Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. már. 24. Gábor, Karina
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü
Dunaújváros Hetilap

Ajándékot az internetről - Erről már lekéstünk?

Közélet
karácsony
vásárlás
internet

facebook megosztás

doszerk - 2015. dec. 22., 08:27

A karácsony előtti utolsó napokban már legfeljebb külön díj ellenében, expressz kiszállítással lehet az interneten ajándékot rendelni. Azt érdemes előre egyeztetni, hogy az adott cég tudja-e egyáltalán teljesíteni a rendelést - mondta a Szövetség az Elektronikus Kereskedelemért Egyesület elnöke.

Ormós Zoltán hozzátette: az online rendeléseket érdemes december elejéig megtenni vagy maradni a hagyományos bolti vásárlásnál.

Azt szokták mondani, az a biztos, ha az utolsó napokban a boltban vesszük meg az ajándékot. Az internetes kereskedelem ebben nem biztos, hogy megoldást nyújt, hiszen ebben az időszakban az e-boltok forgalma a többszörösére nő, ahogy a csomagokat kiszállító futároké is. A jó hír az, hogy van azért néhány olyan kereskedő, ahol sikerrel meg lehet próbálni. Sok kereskedő jelzi, hogy normál üzemmódban már nem vállalja, de kérhető expressz kiszállítás. Az is segíthet, ha fix pontokra kérjük a terméket, ezek általában még időben megérkeznek - javasolta a Szövetség az Elektronikus Kereskedelemért Egyesület elnöke.

Ormós Zoltán figyelmeztetett, az expressz kiszállítás azonban akár többszörösébe is kerülhet, mint a normál. Az internetes vásárlás előnye, hogy tizennégy napon belül indoklás nélkül elállhatunk a vásárlástól, visszaküldhetjük az árut, ilyenkor a vételárat és nagyon fontos: a kiszállítás költségét is visszakapjuk. Expressz kiszállítás esetén azonban a normál és a gyorsított szállítás költsége közötti különbséget nem kaphatjuk vissza.

Az egyesület elnöke elmondta: nem minden elektronikus kereskedő jelzi, van-e megoldásuk a gyors szállításra, különösen nem 24-e előtt, vagy 'aznap még éppen megérkezik' típusú vállalásokra. Az a tapasztalat, hogy ilyenkor egyébként is minden csúszik, a három napra vállalt szállítások is negyedik-ötödik napon érkeznek meg, óriási dugókban araszolnak a furgonok, sokan pedig nincsenek is otthon, a kiszállítás nem túl gördülékeny. Vigyázni kell a vállalásokkal is, a hazai elektronikus kereskedelemnek ez az egyik legnagyobb kihívása, hogyan kezelje profin, hogy ne csússzanak meg a szállítások, különösen ilyen, időérzékeny szakaszban.

-OPH-

A rovat további hírei: Közélet

DSTV: plakáterdő helyett virágágyás

2026. már. 24.

A téma már nagyot futott hasábjainkon, most itt a DSTV összeállítása arról, hogy városunkban "zöld ötlettel" készülnek a választási kampányt követő időszakra: a plakátok sokasága helyett virágokat telepítenek a Szórád Márton út sávelválasztó területére. Hangkép.
 

DSTV: nehéz, de törekedni kell a békés együttélésre

2026. már. 22.

Bosszantó, s egyébként a város többi részén is felfedezhető probléma ütötte fel a fejét a Római városrészben. A lakók jelzései alapján sokan dohányzónak nézik a játszótereket és környéküket, illetve zárt kutyafuttatóként használják a focipályákat. Hangkép.

DSTV: ismerkedős napok

2026. már. 21.

Elkezdődtek városunkban az óvodai ismerkedős programok – szeretettel várják a kicsiket és a szüleiket valamennyi intézményben. A közelmúltban a Római városrészi Tagóvodában kedves programokkal mutatkoztak be a csemetéknek.

Dunaújvárosi Estek Dr. Szász Máté neurobiológussal

2026. már. 20.

Az idei esztendőben is folytatódik a méltán népszerű közéleti sorozat, amely részeként érdekes vendégekkel és izgalmas témákkal találkozhatnak a látogatók a Városháza „C” szárnyában. A 2026-os felhozatal első vendége is sokak érdeklődését keltette fel. 

Előremutató pályázaton dolgozik a KMI csapata

2026. már. 20.

Az ImperfectCity elnevezésű Európai Uniós pályázattal kapcsolatban tartott sajtótájékoztatót Szabó Zsolt gazdasági és koordinációs ügyekért felelős alpolgármester és Gyöngyössy Csaba önkormányzati képviselő. A helyszín a Kortárs Művészeti Intézet volt, nem véletlenül. 

Kisebb-nagyobb fejlesztések a Békevárosban

2026. már. 20.

Több, a városrészben élők számára fontos fejlesztésről adott hírt Tóth Kálmán, a „Rajta, Újváros!” Egyesület önkormányzati képviselője. Folytatódó járdafelújítás, új járdakialakítás, csatornatisztítás, játszótérfejlesztés – több projekt, több helyszínen is előtérbe került. 

DSTV: új szakképzési bázis

2026. már. 20.

A Dunaújvárosi Szakképzési Centrum Lajos király körúti bázisán időkapszula elhelyezésével ünnepelték az új ágazati központ megszületését. Mint a témával foglalkozó sajtótájékoztatón elhangzott, a megvalósuló fejlesztés kiemelt jelentőségű a városi és a környező településeken élő fiatalok számára. Hangkép.

  • További hírek

Friss hírek

  1. Közeleg a nedűk szerelmeseinek ünnepe – idén is lesz bormustra a Mondbach-kúriában

  2. Korosztályos remeklések a szőnyegen

  3. DSTV: plakáterdő helyett virágágyás

  4. Ragyogj kékben – és szavazz az útvonalra!

  5. Dunaújvárosi éremeső a medencében

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: plakáterdő helyett virágágyás

DSTV: plakáterdő helyett virágágyás

Embedded thumbnail for DSTV: nehéz, de törekedni kell a békés együttélésre

DSTV: nehéz, de törekedni kell a békés együttélésre

Embedded thumbnail for DSTV: Leenane szépe a Bartókban

DSTV: Leenane szépe a Bartókban

Top hírek

  1. Dunaújvárosi Estek Dr. Szász Máté neurobiológussal

  2. Egy gól döntött, de izgalmakban sem volt hiány

  3. "Nagyon erős, baráti, összetartó közösség"

  4. Volt minek örülni a hétvégén is

  5. ICA-D: tömeg és siker a divatbemutatón

Galéria

Március 15-i ünnepség

Veres Viktória bemutatója a Kortárs Művészeti Intézetben

FitCity Dunaújváros (2026. március)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 11. szám - 2026.03.20.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő