Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. már. 07. Tamás
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü
Dunaújváros Hetilap

Kerekes székkel is könnyebb

Közélet
Nagy Zoltánné
Bocskai út
akadálymentesítés
Dunaújváros

facebook megosztás

Pálinkás István - 2015. okt. 04., 07:52

Megkezdték a Bocskai 7. számú lépcsőház előtti rossz járda felújítását, ám ezt az ott lakó mozgássérültek nehezményezték, mert akadályozza a házból való kijutásukat.

A járdaépítési munkálatok szemlézésén részt vett Nagy Zoltánné képviselő szerdán a Bocskai utcában, személyesen meggyőződve arról, hogy az általa képviselt körzetben hogyan haladnak a munkálatok.

-Amint hívást kaptam a kérdéses probléma miatt, azonnal jöttem. Rögvest értesítettem a munkát végző DVG Zrt. illetékesét, egyeztessék a városüzemeltetéssel a kérdést és oldják meg. Ez a dolgom. Megnyugvással tölt el, hogy a szakemberek is megértették a kifogást, s hogy a házból való ki-bejárás most már zavartalanul nyitott és járható lesz a kerekes székkel közlekedők számára is.

Mindez nagy megnyugvással töltötte el az érintetteket is, akik szintén a helyszínen voltak a képviselő érkezésekor. Nagy Zsolt, a DVG Zrt. vállalkozási, műszaki és ingatlankezelési ágazatvezetője elmondta, hogy a Bocskai 7. szám előtti épület közepétől a jobb szárnyon dolgoznak majd a tízemeletes épület irányába. Ezután a baloldali részen munkálkodnak majd, hogy az épületben lakó kerekes székkel közlekedni kívánóknak maradjon lejáró az úttestre. - Mivel szakaszos felvágással tudjuk a roncsolt, elöregedett aszfaltburkolatot felszedni és elszállítani, még két hetet vesz igénybe a munka. Az friss aszfaltozás körülbelül három napot igényel - mondta az ágazatvezető.

A rovat további hírei: Közélet

Választás 2026: a döntések tétje és a jelöltek listája

2026. már. 07.

Folytatódik az április 12-én esedékes országgyűlési választás kapcsán kezdett sorozatunk, az alábbiakban a Magyar Helsinki Bizottság hivatalos oldalán közzétett tudnivalókból nyújtunk át egy csokorra valót. Bónusz: itt a jelöltek aktuális listája és szavazólapi sorrendje! Folytatása következik!

Szakmai napot tartottak a Mondbach-kúriában

2026. már. 06.

Dunaújvárosban fogadta a Fejér és Komárom-Esztergom vármegyében működő családok átmeneti otthonai vezetőit és képviselőit az Útkeresés Segítő Szolgálat csapata. A szakemberek a Mondbach-kúriában találkoztak csütörtökön, a vendégeket Szabó Zsolt gazdasági és koordinációs ügyekért felelős alpolgármester köszöntötte. 

Virággal, vadvirággal a szebb környezetért

2026. már. 06.

Kedves történetről adott hírt a napokban Pappné Grabant Ilona önkormányzati képviselő. A városban többen, a körzetében ketten is virágoskertet művelnek, amelyek tavasszal és nyáron igazi díszei a településnek. 

Nőnapi ünnepcsokor a Generációk Házában

2026. már. 06.

Nőnap alkalmából közös ünnepséget tartott az Aranydaru Szállítómű Nyugdíjas Egyesület és a Búzavirág Dalkör. A közösségek hölgy tagjait ajándékkal lepte meg Szabó Zsolt gazdasági és koordinációs ügyekért felelős alpolgármester. 

DSTV: kerekasztal a foglalkoztatásról

2026. már. 06.

A beszámolót már olvashatták, most itt a DSTV összegzése a SteelCityZen projekt keretében rendezett programról. A meghívott vállalkozókat és potenciális munkáltatókat Pintér Tamás polgármester köszöntötte, a célokat és a megvalósítás részleteit Szabó Zsolt gazdasági és koordinációs ügyekét felelős alpolgármester vázolta. Hangkép.
 

Itt a tavasz, kezdődhet a város zöldterületeinek gondozása

2026. már. 05.

A tavasz közeledtével egyre több munka vár a városi zöldterületek gondozásáért felelős szakemberekre. A szezon kezdetén Pintér Tamás polgármester, Mészáros László, a GESZ erdészeti és parkfenntartási ágazatának vezetője, valamint Medgyesi Miklós, a polgármesteri kabinet vezetője tett látogatást  a telephelyen, ahol a szakemberek már javában készülnek a tavaszi munkákra. Akad feladat bőven!

"Az itt lakókat helyezi a középpontba" – közösségi ötletpályázat Dunaújvárosban

2026. már. 05.

A közelmúltban kezdett "Közösségépítők" sorozat extra kiadása következik az alábbiakban: Dunaújváros önkormányzata pályázatot hirdet a város lakóinak, közösségeinek és szervezeteinek. Olyan programötleteket, akciókat és eseményterveket várnak, amelyek vagy a Szoborparkhoz kapcsolódnak, vagy a város természeti sokszínűségét erősítik. Közeleg a határidő, várják a pályázatokat!

  • További hírek

Friss hírek

  1. Választás 2026: a döntések tétje és a jelöltek listája

  2. A címvédőhöz látogat a DFVE

  3. DSTV: a vizes élőhelyek cimborái

  4. Szakmai napot tartottak a Mondbach-kúriában

  5. Mozogjunk az egészségünkért

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: a vizes élőhelyek cimborái

DSTV: a vizes élőhelyek cimborái

Embedded thumbnail for DSTV: kerekasztal a foglalkoztatásról

DSTV: kerekasztal a foglalkoztatásról

Embedded thumbnail for DSTV: diákolimpiai döntő a Vasváriban

DSTV: diákolimpiai döntő a Vasváriban

Top hírek

  1. Újabb online csalások – milliós kárral is!

  2. Focival emlékeztek egykori társaikra

  3. Hamis vád miatt emelt vádat az ügyészség

  4. Korlát épül és más fejlesztés is lesz

  5. Nőnapi ünnepcsokor a Generációk Házában

Galéria

IX. Szent Pantaleon Jótékonysági Bál

Kolbászfesztivál (2026)

FitCity Dunaújváros (2026. február)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 9. szám - 2026.03.06.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő