Tovább épül-szépül a Szalki-sziget
A Szalki-sziget, a szabadstrand és a kemping felújítását, fejlesztését még 2006-ban kezdte el az önkormányzat. Ahogy Cserna Gábor polgármester hangsúlyozta, a cél az volt, hogy visszaadják a városlakóknak ezt a csodás zöldövezeti területet.
 Azóta már ingyenesen lehet fürdőzni a szabadstrandon, szépen gondozott környezetben, meg lehet pihenni a kemping jól felszerelt faházaiban, közösségi rendezvényeket lehet tartani a már téliesített gomba-épületben, és nemrég adták át a tíz kis faházból álló szaunaparkot. A kivitelezési munkákban partnerre találtak a DVG Zrt-ben. Az elmúlt évek munkálatairól, elképzelésekről Mádai Balázzsal, a DVG Zrt. elnök-vezérigazgatójával beszélgettünk.
 Azóta már ingyenesen lehet fürdőzni a szabadstrandon, szépen gondozott környezetben, meg lehet pihenni a kemping jól felszerelt faházaiban, közösségi rendezvényeket lehet tartani a már téliesített gomba-épületben, és nemrég adták át a tíz kis faházból álló szaunaparkot. A kivitelezési munkákban partnerre találtak a DVG Zrt-ben. Az elmúlt évek munkálatairól, elképzelésekről Mádai Balázzsal, a DVG Zrt. elnök-vezérigazgatójával beszélgettünk.
A szabadstrand fejlesztési munkálataival először 2009 nyarán foglalkozott a DVG Zrt., több fejlesztési terveket dolgoztak ki az önkormányzat számára. Abban az évben állagmegóvó munkálatokat végeztek, a strandon plázst, homokos részt alakítottak ki és kikotorták az iszapot a mederből. Ez utóbbi nélkül egyébként nem is lehetne fürdőzésre használni a vizet.
Évről-évre mindig újítottak valamit a szabadstrandon, szebb, esztétikusabb lett a környezet, és bővült a kínálat vendéglátóegységgel, kölcsönzővel. Aztán 2014-ben megkezdődhetett a kemping felújítása, elsőként két nagy faház építésével.
- A meglévő két faház helyére építettünk két új gerendaházat, négy apartmannal. Akkor már érződött rá az igény, de tavaly nyáron és már az idén is egyértelműen beváltotta a reményeket. Emellett folyamatosan parkosítottunk, felújítottuk az öltözőket. 2015-ben ismét két apartmant építettünk. Összesen tehát nyolc apartmannal rendelkező négy darab nagy faház van. Ehhez kellett a környezettel, helyszínnel harmonizáló szolgáltatásokat kialakítani azért, hogy valóban egy befogadó, funkcióiban vendégszerető (és megtartó) helyszínné váljon. Tavaly már megújult a közösségi gomba-épület, zsindelyes tetőt alakítottunk ki rajta. Büszkék voltunk, hogy megindult a kempingben is az élet, igényelték az emberek.
 A szezonális működtetés indokolta a szaunapark megépítését?
 A szezonális működtetés indokolta a szaunapark megépítését?
- Teljesen üzemeltetői ötlettől vezérelve terveztük meg ezt a szolgáltatást a kempingbe. Hangsúlyozom, szokás kérdése, hogy ki, mikor veszi igénybe, ám jobbára télen használják ebben a kultúrkörben. Vannak, akik folyamatosan a természeti környezetet kívánják maguk körül egy-egy alkalommal. Mindezt üzemeltetnünk, őriznünk is kell. Tavaly ősszel a gomba-épület üvegezésére, fűthetőségére, majd a szauna-park kialakítására dolgoztunk ki terveket. Ez a plusz szolgáltatás a már meglévőkhöz illeszkedik. A helyszínen korábban található tíz vasbeton épület hasznosítása pedig szinte kézre játszott azért, mert árterületről van szó, és így új épületekre nem kaphattunk volna építési engedélyt. Fel sem merült bennünk az elbontása, a meglévőből pedig egy sikertörténet kezd kerekedni, ez látszik a jelenlegi foglalásokból, egyre népszerűbb.
Közeli terveikben további fejlesztések is szerepelnek a családok és az idegenforgalom szempontjából egyaránt, összhangban az önkormányzat célkitűzéseivel. Egy játszótér kialakítását is célul tűzték ki, mert például már a Duna parti madár lesnél bebizonyosodott, hogy szeretik és használják a látogatók. Éppen úgy, ahogy a tűzrakó helyeket. Emellett ahogy a vezérigazgató elmondta, épített grill, esetleg kemencés formában szeretnék bővíteni a főzési lehetőségeket, szolgáltatásokat a kempingben. A főzéshez-sütéshez egyébként is már minden rendelkezésre áll, hiszen tűzifát, bográcsot, állványt is szerény összegért lehet bérelni.
A dunaújvárosiak is egyre inkább érzik, hogy a kemping az övék is. Egyre nagyobb számban használják a közösségi pihenő területet, ahol családok, vállalkozói csoportok, sportegyesületek találkozhatnak. Szakmai konferenciák rendezhetők tiszta, kulturált, s nem utolsósorban a pihenést és regenerálódást szolgáló helyen.
A rovat további hírei: Közélet
"Most bizonyítanunk kell: Dunaújváros képes újra felépíteni önmagát"
2025. okt. 31.
Tíz ellenzéki vezetésű város szövetsége, a Megyei Jogú Városok Szövetségének ülése, egyeztetés Gulyás Gergely miniszterrel, a Versenyképes Járások Programja – mind-mind az elmúlt hónapok dunaújvárosi közéletét meghatározó ügyek. Interjú Szabó Zsolt gazdasági és koordinációs ügyekért felelős alpolgármesterrel.
Új utak, biztonságosabb közlekedés: 2,2 kilométernyi útszakasz újul meg a városban
2025. okt. 30.
Csaknem 900 millió forintos, teljes mértékben vissza nem térítendő támogatásból kezdődhet útfejlesztés Dunaújvárosban. A TOP PLUSZ program keretében több forgalmas útszakasz is megújul, a munkálatok befejezését 2027 végére tervezik.
Idén is meghitten emlékezhetünk elhunyt szeretteinkre a temetőben
2025. okt. 30.
A fájdalom és a remény, a méltó emlékezés és az eltávozott hozzátartozókhoz fűződő családi kötelékek egyszerre varázsolják az év egyik fontos ünnepévé a halottak napja időszakát. Az előttünk álló napokban sokan útra kelnek, hogy felkeressék a temetőket – meghitt, szép napokra és estékre készül városunk sírkertje is. Összeállításunkban a templomi urnatemető nyitvatartásáról is olvashatnak!
Megemlékezés és közös gyertyagyújtás a halottak napja alkalmából
2025. okt. 29.
A Pentele Baráti Kör a világháborúk helyi áldozataira emlékezik pénteken, míg szombaton a temetőben közös gyertyagyújtásra is várják a gyászolókat. Halottak napja, főhajtások.
Dull Szabolcs politikai elemzővel folytatódott a "Dunaújvárosi Estek" sorozat
2025. okt. 29.
Ahogy közeleg a 2026-os országgyűlési választás, egyre többeket izgatnak a politikához kapcsolódó kérdések. A téma iránt érdeklődők – és korábban nem érdeklődők – igényeit elégítette ki a Dunaújvárosi Estek című közéleti sorozat legutóbbi vendége, Dull Szabolcs politikai elemző.
Elmúlt a nyár, remek pályaművek születtek (galériával)
2025. okt. 29.
Folytatódott a Dunaújváros fái a négy évszakban című fotópályázat – a nyári ciklusban is különleges fotók születtek a dunaújvárosi alkotók által. Az elmúlt időszak értékelése megtörtént, a díjátadó ünnepséget kedden délután rendezték a Városháza „C” szárnyában.
Őszi mulatságot szervezett a közösség
2025. okt. 27.
Az idősek otthonában élő emberek is vágynak a színes programokba, amik különböznek a hétköznapoktól. Az Egyesített Szociális Intézmény Árpád-házi Szent Erzsébet Idősek Otthona Barátság út 27. alatti intézményében őszi kavalkádot szerveztek még múlt szerdán – sok-sok mosollyal, vidám pillanattal.










