A várandósság nem terhesség
Elindult a kórház szülőfelkészítő foglalkozása, várják a kismamákat és a leendő apukákat is, hiszen rengeteg információhoz hozzájuthatnak, ami a szülésig, vagy utána hasznos lehet.
A látogatókat dr. Bazsa Sándor Ph.D. osztályvezető főorvos fogadta, aki csupa jó hírrel tudott szolgálni, hiszen az év végén kapott több, mint egy milliárd forintos pályázati összegből a szülőszoba is jócskán részesült. Három szülőágy, monitorok, mennyezetlámpák és több, mint ötven új ágy került az osztályra. A rehabilitációs osztály felújítása után a szülőszoba következik, így tavaszra már minden adott lesz, hogy a lehető legmodernebb, mindenre felkészült osztály várja a várandós kismamákat. Évről évre nő a kórházban lebonyolított szülések száma, ez 2015-ben közel 900 szülést jelentett, és nem csak a város szűk környezetében élők jöttek, hanem sokszor sokkal messzebbről is.
A tanfolyam hat alkalomból áll, keddenként 15 órától a kórház földszinti auditóriumában tartják. Minden alkalom után lesz lehetőség meglátogatni a szülőszobát, de igény esetén, hétvégén is szívesen körbevezetik azt, aki a délelőtt folyamán ez iránt érdeklődik. Szigeti Szilvia kórházi védőnő feladata elsősorban a szülés utáni pár napban való segítség, de mindig szívesen áll a kismamák rendelkezésére. Első alkalommal a várandósságról volt szó, külön kiemelve, melyik trimeszterben mire kell odafigyelni, később milyen gondok adódhatnak, és persze hogyan lehet komplikációk nélkül átvészelni a kilenc hónapot. A következő alkalommal magáról a szülésről lesz szó, később pedig a szülést befejező esetleges műtétekről, majd a fájdalomcsillapításról és a gyermekellátásról is tartanak előadást. A tanfolyamon szakmaibb, kézzelfoghatóbb dolgokról is szó van, amik az orvosok, nővérek és védőnők előadásában sokkal érthetőbbek is, így sokat segíthet a várandós kismamáknak és apukáknak.
A rovat további hírei: Közélet
Kitűnő visszajelzés a hivatástudatra – elsők között a Duna Dog Center
2025. júl. 31.
Dunaújvárosban meghatározó szerepe van a Duna Dog Centernek – Czibere Cecília és munkatársai nagy szakértelemmel tesznek többek között a gyermekek fejlődéséért. Állatasszisztált terápiás módszerekkel segítik azokat a fiatalokat, akik az átlagostól eltérő életet élnek.
Panorámapadokat is telepítettek – új utcabútorokat helyeztek ki a Béke városrészben
2025. júl. 30.
Ismét a körzetét érintő fejlesztésekről számolt be Kálló Gergely önkormányzati képviselő. A padok, kukák és kerékpártároló mellett új panorámapadokkal is bővült a körzet, amelyekből hangulatos a kilátás a Cirkusz térre.
Magdi néni a 90 évesek táborába lépett
2025. júl. 30.
Újabb szépkorú dunaújvárosi polgárt köszöntettek a napokban: Uhrin Ferencné, Magdi néni nagy családja körében ünnepelte a 90. születésnapját. Barta Endre alpolgármestert és az önkormányzat jókívánságait gyermekei, unokái, dédunokái körében fogadta az ünnepelt.
Boldog születésnap, szép családi körben
2025. júl. 29.
Újabb szépkorút köszöntött az önkormányzat – Barta Endre alpolgármester Varga Mária Magdolnát, Marika nénit 95. születésnapja alkalmából látogatta meg otthonában. Az ünnepelt egy szelet torta mellett szívesen mesélt életéről és mindennapjairól.
DSTV: gondos tervezés
2025. júl. 27.
A héten már készült egy összeállításunk az energiaválság nyomán arról, hogy milyen fejlesztések-átalakítások szükségesek ahhoz, hogy csökkentsük az energiafüggésünket. A téma apropóján felkerestük Szabó Zsolt gazdasági és koordinációs alpolgármestert is. Hangkép.
Közeleg az iskolakezdés, érkezik a segítség
2025. júl. 26.
Még javában tart a nyár, ám a nehéz körülmények között élők számára ez egyben azt is jelenti, hogy közeleg az iskolakezdés. Pontosabban közeledik egy olyan esemény, amely nagy, s talán egyre nehezebb teher a családok számára. Érkezik azonban a segítség – a közösség összefogásával.
Új élet a régi Bánkiban – közösségi kertet hoznak létre az udvaron
2025. júl. 25.
Az Új Esély Központ fontos szerepet tölt be a dunaújvárosi szociális szférában – mentális betegséggel és szenvedélybetegségekkel küzdő ellátottakat gondoz. Számos módszer adódik a problémák kezelésére, többek között a természetben töltött idő is nagy segítség lehet. A régi Bánki udvarán különleges projekt kezdődik – az Új esély közösségi kerttel segítik a városlakókat.