Sajtótájékoztatót tartott az MSZP helyi szervezete a Váci utcában. Selyem József, az MSZP képviselőjelöltje azt mondta, az általuk megkérdezett emberek változtatást szeretnének.
Pintér Attila, a helyi MSZP elnöke szerint Magyarország miniszterelnöke elégedetlen a Fidesz helyi vezetésével, és ezért nem jött a múlt heti látogatásra. Azt kérte a miniszterelnöktől, hogy ettől függetlenül is segítsen a városnak. Segítsen akkor is, ha az időközi választáson nem a kormánypárt jelöltje nyer. Pintér Attila a foglalkoztatási helyzetről is szólt, hogy nem jött még nagyfoglalkoztató, és elbocsátások várhatók a vasműben.
Selyem József, az MSZP képviselőjelöltje azt mondta, az általuk megkérdezett emberek változtatást szeretnének. Arról is szólt, hogy sokkal szívesebben fogadják őket az utcai standolásaik során, mint például a 2014-es választásokat megelőző időszakban. Hangsúlyozta, egy megyei jogú város időközi választása, a június 5-i voksolás tökéletes erőfelmérője lehet minden nagyobb parlamenti pártnak. Hiányolja a szakmai vitákat, szerinte ez azért fontos, hogy a választópolgárok megismerjék, ki-mit gondol egyes dologról. Végül köszönetét fejezte ki mindazoknak, akik végigkísérték, támogatták a kampányt.

