Jégkorong: Meglepetés siker idegenben
A papírformát felborítva idegenben, a Fehérvár otthonában aratott megérdemelt győzelmet a DAB, 2:4-re legyűrve a Fehérvár AV19 csapatát ma este.
Kitűnően kezdte a megyei rangadót a DAB, hiszen már az első percben Peterdi használta ki a Becze kiállítása miatt adódott emberelőnyös lehetőséget egy kapu előtti kavarodást követően (0-1). A folytatásban némi dunaújvárosi fölény alakult ki, így sikerült a hazai kapu előtt több lehetőséget kialakítani, melyhez hozzájárult, hogy két alkalommal is emberelőnyben játszhattak Azariék. Ezek sajnos kimaradtak, így nem nőtt tovább a csapatok közötti különbség.
Az öt az öt elleni játékban kiegyenlítődött a mérkőzés, majd a fehérváriak némileg átvették a játék irányítását, de helyzetekig nem jutottak. A harmad második felében több felesleges kiállítást is összeszedtek a Bikák, melyek közül kettő kihasználatlan maradt, de a harmadikat, amikor Odnoga ült a büntetőpadon, egy perccel a vége előtt Becze váltotta gólra, aki bele tudott szúrni egy kapura lőtt korongba (1-1). Az igazságos döntetlent hozó első húsz perc után jobban kezdett a vendég együttes, akik két-három nagyobb helyzetet alakítottak ki Scola kapuja előtt, de azok sorra kimaradtak.
Ezt követően magára talált a Fehérvár, ezzel nagyon megváltoztatva a játék képét, hiszen egyértelműen az ő akaratuk érvényesült. Ehhez az is hozzájárult, hogy a Bikák saját védekező harmadukban több alkalommal is hibát vétettek. A korongot többet birtokló hazaiak azonban nem tudtak élni ezzel a lehetőségükkel, hiszen vagy Lindoff, vagy egy becsúszó védő, vagy a blokkok mentették meg a góltól a DAB kapuját. A kimaradt helyzetek után a hajrára ismét fordulat állt be az összecsapásban. Ekkor a Dunaújváros vette kezébe az irányítást, ismét magukhoz ragadva a vezetést. Bushbacher kapu mögül visszatett korongjára Borbás érkezett remek ütemben, aki remek gólt ragasztott a hazai ketrec alsó sarkába (1-2). A végjátékra is maradt három újvárosi lehetőség, de az eredmény nem változott.
A harmadik húsz perc elején villámrajtot vettek a csapatok. A 41. perc végén Holmberg passzából Becze egyenlített (2-2), majd bő egy perccel később Peterdi átadása után Vazan bombagóljával visszavette egyfóros előnyét a Dunaújváros (2-3). Az egyenlítés érdekében nagy erőket mozgósítottak a hazaiak, de a DAB stabil védekezése ebben meggátolta őket. Kisebb fehérvári lehetőségek akadtak ugyan, de ez elmondható volt a másik oldalon is. A találkozó az 57. percben dőlt el, amikor egy hazai védőtől Busbacher szerzett korongot, aki ziccerét magabiztosan váltotta gólra (2-4). A végén Dietrich Tyler mindent egy lapra feltéve kapusa helyett mezőnyjátékost küldött csatába az ekkor kettős emberhátrányban védekező DAB ellen, de rajtuk ez nem segített, így megérdemelt kétgólos sikerrel térhet haza az újvárosi együttes.
Fehérvár AV19 – DAB 2-4 (1-1, 0-1, 1-2)
Vezették: Varjú Árpád, Kincses Gergely, Mizsák Péter, Soós Dániel
Fehérvár AV19: Scola Alex – Reisz Áron-Sándor, Varga Balázs, Pados László, Kocsis Ferenc, Szabó Pál Krisztián, Arany Máté Dániel, Holmberg Mitchell, Korbuly Gergely, Becze Tihamér 2, Pillók Martin Balázs, Szita Donát, Hamvai Szilárd, Vokla Roland, Hegyi Ádám Zoltán, Szabó Bence, Lengyel Levente, Reiter Richárd, Shupe Preston, Mazzag Dániel, Láday Tamás. Edző: Dietrich Tyler
DAB: Lindoff Breton – Lencsés Tamás, Rasulov Timur, Azari Zsolt, Mátyásy Bence, Pál Zalán, Hruby Gellért, Németh Péter, Szepessy Bálint, Borbás Gergely 1, Busbacher Philip 1, Smith Bradley, Revák Zoltán, Magosi Erik, Léránt René, Dörök Bence, Odnoga Mátyás, Peterdi Imre 1, Nagy Márk, Vazan Michael 1, McCann Michael. Edző: Gilbert Lee
A rovat további hírei: Sport
Nem volt esély a spanyolok ellen
2025. jún. 29.
Minden negyedet megnyerve aratott nyolcgólos győzelmet a magyar fiatalok ellen a spanyol válogatott az isztambuli U16-is női vízilabda Európa-bajnokságon.
Kiütéssel kezdtek a fiatalok
2025. jún. 28.
Tizennyolc gólos győzelemmel kezdte meg szereplését az isztambuli Európa-bajnokságon a három DFVE-játékossal felálló magyar női U16-os vízilabda válogatott.
DSTV: birkózó tábor csalogat
2025. jún. 27.
Dunaújvárosban nagy hagyománya van a különböző szakosztályok és sportközösségek által szervezett táboroknak. Úgy tűnik az idei szünidő sem lesz ez alól kivétel – legutóbb a birkózóknál jártunk. Hangkép.
Két hazatérő az Acélbikáknál
2025. jún. 27.
Pinczés és Strenk Olivér is egyéves kitérő után tér vissza a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapatához a 2025/2026-os szezonban.
DSTV: parádés szezonzáró
2025. jún. 26.
Remek időszakot tudhat maga mögött a Spartan Cheerleading SE egyesülete. A sportolók bajnoki éremmel is gazdagodtak, a mozgalmas hetekről és a parádés szezonzáróról Árgyelán Dominika számolt be. Hangkép.
Pozitív az összkép, de nem szabad hátradőlni
2025. jún. 26.
Összességében elégedetten értékelték a magyar csapat teljesítményét a racicei Eb után a kajak-kenu válogatott szövetségi kapitányai.
DSTV: eredményes időszakot zártak le a tornászok
2025. jún. 25.
Elégedetten tekintett vissza a mögöttük hagyott időszakra a DKSE torna szakosztályának vezetőedzője, Trenka János - a múlt heti edzésre ellátogató Barta Endre alpolgármester és Motyovszki Mátyás önkormányzati képviselő pedig a szakosztálynál végzett munkát dicsérte. Hangkép.