Az egyetem első diplomái

doszerk - 2016. február 6. 15:25

Városunk felsőoktatási intézménye első alkalommal adta át a diplomákat úgy, mint az alkalmazott tudományok egyeteme. 134-en vehették át egyetemi diplomájukat.

Szombaton délelőtt tíz órakor tartotta a Dunaújvárosi Egyetem a diplomaátadó ünnepségét. Az eseményen jelen volt dr. András István, az egyetem rektora, dr. Galambos Dénes országgyűlési képviselő és városunk polgármestere, Cserna Gábor, valamint az intézetek vezetői, és a meghívott vendégek is.

Dr. Rajcsányi-Molnár Mónika oktatási és általános rektor-helyettes megnyitó beszédében elmondta, az egyetemmé válás egy új kihívás, amelynek meg kell felelni, de a kinevezés a hallgatók érdeme is. A diploma kézhezvétele után a hallgatóknak már a munka világában kell megszerzett tudásukat kamatoztatniuk. Angolul köszöntötte az évről évre gyarapodó külföldi hallgatókat is, akiknek megköszönte, hogy a nyelvi nehézségek ellenére is az intézményt választották.

Dr. habil András István rektor beszédében kitért rá, hogy a felsőoktatás képest partner lenni az iparnak, hogy folyamatosan megújuljon és megfeleljen az innovációs szükségleteknek is. Kiemelte továbbá, fontos, hogy hallgató és oktatás centrikusnak kell lenni és megköszönte a közel harminc cég együttműködését, akik részt vesznek a duális képzésekben. Az intézmény az új kihívásoknak szerinte maradéktalanul meg fog felelni. A hallgatók nehéz éveken vannak túl, és ennek kezdete az volt, hogy mertek álmodni. Megérdemlik a büszkeség érzését, mikor a diploma átvételekor gratulációért nyújtják a kezüket.

A fogadalomtétel után a rektor és az intézetek igazgatói adták át a 134 megjelent végzős hallgatónak a diplomát. Közülük elsőként Szabó Lóránd mérnök informatikus hallgatónak, aki így az első egyetemi diploma boldog tulajdonosa lett. Az átadó után Cserna Gábor polgármester búcsúzott el a hallgatóktól. Mint elmondta, ez egy új nap a város életében és új nap az intézmény életében is.

-Kívánom, hogy a minőség, amely eddig is fontos volt az intézmény életében, minden tevékenysége mozgatórugója maradjon! Kívánom, hogy a fejlődés ne álljon meg, és a következő, már megfogalmazott cél, a továbbképzési központ megvalósuljon! Kívánom, hogy a Dunaújvárosi Egyetem oktatói és hallgatói legyenek elkötelezettek intézményük, városunk és nemzetünk felé, büszkén viseljék a rangot adó egyetem elnevezést és az értelmiségi léttel együtt járó felelősséget- fogalmazta Cserna Gábor.

Mint mondta, minden végzős, aki eljut idáig, rászolgált a tiszteletre, hiszen képességei legjavát nyújtva kitartott egy cél mellett.

-Mindig tartsák szem előtt, hogy minden nemzedéknek, így az Önök nemzedékének is feladata és felelőssége, hogy a magyar nemzet szellemi örökségét alázattal óvja és építse tovább- tette hozzá a polgármester.

Ezután a díjak, kinevezések és elismerések átadása következett, majd a hallgatók köszöntek el társaiktól és az alma matertől.

-Molnár Emese, Vass Ádám-

Diplomaátadó ünnepség az egyetemen

Diplomaátadó ünnepség az egyetemen - fotó: Sándor Judit
Diplomaátadó ünnepség az egyetemen - fotó: Sándor Judit
Diplomaátadó ünnepség az egyetemen - fotó: Sándor Judit
Diplomaátadó ünnepség az egyetemen - fotó: Sándor Judit
Diplomaátadó ünnepség az egyetemen - fotó: Sándor Judit
Diplomaátadó ünnepség az egyetemen - fotó: Sándor Judit
Diplomaátadó ünnepség az egyetemen - fotó: Sándor Judit
Diplomaátadó ünnepség az egyetemen - fotó: Sándor Judit
Diplomaátadó ünnepség az egyetemen - fotó: Sándor Judit
Diplomaátadó ünnepség az egyetemen - fotó: Sándor Judit
Diplomaátadó ünnepség az egyetemen - fotó: Sándor Judit
Diplomaátadó ünnepség az egyetemen - fotó: Sándor Judit
Diplomaátadó ünnepség az egyetemen - fotó: Sándor Judit
Diplomaátadó ünnepség az egyetemen - fotó: Sándor Judit
Diplomaátadó ünnepség az egyetemen - fotó: Sándor Judit
Diplomaátadó ünnepség az egyetemen - fotó: Sándor Judit
Diplomaátadó ünnepség az egyetemen - fotó: Sándor Judit
Diplomaátadó ünnepség az egyetemen - fotó: Sándor Judit
Diplomaátadó ünnepség az egyetemen - fotó: Sándor Judit
Diplomaátadó ünnepség az egyetemen - fotó: Sándor Judit
Diplomaátadó ünnepség az egyetemen - fotó: Sándor Judit
Diplomaátadó ünnepség az egyetemen - fotó: Sándor Judit
Diplomaátadó ünnepség az egyetemen - fotó: Sándor Judit
Diplomaátadó ünnepség az egyetemen - fotó: Sándor Judit
Diplomaátadó ünnepség az egyetemen - fotó: Sándor Judit
Diplomaátadó ünnepség az egyetemen - fotó: Sándor Judit
Diplomaátadó ünnepség az egyetemen - fotó: Sándor Judit
Diplomaátadó ünnepség az egyetemen - fotó: Sándor Judit
Diplomaátadó ünnepség az egyetemen - fotó: Sándor Judit
Diplomaátadó ünnepség az egyetemen - fotó: Sándor Judit
Diplomaátadó ünnepség az egyetemen - fotó: Sándor Judit
Diplomaátadó ünnepség az egyetemen - fotó: Sándor Judit
Diplomaátadó ünnepség az egyetemen - fotó: Sándor Judit
Diplomaátadó ünnepség az egyetemen - fotó: Sándor Judit
Diplomaátadó ünnepség az egyetemen - fotó: Sándor Judit
Diplomaátadó ünnepség az egyetemen - fotó: Sándor Judit
Diplomaátadó ünnepség az egyetemen - fotó: Sándor Judit
Diplomaátadó ünnepség az egyetemen - fotó: Sándor Judit
Diplomaátadó ünnepség az egyetemen - fotó: Sándor Judit
Diplomaátadó ünnepség az egyetemen - fotó: Sándor Judit
Diplomaátadó ünnepség az egyetemen - fotó: Sándor Judit
Diplomaátadó ünnepség az egyetemen - fotó: Sándor Judit
Diplomaátadó ünnepség az egyetemen - fotó: Sándor Judit
Diplomaátadó ünnepség az egyetemen - fotó: Sándor Judit
Diplomaátadó ünnepség az egyetemen - fotó: Sándor Judit
Diplomaátadó ünnepség az egyetemen - fotó: Sándor Judit
Diplomaátadó ünnepség az egyetemen - fotó: Sándor Judit
Diplomaátadó ünnepség az egyetemen - fotó: Sándor Judit
Diplomaátadó ünnepség az egyetemen - fotó: Sándor Judit
Diplomaátadó ünnepség az egyetemen - fotó: Sándor Judit
Diplomaátadó ünnepség az egyetemen - fotó: Sándor Judit
Diplomaátadó ünnepség az egyetemen - fotó: Sándor Judit
Diplomaátadó ünnepség az egyetemen - fotó: Sándor Judit
Diplomaátadó ünnepség az egyetemen - fotó: Sándor Judit
Diplomaátadó ünnepség az egyetemen - fotó: Sándor Judit
Diplomaátadó ünnepség az egyetemen - fotó: Sándor Judit
Diplomaátadó ünnepség az egyetemen - fotó: Sándor Judit
Diplomaátadó ünnepség az egyetemen - fotó: Sándor Judit
Diplomaátadó ünnepség az egyetemen - fotó: Sándor Judit

A rovat további hírei: Oktatás

DSTV: népszerű volt a beiskolázási nap

DSTV: népszerű volt a beiskolázási nap

2022. jan. 19.

Sportbemutatókkal egybekötött beiskolázási napot tartottak a Vasvári Pál Általános Iskolában január 15-én. Az esemény kiváló alkalom volt a leendő tanulóknak és szüleiknek, hogy megismerkedhessenek az intézménnyel, és az általa kínált lehetőségekkel. Hangkép.

"Holnap ki fog tanítani?" – városunk az elsők között csatlakozott

"Holnap ki fog tanítani?" – városunk az elsők között csatlakozott

2021. dec. 10.

Sárospatak után a Dunaújvárosi Tankerület előtti tér adott otthont annak a mini demonstrációval egybekötött tájékoztatónak ma délután, amely révén a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) kívánta felhívni a figyelmet a köznevelésben dolgozók helyzetére. Nagy a baj.

DSTV: elsősavató advent idején

DSTV: elsősavató advent idején

2021. dec. 01.

Ünnepi beszámolóval szolgált a BIROK Szabó Magda Tagintézményéből a DSTV stábja. A református iskola adventet ünnepelt, ennek keretében a negyedik osztályosok avatták az elsősöket az intézmény teljes jogú tagjaivá a napokban. Hangkép.
 

Barangolás értékes nyereményekért – országos versenyt hirdet a Pannon

Barangolás értékes nyereményekért – országos versenyt hirdet a Pannon

2021. nov. 27.

A Pannon Oktatási Központ Gimnázium online barangolásra invitál. Csapatok jelentkezését várják – a térségi megméretések után immár az ország bármely iskolájából! (X)

DSTV: szövetségi színtéren

DSTV: szövetségi színtéren

2021. nov. 20.

Sportdelegáció látogatott a Vasvári iskolába a napokban, derül ki a DSTV összegzéséből. Az idén fennállása 70 évfordulóját ünneplő intézményt a Sportiskolák Országos Szövetségének képviselői keresték fel. Hangkép.

Rudas: kincsvadászat – a pénz nyomában

Rudas: kincsvadászat – a pénz nyomában

2021. nov. 16.

Az elsők között tehették próbára tudásukat a Rudas középiskola diákjai a Pénziránytű Alapítvány által szervezett MoneyGo élménytúra során. Várt a vár, kalandra fel!

"… segítek, ahol és akinek csak tudok!"

"… segítek, ahol és akinek csak tudok!"

2021. nov. 09.

Rangos országos elismerést vehetett át a közelmúltban Budavári Sándorné Marianna: a szociális szférában is aktívan tevékenykedő dunaújvárosi óvodapedagógus a Pedagógusok Szakszervezetének Eötvös József Emlékérmét érdemelte ki. Életút és interjú a hajtás után.