„Földet a gazdáknak!” program: árverések lesznek
Két helyszínen lesznek földárverések megyénkben, köztük Dunaújvárosban is. A „Földet a gazdáknak!” program azt a kormányzati célt szolgálja, hogy a magyar föld magyar gazdákhoz kerüljön.
Az árverésekkel kapcsolatban a megyei kormányhivatal az alábbi közleményt juttatta el szerkesztőségünkhöz.
„Tájékoztatjuk a Tisztelt Érdeklődőket, hogy a „Földet a gazdáknak!” program keretében Fejér megyében is megkezdődik a Magyar Állam tulajdonába, a Nemzeti Földalap vagyoni körébe tartozó, 3 hektár feletti , kijelölt földterületek értékesítése. A földárveréseket megyénkben, a Nemzeti Földalapkezelő Szervezet közreműködőjeként, a Fejér Megyei Kormányhivatal bonyolítja le, 2015. november 23-tól két helyszínen: Székesfehérváron a Seregélyesi út 123. szám alatt, a Türr István Képző és Kutató Intézet területén, továbbá
Dunaújvárosban a Táncsics Mihály utca 1/A szám alatt, a Dunaújvárosi Főiskola különálló épületében. A földárverésekről szóló hirdetmények – melyek az árverésre kijelölt ingatlanok adatait, az árverésen való részvétel részletes feltételeit, valamint a helyszíneket, időpontokat tartalmazzák –, elolvashatók a www.nfa.hu és a www.kormanyhivatal.hu/hu/fejer honlapon. Megtekinthetők továbbá e hirdetmények, kifüggesztve, az árverési helyszíneken, továbbá a Fejér Megyei Kormányhivatal Székesfehérvár, Piac tér 12-14. sz. épületében, illetve a Dunaújvárosi Járási Hivatalban és a Székesfehérvári Járási Hivatalban.
Fejér Megyei Kormányhivatal
A rovat további hírei: Közélet
"Ragyogj, Képem!" – az elfogadás pályázata
2025. feb. 20.
Az autisták világnapja alkalmából hirdetett nyílt rajzpályázatot diákoknak a Jószolgálati Otthon Közalapítvány. A téma az elfogadás, az alábbiakban a kiírás mellett a pályázat koncepciójáról, hátteréről is olvashatnak. Felhívás.
A szakszerű segítség életeket menthet
2025. feb. 19.
Tudni kell jól segíteni a rászorulóknak. Sajnos Dunaújváros utcáin és közterületein is sok fedél nélküli ember él – ez a helyzet senkinek sem ideális. Barta Endre humán ügyekért felelős alpolgármester szerint a szituációt több oldalról kell megközelíteni, a megoldás pedig szociális szakemberek segítségével születhet.
El a kezekkel a kompetenciaméréstől!
2025. feb. 19.
Súlyos kritikával illeti, összességében elhibázottnak tartja a Belügyminisztérium új javaslatát a kompetenciamérés felvételibe történő beszámításáról a Civil Közoktatási Platform (CKP).
Az ötödik ciklus a közgyűlésben, negyven év az MMK-ban – végig a köz javára
2025. feb. 18.
Szántó Péter népművelőként kezdte a pályafutását, ráadásul a történelmileg ikonikus Vasmű Klubban, majd negyven esztendőt töltött az MMK-ban, és személye évtizedekig meghatározó volt a város kulturális életében. Kulturális feladatai mellett a közéletben a mai napig jelen van, tavaly októberben az ötödik képviselői ciklusát kezdte.
DSTV: figyelni kell a testünkre
2025. feb. 18.
Rengetegen küzdenek emésztési problémákkal napjainkban, derül ki a DSTV összegzéséből. A megsokasodott intoleranciák és allergiák okait érdemes keresni, de a dietetikus arról is mesél, mi a különbség a tünetek között – és mire kell ügyelni diéta esetén. Hangkép.
Fontos témák egész sorát érintette az állatvédelmi kerekasztal
2025. feb. 17.
Együttgondolkodásra és egyeztetésre hívta a szféra legfontosabb szereplőit Barta Endre humán ügyekért felelős alpolgármester. A kutyatartással és a gondatlan gazdikkal kapcsolatos problémák terén még sok a kérdőjel.
DSTV: átadták a Dunaújváros Sportjáért díjakat
2025. feb. 16.
Az írásos beszámolót már csütörtökön elolvashatták az érdeklődők, most azonban a DSTV felvételein is megmutatjuk a Dunaújváros Sportjáért díjainak átadását. Hangkép.