Eb-pótselejtező - gólt kell szerezni!
Az elsődleges feladatnak a gólszerzést tűzte ki a norvégok elleni Európa-bajnoki pótselejtező vasárnapi visszavágóján Bernd Storck, a magyar labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya.
"Oslóban az volt a célunk, hogy sikerüljön olyan eredményt elérni, amely jó kiindulópont a visszavágóra, ez az 1-0-ás győzelemmel sikerült is, de ennél se több, se kevesebb nem történt" - nyilatkozott a német szakember a telki edzőközpontban tartott szombati sajtótájékoztatón, amelyet megelőzően Sipos Jenő, a Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) szóvivője az MLSZ nevében részvétét fejezte ki a párizsi terrortámadások áldozatai családjának.
Bernd Storck kijelentette: nem szabad, hogy a Groupama Arénában sorra kerülő visszavágón az első perctől kezdve védekezni álljon be az együttes, éppen ezért most is az a legfontosabb, és az elsődleges cél, hogy gólt szerezzen a magyar csapat.
"Ez most egy felhívás is a szurkolóknak, tudniuk kell, hogy nem akarunk mindent kockára tenni, a türelmüket és a támogatásukat kérjük, hogy tizenkettedik játékosként álljanak a válogatott mögé" - fogalmazott.
A sajtótájékoztatón részt vett Dzsudzsák Balázs csapatkapitány is.
"Az első félidőt megnyertük, nagyon bízom benne, hogy holnap egy tudatos és higgadt játékkal sikerrel tudjuk megvívni ezt a párharcot" - mondta.
A sajtótájékoztató végén Sipos Jenő felhívta a szurkolók figyelmét, hogy a kapukat a szokásosnál is fokozottabb biztonsági ellenőrzések miatt már 18.15 órakor kinyitják, a drukkereknek pedig mindenképpen rendelkezniük kell személyazonosító okmányokkal, ugyanis azokat összevetik majd a belépőn szereplő adatokkal. Emellett táskát és csomagot sem lehet bevinni a Groupama Arénába a 20.45 órakor kezdődő összecsapásra.
Szóba került Király Gábor köszöntése is, a válogatott kapusa ugyanis Oslóban lépett pályára 100. alkalommal a nemzeti csapatban. A Haladás hálóőrét november 25-én, a magyar labdarúgás napján ünneplik majd.
A magyar válogatott várható kezdőcsapata (az MTI szerint):
Király Gábor - Fiola Attila, Juhász Roland, Guzmics Richárd, Kádár Tamás - Nagy Ádám, Elek Ákos - Lovrencsics Gergő, Stieber Zoltán, Dzsudzsák Balázs - Szalai Ádám
-MTI-
A rovat további hírei: Sport
Vereséggel kezdtek az U16-osok
2025. júl. 24.
Három játszmában szenvedett vereséget a címvédő olaszok elleni mérkőzésen a dunaújvárosi Szőke Milánnal felálló magyar U16-os fiú röplabda válogatott a korosztályos Európa-bajnokság első csoportmérkőzésén.
Világbajnoki ezüstérmes a magyar válogatott
2025. júl. 23.
A játék minden elemében jobb görögök 12-9-es győzelemmel hódították el a világbajnoki címet a két DFVE-játékossal felálló magyar női vízilabda válogatott ellen.
Munkaruhát öltöttek a DKKA kézilabdázói
2025. júl. 23.
A napi gyakorlások mellett nyolc edzőmérkőzés is vár a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia felnőtt együttesére a nyári felkészülési időszakban.
Finn hátvéd az Acélbikáknál
2025. júl. 23.
A huszonhét esztendős Vertti Vuoksiala a lett bajnokságban szereplő Hockey Punks együttesének mezét cseréli dunaújvárosira a 2025/2026-os szezonban.
A főpróba jól sikerült
2025. júl. 22.
Szoros csatában aratott egygólos győzelmet a Dorog elleni felkészülési találkozón a Dunaújváros FC labdarúgó csapata.
Álomjátékkal vb-döntős a magyar válogatott!
2025. júl. 21.
Szenzációs játékkal aratott nagyon sima, hatgólos győzelmet az olimpiai bajnok spanyolok ellen a két DFVE-játékossal felálló magyar női vízilabda válogatott a szingapúri világbajnokság elődöntőjében.
Győzelemmel zártak a juniorok
2025. júl. 21.
Hetedik helyen végzett a dunaújvárosi Fehér Luca Blankával felálló magyar junior női kézilabda válogatott a korosztályos Európa-bajnokságon.