Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. jan. 10. Melánia
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü

Carissa Kupa: startra készen!

Sport
Carissa Kupa
DLSZ
labdarúgás
Dunaújváros
dr. Dorkota Lajos

facebook megosztás

Szárszó Lajos - 2016. jan. 12., 20:02

Több, mint öt hónappal ezelőtt kezdődött az a szervező munka, amely most a végénél tart, tudtuk meg a XIV. Carissa Kupa sajtótájékoztatóján, melyen a rendezvény támogatói is részt vettek. Dr. Dorkota Lajos, kupa fővédnöke büszke arra, hogy ez a dunaújvárosi torna mára az ország egyik legnépszerűbb eseménye lett.

Több, mint öt hónappal ezelőtt kezdődött az a szervező munka, amely most a végénél tart, tudtuk meg a XIV. Carissa Kupa sajtótájékoztatóján, melyen a rendezvény támogatói is részt vettek. Dr. Dorkota Lajos, kupa fővédnöke beszédében kiemelte, hogy büszke arra, hogy ez a dunaújvárosi kispályás labdarúgó torna mára az ország egyik legnépszerűbb eseménye lett:
- Büszkék vagyunk a tornára és azokra, akik a rendezvény támogatásából kivették, kiveszik a részüket. Azt a nemes célt, amely érdekében érezhetően összefognak a dunaújvárosiak, mégpedig a Dunaújvárosi Jószolgálati Otthon támogatását kitűnő kezdeményezésnek tartom, hiszen a most jubiláló intézményben hosszú évek óta kiemelkedő, az országban egyedülálló munkát végeznek. Nagyon bízom abban, hogy az idei évben is, csakúgy, mint legutóbb, megnyílik a támogatók pénztárcája, így velük közösen sikerül túlszárnyalni a megtervezett támogatási összeget, az egymillió forintot. A magam részéről százezer forintos összeggel támogatom a kezdeményezést. Bízom abban, hogy nagyon sok szurkoló látogat majd ki a XIV. Carissa Kupára, akik a helyszínen tombola vásárlásával fejezhetik ki támogatásukat.

A DLSZ Társadalmi Felelősség Bizottságának elnök, Tóth Imre a jótékony akció mellett arra is kitért, hogy a XIV. Carissa Kupa vasárnapi játéknapjára a családokat családi programokkal várják:
- Egyhangú döntés született akkor, amikor a támogatott Dunaújvárosi Jószolgálati Otthon neve felmerült, hiszen a 25. éve működő intézményben olyan speciális irányú munka folyik, amely előtt mindannyian kalapot emelhetünk. A támogatási alapban pillanatnyilag 700.000 forint már összegyűlt, így bízom abban, hogy elérjük a kitűzött egymillió forintos célunkat. A szervezés során arra is figyelmet fordítottunk, hogy be tudjanak mutatkozni olyan kulturális csoportok, amelyek családokat vonzhatnak a sportcsarnokba. Ezért, és a gála mérkőzésért, vagyis a Dunaújváros – Székesfehérvár öregfiúk mérkőzés miatt, amely vasárnap 17 órakor kezdődik érdemes lesz eljönni. A pályára lépő játékosok közül néhány nevet említek: Lehota István, Lengyel Ferenc, Ress József, Freppán György, Salamon Miklós, Miskovicz Bálint, Dvéri Zsolt, Kuttor Attila, Csucsánszki Zoltán, Csongrádi Ferenc, Szabó József, akikért megéri kilátogatni a sportcsarnokba.

Ezt követően Kecskés Rózsa, a Dunaújvárosi Jószolgálati Otthon Igazgató asszonya köszönetet mondott a DLSZ-nek a támogatásért, majd Éliás Zsolt, a hétszeres Carissa Kupa győztes Karmacsi Autó csapatának játékosa megemlítette, hogy az idei cél a bajnoki trófea ismételt elhódítása a nagyon erős mezőny ellenére is. Horváth Attila, a Campus és a Kiskohász Étterem tulajdonosa kiemelte, hogy számra megtisztelő, hogy egy ilyen nagyszerű esemény támogatója lehet. A sajtótájékoztató végén Petrás Gábor, a DLSZ főtitkára, a torna fő koordinátora köszönetet mondott azoknak a kollégáknak, akik a szervezésben részt vállaltak:

- Az utóbbi években nagyon magasra tettük a lécet, hiszen mára Magyarország egyik legszínvonalasabb tornáját itt, Dunaújvárosban rendezzük meg. Köszönet ezért fő támogatónknak, Dunaújváros Megyei Jogú Város Önkormányzatának és mindenkinek, aki a rendezvény sikere érdekében mellénk állt. A torna mindhárom játéknapjára ingyenesen jöhetnek a szurkolók, érdeklődők, akik tombola szelvény vásárlásával segíthetik a jótékony célunk megvalósítását, hiszen annak bevétele száz százalékban a támogatási alapba jut.

A pénteken 13 órakor kezdődő selejtezőket a szombati, reggel 9-től 21 óráig tartó játéknap követi, míg a helyosztókra és a döntőre vasárnap kerül sor a Dunaújváros Sportcsarnokban.

A rovat további hírei: Sport

Újabb hazai meccs előtt a röplabdázók

2026. jan. 10.

A TippmixPro Férfi NBI Extraliga alapszakaszának második helyén álló VRC Kazincbarcika lesz a DKSE röplabdázóinak ellenfele szombaton délután öt órától.

Könnyebb kezdés után nehéz dolga lehet a válogatottnak

2026. jan. 09.

A magyar válogatottra a papírforma alapján könnyebb kezdés után nehéz feladat vár a szombaton kezdődő belgrádi férfi vízilabda Európa-bajnokságon, amelyen hosszú idő után változik a lebonyolítás.

Harmadik erdélyi túrájukon az Acélbikák

2026. jan. 09.

A tabella első helyén álló Brassó lesz a DAB jégkorong csapatának ellenfele az Erste Liga alapszakaszának ma esti fordulójában.

DSTV: éves összegzés a vízről

2026. jan. 08.

Városunk sportéletének jeles képviselői 2025-ben sem tétlenkedtek. Szárazföldről és vízről, vízből is rendre hozták a sikereket kiválóságaink, öregbítve ezzel a város vagy az ország hírnevét. A kajak-kenu sportág múlt évi eredményeit Pető Zsolt összegezte. Hangkép.

A kapitány már a felkészülési mérkőzéséken Eb-szintet vár

2026. jan. 08.

Cseh Sándor szövetségi kapitány azt szeretné, ha a két dunaújvárosi játékossal felálló magyar női vízilabda-válogatott az amerikaiak és a görögök elleni felkészülési mérkőzésekre már elérné azt a szintet, amellyel a január 26-án kezdődő madeirai Európa-bajnokságon akár győzni is képes lehet.

DSTV: óév a birkózók szemszögéből

2026. jan. 07.

2025-ben településünk birkózói is szép eredményekkel örvendeztették meg a sportkedvelőket. Mátyás Gábor a DKSE birkózó szakosztályának szakmai igazgatója idézte fel, remekül szerepeltek a fiatal versenyzőik, illetve a veteránok ismét bebizonyították, hogy a kor csak egy szám. Hangkép.

Elkezdődött a jég készítése a jégcsarnokban

2026. jan. 07.

A remények szerint már most hétvégére alkalmas lesz a sportolásra a létesítmény jégfelülete.

  • További hírek

Friss hírek

  1. Eltűnés miatt keresik a testvérpárt

  2. Újabb hazai meccs előtt a röplabdázók

  3. DSTV: az év első dunaújvárosi babája

  4. Bestiálisan bántalmazta az albérlőjét – letartóztatták

  5. Könnyebb kezdés után nehéz dolga lehet a válogatottnak

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: az év első dunaújvárosi babája

DSTV: az év első dunaújvárosi babája

Embedded thumbnail for DSTV: petárdák helyett kutyatáp

DSTV: petárdák helyett kutyatáp

Embedded thumbnail for DSTV: éves összegzés a vízről

DSTV: éves összegzés a vízről

Top hírek

  1. Gyászol a kórház, elhunyt dr. Makkai Noémi

  2. Baleset és teljes útlezárás a 62-esen

  3. Bréking: újabb baleset a 6-oson, vigyázat, téli pálya!

  4. Gyászol a nyugdíjas pedagógusok közössége, elhunyt Jeney Sándorné

  5. Bestiálisan bántalmazta az albérlőjét – letartóztatták

Galéria

BÚÉK, Dunaújváros! (2026)

A szeretet lángja is ég

Az öröm rózsaszín gyertyája is fénylik (galéria) - fotó:

Az öröm rózsaszín gyertyája is fénylik (galéria)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 1. szám - 2026.01.09.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő