Hárfa és fuvola koncert a zeneiskolában
A diploma-hangverseny előtt álló hárfatanárnő, Nagy Veronika adott koncertet a kamarateremben, Nemes Rékával kiegészülve, aki fuvolán kísérte őt.
A Zeneakadémia mesterszakán végzős Nagy Veronika tizenöt éve játszik hárfán, és két éve tanítja is a diákokat a Sándor Frigyes Zeneiskolában. Idén végéhez érnek a tanulmányai, melynek feltétele egy félévi hangverseny, melynek a dunaújvárosi zeneiskola kamaratermében tartotta a főpróbáját. Felcsendültek Ibert, Gilére és Andriessen művei, de Händel B-dúr hárfaversenyét is megszólaltatta ezen az igen magas technikai tudást igénylő hangszeren.
Közel hét perces műveket adott elő, kottát mégsem lehetett látni, ennek ellenére egyszer sem fordult elő, hogy rossz húrt pengetett volna meg. Nemes Réka két kamaradarabhoz csatlakozott hozzá, hogy fuvolán kísérje a játékát. A bő félórás előadás igazán kellemes koncerthangulatot eredményezett, a tanárnőnek pedig ezúton is sok sikert kívánunk a mesterszak diplomamunkájának egyik legnagyobb próbatételéhez.
A rovat további hírei: Kultúra
Panoráma: díjátadó és kiállítás a könyvtárban
2025. dec. 11.
Első fotópályázatának díjátadóját, valamint a beérkezett művekből válogatott tárlat megnyitóját rendezi a Panoráma Fotó Egyesület. A megnyitó pénteken 17 órakor kezdődik a József Attila Könyvtárban – mindenkit szeretettel várnak! Flyer.
ICA-D: Martinkó Márk "Felülírt protokoll"-ja
2025. dec. 10.
Martinkó Márk önálló kiállításával folytatódik a Kortárs Művészeti Intézet (ICA-D) bemutatóinak sora: a Felülírt protokoll című tárlat az alkotó művészetének eddigi legteljesebb és legkomplexebb bemutatása lesz – péntektől!
DSTV: KineDok évzáró – a boldogságról
2025. dec. 08.
Különleges alkotással folytatódott a KineDok sorozata, derül ki a DSTV összegzéséből. A Szabad Szemmel évzáró programjában többszörös fesztiválgyőztes alkotás, A boldogság ügynöke című film futott, amely arra is keresi a választ, hogy vajon mérhető-e a boldogság. Hangkép.
DSTV: az orgona varázsa
2025. dec. 05.
Az év utolsó időszakában különös csengése van az orgonának, derül ki a DSTV összegzéséből. Hangzása az ünnep legszebb pillanatait koronázza meg – mint az evangélikus templomban koncertezett Lengyel Zoltán bemutatóján, aki a muzsikájával elvarázsolta a látogatókat. Hangkép.
DSTV: élmények Latin-Amerikából
2025. dec. 03.
Távoli régió világát idézte fel az Intercisa Múzeum programja, derül ki a DSTV összegzéséből. Dr. Pólyi Csaba nyugalmazott nagykövet osztotta meg élményeit és tapasztalatait Latin-Amerikáról a magyar diplomácia szemszögéből a közelmúltban. Hangkép.
DSTV: zenei sorozatot szervezett az ICA-D
2025. dec. 01.
A kortárs zenének szentelt sorozatot a mögöttünk hagyott hónapban a Kortárs Művészeti Intézet (ICA-D), derül ki a DSTV összegzéséből. A program egyik elemeként Nagy Ákos zeneszerző beszélgetéssel körített lemezbemutatójának adott otthont az intézmény. Hangkép.
Játék műfaji határok nélkül a könyvtárban
2025. nov. 30.
Jazz a könyvtárban címmel folytatódik a József Attila Könyvtár társművészeti sorozata, a koncertre kedden várják a műfaj szerelmeseit nagy szeretettel és két kiváló muzsikussal.










