Dunaújváros Hetilap

Mielőtt kezelhetetlen lesz az adóssság

2016. január 23. (szombat) 8:38 - Molnár Emese

Százhuszonnyolc rászorulónak tudott segítséget nyújtani tavaly a Védőháló a Dunaújvárosi Díjhátralékosokért Alapítvány. Összegzésre kértük Nagy Zoltánnét, az alapítvány kuratóriumi titkárát, aki elmondta, városunk önkormányzata 2015-ben összesen 23 millió forintot biztosított az alapítvány részére.

Mint ismert, az alapítvány a közüzemi számlák (ilyen a víz-, a fűtés-, a gázszámla, a közös költség, a szociális bérlakások tekintetében a lakbér) tartozásának kiegyenlítésében tud segíteni. A támogatás feltétele az, hogy a tartozás harminc százalékát a kérelmezőnek kell kifizetnie, a többit az alapítvány fizeti. Nagy Zoltánné szerint nem szabad megvárni, amíg a tartozás mértéke eléri a háromszázezer-háromszázötvezezer forintot, ennél előbb kell kérni a támogatást.

Tavaly százhuszonnyolc személynek, családnak tudtak segíteni, tartozásaik mértéke ötvenezer és háromszázötvenezer forint között volt általában. Mindössze egy kérelmet kellett elutasítani azért, mert ott nem tudta az adós vállalni a szükséges önrész befizetését. Az ügyfelek többségének a DVCSH felé volt elmaradása. A támogatásról az alapítvány kuratóriuma dönt, tavaly öt ülést tartottak a tagok.

A rovat további hírei: Közélet

Csalók élnek vissza a Tesco nevével

Csalók élnek vissza a Tesco nevével

2019. november 12. (kedd)

Csalók élnek vissza a Tesco nevével, ismeretlenek hamis nyereményjátékot hirdetve próbálnak adatokat megszerezni a vásárlóktól - tájékoztatta az áruházlánc kedden az MTI-t.

Önkormányzati sajtóközlemény

Önkormányzati sajtóközlemény

2019. november 12. (kedd)

A város önkormányzatának nevében Kálló Gergely kabinetfőnök az alábbi közleményt juttatta el szerkesztőségünkhöz, amit változtatások nélkül közlünk.

Önkormányzati sajtóközlemény

Önkormányzati sajtóközlemény

2019. november 11. (hétfő)

A város önkormányzatának nevében Kálló Gergely kabinetfőnök az alábbi közleményt juttatta el szerkesztőségünkhöz, amit változtatások nélkül közlünk.

A görög katolikus templom is megújul

A görög katolikus templom is megújul

2019. november 11. (hétfő)

Hatalmas munkálatokba kezdett a görög-katolikus egyházközség: teljesen megújul, megszépül az óvárosi templom.

Az idei utolsó kiállítás

Az idei utolsó kiállítás

2019. november 11. (hétfő)

A Nemzeti Kulturális Alap, az önkormányzat és a Modern Művészetért Közalapítvány támogatásával az idei utolsó kiállítást nyitották meg a Kortárs Művészeti Intézetben múlt pénteken. 

Kolbászfesztivál idén is!

Kolbászfesztivál idén is!

2019. november 11. (hétfő)

November 30-án (szombaton) immár TIZEDIK alkalommal rendezik meg a Pentelei Kolbászfesztivált és Disznótoros kóstolót. A rendezvényre a szervezők szeretettel meghívják Dunaújváros és városkörnyékének összes lakóját.

D+ Híradó - Heti hírösszefoglaló

D+ Híradó - Heti hírösszefoglaló

2019. november 10. (vasárnap)

Ökumenikus megemlékezést tartottak a temetőben, önkéntes Véradó Programra várják a diákokat, 64 kisdiák vált hivatalosan is az Arany Iskola polgárává, idén november 30-án jubilál a Pentelei Kolbászfesztivál, nyolc kisdiák indult a Gárdonyi Iskola mesemondó versenyén - egy csokorban a hét legfontosabb eseményei a D+TV híradójában.