Mi megírtuk, Önök olvasták: fókuszban az október
Újabb hónap telt el, újabb statisztikai adatok állnak rendelkezésünkre, van miben elmélyedni, van mit böngészni és értékelni. Cikkek, olvasók, kulisszatitkok.
Újabb hónap telt el, mi pedig jövünk az újabb statisztikával, olvasottsági mutatókkal. A szeptemberi mérleget mutató cikkünkben ezt írtuk: "Október első napján sikerült olyat futnunk, ami nagy valószínűséggel a DO történetében egyedülállónak mondható és ezt csak tetézte a rá következő két nap." Nem állítottunk valótlan, az októberi mutatók egyike soha nem látott adatott hozott, nevezetesen októberben a DO-t 166.000 olvasó kereste fel. Ez rekordnak mondható, cikkünket, mely ehhez a "sikerhez" hozzájárult országosan is tízezrek olvasták, csak a közösségi portálon produkált közel 40.000 elérést. Nézzük a sarokszámokat, ahogy szoktuk, persze most is elmondjuk, hogy ezek sem grammra, de még dekára sem pontos adatok, de a kerekítés szabályainak most is megfelelnek.
Dátum | Egyéni látogatók(olvasók) | Oldalmegtekintések (kattintás) |
---|---|---|
2015. január | 46.000 | 228.000 |
2015. február | 49.000 | 341.000 |
2015. március | 74.000 | 398.000 |
2015. április | 70.000 | 465.000 |
2015. május | 69.000 | 697.000 |
2015. június | 67.000 | 859.000 |
2015. július | 66.000 | 1.020.000 |
2015. augusztus | 66.000 | 645.000 |
2015. szeptember | 52.000 | 513.000 |
2015. október | 166.000 | 621.000 |
A TOP5-ös listát magasan vezeti az ominózus cikk, mely vitte a prímet. Ez nem volt más, mit az, amiben arról irtunk, hogy osztálytársai élesztettek újra egy 18 éves fiút, mint azóta kiderült életet mentve ezzel. Egyenesen az oldalra sem kattintottak kevesebbet, mint az előző hónapban, cikkeinket falták és kedvelték olvasóink. Lássuk hát azt a bizonyos TOP5-öt:
Cím | Kattintás | |
1. | Akik újraélesztették osztálytársukat (összesen) | 125.590 |
2. | Dunaújváros Online A Dunántúl messze legjobb online újságja (főoldal) | 56.301 |
3. | Mozogjon a város! | 25.008 |
4. | Mesteri szakácsok | 24.197 |
5. | Nagy lépés kis cipőben | 21.947 |
Decemberben jövünk az újabb számokkal és adatokkal, addig is és továbbra is tartsanak velünk, olvassák haszonnal a Dunaújváros Online oldalát.
A rovat további hírei: Közélet
DSTV: húsvéti haltelepítés
2025. ápr. 26.
Bár húsvétkor a legtöbb család asztalán a főtt sonka dominált, a Dunaújvárosi Sporthorgász Egyesület jóvoltából biztosan halat is fogyasztottak a dunaújvárosiak. Az ünnep előtt ismét halat telepítettek a horgászterületekre, derül ki a DSTV összegzéséből. Hangkép.
Gazdasági kérdésekben közérthetően
2025. ápr. 25.
Folytatódott a méltán népszerű Dunaújvárosi Estek programsorozata a Városháza „C” szárnyában. A sorozat áprilisi vendége Surányi György korábbi jegybankelnök volt csütörtökön délután – előadását nagy érdeklődés övezte. A jelenlévők fontos pénzügyi kérdésekre is választ kaphattak.
A Barátság városrészben folytatódik a lomtalanítás
2025. ápr. 24.
Amint arról már beszámoltunk, az elmúlt évek gyakorlatát folytatva városrészi bontásban tart az önkormányzat tavaszi lomtalanítási sorozata. A következő állomás a Barátság városrész lesz – szombaton!
A négylábúak biztonsága az elsődleges cél!
2025. ápr. 24.
Hosszú ideje fennálló probléma városunkban, hogy valaki vagy valakik mérgezett étel elhelyezésével veszélyeztetik a kis kedvencek életét. Az ügy kapcsán Barta Endre humán ügyekért felelős alpolgármester tartott fórumot a Városháza „C” szárnyában kedden délután.
DSTV: szomorú hírek a vasműből
2025. ápr. 24.
A csoportos létszámleépítés kapcsán tartott tájékoztató beszámolót már olvashatták, most itt a DSTV összegzése. A Dunai Vasmű munkavállalóinak sorsáról Mezei Zsolt alpolgármester tolmácsolta az önkormányzat álláspontját. Hangkép.
Szabó Zsolt: elengedhetetlen a megyei jogú városok közös, határozott fellépése
2025. ápr. 23.
Szabó Zsolt képviselte városunkat a Megyei Jogú Városok Szövetségének múlt heti debreceni ülésén, ahol több fontos kérdés is napirendre került. Városunk gazdasági alpolgármestere szerint azt szeretnénk, hogy Dunaújváros és a dunaújvárosiak megkapják a számukra jogosan járó forrásokat.
Elismerések és ünnep a Bölcsődék Napján
2025. ápr. 23.
Idén húsvéthétfőre esett a Bölcsődék Napja, amelyet 15 éve Magyarországon is április 21-én ünnepelnek. Dunaújvárosban is összeültek a bölcsődei dolgozók – három szakember kapott igazgatói elismerést a Munkásművelődési Központban.