Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. már. 02. Lujza
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü

Célegyenesben az esélyegyenlőségi nap

Mozaik
Dunaújváros
Mindannyian Mások Vagyunk Egyesület
gyereknap
programok

facebook megosztás

Ónodi Zoltán - 2016. máj. 17., 07:52

Nyolcadik alkalommal kerül megrendezésre a városi gyereknappal egységben a Mindannyian Mások Vagyunk Egyesület esélyegyenlőségi napja.

A Mindannyian Mások Vagyunk Egyesület klubdélutánján jártunk, ahol Kovács Pálné Ancsát, a kisközösség vezetőjét épp foglalkozás közben találtuk Böröczki Ildikóval önkéntesükkel. Kaptunk az alkalmon és megkérdeztük, hol tartanak a gyereknapon tartandó fogyatékossággal élők esélyegyenlőségi napjának szervezéséven.

Idén nyolcadik alkalommal szervezi az egyesület a „Kéz a kézben” fogyatékossággal élők esélyegyenlőségi napját. Célja az előítéletek csökkentése és a tolerancia növelése. Az együtt cselekvés örömének megmutatása, különböző integrációs programokon keresztül. Cél, hogy az egészséges és a fogyatékossággal élő emberek közelebb kerüljenek egymáshoz, a sajnálat átalakuljon elfogadássá és ezáltal a felelősség is tudatosodjon. Az esemény lebonyolításában több civil szervezet, intézmény és önkéntes is részt vesz – melyek képviselőinél lehetőség van informálódni, beszélgetni.

Két helyszínen zajlanak majd a programok. A nagyszínpadon a köszöntő után különböző táncos és interaktív gyermekműsorok kerülnek sorra 11 órától. Láthatjuk a Palinta társulatot, jelen lesznek a Rosti iskola táncosai, Pálfalvi Janó,a Gárdonyi iskola tánccsoportjai, láthatjuk majd a Para Dance Company kerekes- székes előadását, a Móra Ferenc Általános Iskola tanáraiból és tanulóiból szerveződött együttes és a főszervező egyesület közös előadása zárja a programokat. A gyereksziget pedig a kézműves, kreatív tevékenységek színhelye lesz. Manó- Parti fa és ügyességi játékai mellett a Máltai Szeretetszolgálat arcfestéssel és kreatív foglalkozásokkal készül. A Magyar Vöröskereszt munkatársai újraélesztési ismereteket mutatnak be amit gyakorolhatnak is az érdeklődők, emellett arc és csillámfestés is színesíti majd a programot. A Duna Dog Center Kutyaiskola egy nagyon komoly kutyás bemutatóval készül, a Palinta társulat sátránál pedig kézműves játszóház és bábkészítés várja a gyerekeket.

A rovat további hírei: Mozaik

DSTV: bevált menüsorok

2026. már. 02.

Megemlékezéssel egybekötött farsangi összejövetelt tartott a közelmúltban a Nyugdíjas Pedagógusok Klubja, derül ki a DSTV összegzéséből. Az esemény remek lehetőséget biztosított arra is, hogy az időszak terítékeiről és receptjeiről, hétköznapi és ünnepi menüiről érdeklődjünk. Hangkép.
 

DSTV: farsangi kavalkád a Vasváriban

2026. már. 01.

Folytatódott a farsangi események sora a város iskoláiban, derül ki a DSTV összegzéséből. A Vasváriban a hasábjainkon már bemutatott kiszebáb-égetéssel vette kezdetét a maskarás mulatság – az intézmény ügyel arra, hogy közösségépítő események is tarkítsák a programok sorát. Hangkép.

Illusztris díszvendég a filmbemutatón

2026. feb. 28.

Az nem kifejezés, hogy nagyon hasonlít: alap, hogy az arcberendezés, a hajviselet és a bajusz stimmel, de a gesztusok, mozdulatok is megszólalásig pontosak – döbbenetes, sokaknak egyenesen földöntúli élményt jelentett a szombati találkozás. Robert Bronzi a Kultikban, miniportré.

Egyszerű átalakítások, amelyekkel fokokat nyerhetsz a lakótérben

2026. feb. 28.

A nyári hónapokban sokan tapasztalják, hogy az otthonuk kellemetlenül felmelegszik, még akkor is, ha alapvetően jó adottságokkal rendelkezik. Ilyenkor hajlamosak vagyunk rögtön a legköltségesebb megoldásokban gondolkodni, pedig gyakran néhány apróbb átalakítás is látványos javulást hozhat. (X)

Hogyan válaszd ki a megfelelő ékszerszínt a bőrtónusod alapján?

2026. feb. 26.

Gondoltál már arra, hogy miért áll jobban rajtad egy bizonyos színű ékszer, míg mások kevésbé? Sokan találják nehéz feladatnak eldönteni, hogy az arany vagy az ezüst emeli ki jobban a természetes szépségüket. (X)

Hogyan segíthet a magán egészségügy a legjobb ellátás biztosításában?

2026. feb. 26.

Mindannyian arra vágyunk, hogy ha betegek vagyunk, a lehető legjobb és leggyorsabb gyógyulási folyamat álljon rendelkezésünkre. Felmerülhet benned a kérdés: hogyan dönthetünk a magán egészségügyi ellátás mellett az állami rendszer helyett? (X)

Plazmaadás: tévhitek és valóság

2026. feb. 25.

Manapság gyakran találkozhatunk a plazmadás fogalmával a különböző médiumokban, baráti társalgások során vagy éppen egy-egy cikk formájában. Nem véletlen, hisz a plazmaadás fontos szerepet játszik a gyógyszeralapanyagok előállításában, amelyek számos ember életét képesek megmenteni. Sok tévhit is kering róla, ami elbizonytalaníthatja azokat, akik szeretnének csatlakozni az adakozókhoz. (X)
 

  • További hírek

Friss hírek

  1. Véget ért az Andersen Liga alapszakasza

  2. DSTV: bevált menüsorok

  3. DSTV: tizedik születésnapjukat ünnepelték

  4. Itt a tavasz, nagyon várják a véradókat

  5. Megmutatták, milyen értékekkel bírnak

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: bevált menüsorok

DSTV: bevált menüsorok

Embedded thumbnail for DSTV: tizedik születésnapjukat ünnepelték

DSTV: tizedik születésnapjukat ünnepelték

Embedded thumbnail for DSTV: farsangi kavalkád a Vasváriban

DSTV: farsangi kavalkád a Vasváriban

Top hírek

  1. Május végéig meghosszabbították Mezei Zsolt letartóztatását

  2. Szexuálisan bántalmazta nevelt lányát – vádemelés a vége

  3. Horrorfilm-antológia, országos díszbemutató a Kultik Moziban

  4. Semmi sem stimmelt a megállított kocsival

  5. Hét témát tárgyalt a rendkívüli közgyűlés

Galéria

IX. Szent Pantaleon Jótékonysági Bál

Kolbászfesztivál (2026)

FitCity Dunaújváros (2026. február)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 8. szám - 2026.02.27.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő