Dunaújváros Hetilap

Mielőtt kezelhetetlen lesz az adóssság

2016. január 23. (szombat) 8:38 - Molnár Emese

Százhuszonnyolc rászorulónak tudott segítséget nyújtani tavaly a Védőháló a Dunaújvárosi Díjhátralékosokért Alapítvány. Összegzésre kértük Nagy Zoltánnét, az alapítvány kuratóriumi titkárát, aki elmondta, városunk önkormányzata 2015-ben összesen 23 millió forintot biztosított az alapítvány részére.

Mint ismert, az alapítvány a közüzemi számlák (ilyen a víz-, a fűtés-, a gázszámla, a közös költség, a szociális bérlakások tekintetében a lakbér) tartozásának kiegyenlítésében tud segíteni. A támogatás feltétele az, hogy a tartozás harminc százalékát a kérelmezőnek kell kifizetnie, a többit az alapítvány fizeti. Nagy Zoltánné szerint nem szabad megvárni, amíg a tartozás mértéke eléri a háromszázezer-háromszázötvezezer forintot, ennél előbb kell kérni a támogatást.

Tavaly százhuszonnyolc személynek, családnak tudtak segíteni, tartozásaik mértéke ötvenezer és háromszázötvenezer forint között volt általában. Mindössze egy kérelmet kellett elutasítani azért, mert ott nem tudta az adós vállalni a szükséges önrész befizetését. Az ügyfelek többségének a DVCSH felé volt elmaradása. A támogatásról az alapítvány kuratóriuma dönt, tavaly öt ülést tartottak a tagok.

A rovat további hírei: Közélet

Hankook: új elnök az európai központ élén

Hankook: új elnök az európai központ élén

2020. január 21. (kedd)

Új irányhoz új vezető: Lee Sang Hoon lett a a Hankook Tire Europe új operatív igazgatója és elnöke, áll a cégcsoporttól honlapunkhoz eljuttatott közleményben. Pályakép és stratégiai célok a hajtás után!

DS Híradó: érdekvédelem, jegyzőváltás, lábtoll-labda

DS Híradó: érdekvédelem, jegyzőváltás, lábtoll-labda

2020. január 21. (kedd)

Izgalmas közéleti témák sora, így a munka törvénykönyvével összefüggő politikusi álláspont vagy a napirenden lévő jegyzőváltás is szerepel a DS Híradó kínálatában. - de a városunkban rendezett lábtoll-labda viadalról is láthatnak riportot. Hangképes összegzés máris itt!

Közgyűlés: fajsúlyos tételek az évnyitón

Közgyűlés: fajsúlyos tételek az évnyitón

2020. január 21. (kedd)

Fajsúlyos témákról dönthetnek a képviselők a naptári év első ülésén a Városháza "C" szárnyában csütörtökön: a közgyűlés elé kerül egyebek mellett több intézmény beszámolója, de fontos szervezeti és törvényességi kérdésekről is határoznak majd.

Dunaújváros érdekei az első helyen

Dunaújváros érdekei az első helyen

2020. január 17. (péntek)

Közös fotó nélkül zárult Molnár Tibor, Fidesz-támogatta független képviselőjelölt és Pintér Tamás polgármester tárgyalása. Dunaújváros első embere a várost illető forrásokat kérte számon a képviselőjelöltön.

DS Híradó: a város dala és a város kenyere

DS Híradó: a város dala és a város kenyere

2020. január 17. (péntek)

Több más aktuális téma mellett a Dunaújvárosiak Dala és Dunaújváros Kenyere is friss tételként szerepel a DSTV Híradójának csütörtöki adásában. Helyi ízek, mutatom máris!

DVCSH: üzemszünet a Béke városrészben

DVCSH: üzemszünet a Béke városrészben

2020. január 17. (péntek)

Több épületet is érint az az üzemszünet, amely az úgynevezett KAF vízvezetéken végzendő munkálatok miatt  tart ma reggeltől várhatóan délig a a Béke városrészben. Lista a hajtás után.

DS Híradó: a város kenyere, kiállítás, tornász évértékelő

DS Híradó: a város kenyere, kiállítás, tornász évértékelő

2020. január 16. (csütörtök)

Beszámoló a Dunaújváros kenyere akció friss átadási ünnepségéről, MMK-s kiállítás, évértékelő összegzés a Tornacsarnokból - újra aktuális tartalmakkal jelentkezik a DS Híradó. Mutatom a tegnap esti adást!