2016-ban is Dunaújvárosban lesz a Rockmaraton!
Jövőre is városunk ad otthont a Rockmaratonnak! Varga Zoltán, a fesztivál főszervezője a DO-nak elmondta, több szempontból is városunk bizonyult a legmegfelelőbb helyszínnek.
Az idei rendezvényen készítettek egy felmérést a fesztiválozók körében. A nyolcszáz kérdőívet kitöltők hetvenöt százaléka úgy ítélte meg, a Szalki-sziget remek helyszínként szolgált a Rockmaratonnak, elégedettek voltak vele. Varga Zoltán elmondta, az elégedettség abból is érzékelhető, hogy nőtt a látogatók száma. Mint tapasztalt fesztiválszervező, véleménye szerint a Szalki-sziget kedvező adottságokkal is rendelkezik a buli megrendezéséhez.
A közelmúltban Varga Zoltán látogatást tett Cserna Gábor polgármesternél, aki megerősítette, Dunaújváros jövőre is szívesen fogadná a Rockmaratont.
– Fontosnak tartom, hogy jó legyen a kapcsolat a befogadó várossal. Nagyon jól esett a város hozzáállása mind a szervezési időszakban, mind a rendezvény alatt és után is. A célunk az, hogy mindenki jól járjon, a közönség, a város, a városlakók és a szolgáltatók. Szintén pozitív volt a kapcsolat a DVG Zrt-vel, a rendvédelmi szervekkel is- mondta Varga Zoltán. Az idei Rockmaraton ideje alatt nem érkezett semmiféle bejelentés a lakók részéről, ez példa nélkülinek számít a fesztivál életében, amelyen idén több mint harmincezer látogató vett részt.
Összességében tehát a közönség, a város és a szervezők is úgy látják, kitűnő helyszín lesz a jövő évi Rockmaratonnak a Szalki-sziget.
Jövőre tíz napos lesz a Rockmaraton, 2016. július 8-17. között rendezik meg meg, ez lesz a világ leghosszabb rockfesztiválja, már keresik is a lehetőséget arra, hogyan lehet belőle hivatalosan is Guiness-rekord. A tervek szerint közel harminc külföldi fellépőt hívnak meg a jövő évi monstre rendezvényre. Folyamatosan fogják majd nyilvánosságra hozni az együttesek nevét. A színpadok száma ugyanúgy négy marad, mint eddig, de szeretnék egy kicsit átrendezni azok elosztását, illetve a szabadtéri nagyszínpadokon váltott rendszerben lesznek majd a koncertek, ezzel is csökkentve a zajszennyezést (de ebből nem volt probléma az idén sem).
A rovat további hírei: Kultúra
"... más világban szerettünk volna élni"
2025. ápr. 29.
"A Volt, L-múlt című könyvem 4. Sugárúti Fesztiválon történő bemutatása elé szánom ezt a kis ajánlót – szeretettel várva mindenkit egy csipetnyi múltidézésre, régi történetekre, az elmúlt város utcáin történő barangolásra." Tóth István vendégposztja.
DSTV: ünnepeltek a versbarátok
2025. ápr. 29.
Szép közösségi eseményről számol be a DSTV összeállítása. Verssel, dallal, szép szavakkal ünnepelte a magyar költészet napját a Versbarátok Klubja, a jó hangulatú felolvasóestnek az MMK színházerme adott otthont az ünnepre időzítve. Hangkép.
Gondolatébresztő tárlattal készültek
2025. ápr. 28.
Újabb időszaki kiállítását nyitotta meg a Magyar Papírmúzeum. A konferenciával egybekötött megnyitón három eseményt ötvöztek: a már említett időszaki kiállítás mellett két rendkívüli gyűjteménynek is otthont ad az intézmény.
DSTV: versekkel versengtek a Vasváriban
2025. ápr. 28.
Szép hagyományt folytatott a Vasvári iskola közössége a közelmúltban, derül ki a DSTV összegzéséből. Az intézmény idén is nagyszabású versmondó versennyel ünnepelte a magyar költészet napját. Hangkép.
DSTV: húsvéti készülődés a múzeumban
2025. ápr. 27.
Az Intercisa Múzeum is ünnepi foglalkozásra csalogatta a vendégeket húsvét előtt, derül ki a DSTV összegzéséből. A gyerekek és a felnőttek is kreatívan kapcsolódhattak be a készülődésbe, apró ajándékok és díszek készítése is szerepelt a kínálatában. Hangkép.
Idén is világsztárok és a hazai élvonal a Budapest Parkban
2025. ápr. 24.
Idén is számos világsztár, köztük Will Smith, a Biffy Clyro és a Queens of the Stone Age, valamint a hazai élvonal, például a Kiscsillag, a VHK, Geszti Péter és a Blahalouisiana ad koncertet a csütörtökön nyíló Budapest Parkban.
Jótét célú zeneünnepet varázsoltak – újra
2025. ápr. 22.
Szépséges hangverseny, magasztos céllal – idén is nagy sikert aratott a Jótékonysági pedagóguskoncert városunkban. Az esemény helyszíne ezúttal is a város koncertterme, vagyis az evangélikus templom volt még múlt szerdán.