Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. már. 25. Irén, Irisz
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü
Dunaújváros Hetilap

„Az erősek harca” - Polgármesteri sajtóközlemény

Közélet
Cserna Gábor
polgármester
Pecsét István
közlemény
Dunaújváros

facebook megosztás

doszerk - 2016. már. 04., 14:58

Cserna Gábor polgármester újabb közleményt juttatott el szerkesztőségünkhöz a Pecsét István gyógyulását segítő városlakókhoz intézett felhívása kapcsán.

SAJTÓKÖZLEMÉNY

 „Az erősek harca”

"Életünk előrehaladtával egyre több és talán egyre nehezebb feladattal találjuk szembe magunkat. A problémát pedig sokszor azért érezzük nehéznek, mert mi magunk sem hiszünk annak megoldásában.

Pecsét István olyan feladatot kapott a sorstól, melynek a legnagyobb tétje van, az élete! István pedig küzd és bízik, az útján pedig számos kísérőre lelt. Köszönet érte!

Folytatnunk kell ezt a megkezdett munkát! A bátrak erősek, az erősek harcolnak, és aki nem adja fel, megjutalmazza az élet!

Közös feladatunk újabb támogatói a kis-, és középvállalkozók, akiket ezúton is szeretnék megszólítani! Valamennyiüket arra kérem, lehetőségeikhez mérten segítsék István gyógyulását!

A Kohász kézilabdás lányaink és a jótékony szurkolók közel 200 ezer forinttal segítettek az elmúlt héten, de bárki, aki segítő akciókat szervez, vagy ellátogat a Bartók Kamaraszínház jótékonysági gálájára, vagy épp bármely gyűjtőponton adakozik, már tett egy lépést embertársáért! Hisz minden apró tett, a közös nagy célt erősíti! Erről szól maga az élet, ettől vagyunk igazán emberek.

A Dunaújvárosiak Életéért Közalapítvány bankszámlaszámán és a külföldi számlán napról-napra gyarapodik az összeg, de még sok a teendőnk! Ne hagyjuk Istvánt egyedül az úton, kísérjük őt tovább a cél felé! Hiszem, hogy együtt erősek vagyunk, és a jutalom se marad el!

Ne feledjék, minden perc és minden forint számít!

Kérem, adományukat küldjék el a Közalapítvány számlaszámára (OTP 11736037-20550 332 – „Pecsét István javára”), vagy keressék fel a gyűjtőpontokat!"
 

Cserna Gábor

Dunaújváros Megyei Jogú Város polgármestere

Dunaújváros, 2016. március 04.

A rovat további hírei: Közélet

Közösségépítés terén is csillagos ötös a Városvédők Újtelepért Egyesület csapata

2026. már. 25.

Sokrétű feladatot lát el, valóban a helyi közösségért dolgozik immár lassan másfél évtizede a Városvédők Újtelepért Egyesület. A csapat egyik fontos tagja Nyári Ica: szervező, szóvivő, alelnök és ezer más feladatot vállaló alapember – közösségépítő sorozatunk következő, ötödik epizódjának főszereplője.
 

Gazdag, színes kínálatra készülhetünk, mindenkinek kedveznek a városi rendezvények

2026. már. 25.

Dunaújvárosban egyre hangsúlyosabb, hogy a városi rendezvények a lehető legszínesebb programpalettát kínálják a városlakók számára. A programok szervezői arra is figyelnek, hogy minden korosztály találjon magának elfoglaltságot. 

DSTV: végleges a választási szavazólap

2026. már. 25.

Az ülésről és a döntésről már beszámoltunk, most itt a DSTV összeállítása az áprlis 12-én esedékes választás egyik fontos mérföldkövéről. Az Országos Egyéni Választókerületi Bizottság (OEVB) tagjai ellenőrizték és jóváhagyták a választás egyéni jelöltekre vonatkozó szavazólapjának adattartamát. Hangkép.
 

Startol a tavaszi nagytakarítás – a Barátság városrészben kezdődik a lomtalanítás

2026. már. 24.

Áprilisban kezdetét veszi az idei lomtalanítási akciósorozat, amelynek részeként a lakók ezúttal is több alkalommal szabadulhatnak meg a már feleslegessé vált, kidobásra ítélt tárgyaiktól. Az akció április 11-én a Barátság városrészben kezdődik. 
 

DSTV: plakáterdő helyett virágágyás

2026. már. 24.

A téma már nagyot futott hasábjainkon, most itt a DSTV összeállítása arról, hogy városunkban "zöld ötlettel" készülnek a választási kampányt követő időszakra: a plakátok sokasága helyett virágokat telepítenek a Szórád Márton út sávelválasztó területére. Hangkép.
 

DSTV: nehéz, de törekedni kell a békés együttélésre

2026. már. 22.

Bosszantó, s egyébként a város többi részén is felfedezhető probléma ütötte fel a fejét a Római városrészben. A lakók jelzései alapján sokan dohányzónak nézik a játszótereket és környéküket, illetve zárt kutyafuttatóként használják a focipályákat. Hangkép.

DSTV: ismerkedős napok

2026. már. 21.

Elkezdődtek városunkban az óvodai ismerkedős programok – szeretettel várják a kicsiket és a szüleiket valamennyi intézményben. A közelmúltban a Római városrészi Tagóvodában kedves programokkal mutatkoztak be a csemetéknek.

  • További hírek

Friss hírek

  1. Közösségépítés terén is csillagos ötös a Városvédők Újtelepért Egyesület csapata

  2. DSTV: az ország élmezőnyében a Rudas

  3. Gazdag, színes kínálatra készülhetünk, mindenkinek kedveznek a városi rendezvények

  4. Kerítésfedlapok: miért fontosak a kerítés védelmében?

  5. Helyt álltak a nemzetközi mezőnyben

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: az ország élmezőnyében a Rudas

DSTV: az ország élmezőnyében a Rudas

Embedded thumbnail for DSTV: végleges a választási szavazólap

DSTV: végleges a választási szavazólap

Embedded thumbnail for DSTV: folyamatos fejlődés

DSTV: folyamatos fejlődés

Top hírek

  1. Volt minek örülni a hétvégén is

  2. Egy gól döntött, de izgalmakban sem volt hiány

  3. Közösségépítés terén is csillagos ötös a Városvédők Újtelepért Egyesület csapata

  4. Helyt álltak a nemzetközi mezőnyben

  5. Ragyogj kékben – és szavazz az útvonalra!

Galéria

Március 15-i ünnepség

Veres Viktória bemutatója a Kortárs Művészeti Intézetben

FitCity Dunaújváros (2026. március)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 11. szám - 2026.03.20.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő