeresnek bizonyult, a városlakók összesen 20 tonna hulladéktól szabadultak meg a kezdeményezés révén.

A második születésnapját ünnepelte a LEAF kutyás kutató-mentő sportegyesület

A második születésnapját ünnepelte a LEAF kutyás kutató-mentő sportegyesület

2025. okt. 07.

Megalakulása óta egyre aktívabb és sikeresebb a LEAF kutyás kutató-mentő sportegyesület csapata. Az elmúlt hónapokban több szakmai sikernek is örülhetett a közösség, amely immáron a második születésnapját is megünnepelte a múlt hétvégén.

Szépkorúak önkormányzati köszöntése: táblás házat vonzott a Dívák pazar előadása (galériával)

Szépkorúak önkormányzati köszöntése: táblás házat vonzott a Dívák pazar előadása (galériával)

2025. okt. 06.

Minden szempontból tökéletes választás volt az idősek világnapjára időzített önkormányzati előadás: szó szerint zsúfolásig telt a Bartók színházterme, vastaps köszöntötte a Dívák Produkció csodás időutazását szombaton este.