Dunaújváros Hetilap

A mosolyt és a virágot mindenki szereti

2016. június 26. (vasárnap) 7:09 - Pálinkás István

A virágkötők összefogásának köszönhetően második alkalommal hirdették meg a Virágot egy mosolyért! akciót városunkban is.

A The Lonely Bouquet elnevezésű nemzetközi kezdeményezésből kiindulva apró figyelmességgel kívánnak idén is rávilágítani arra, a virág a születésünktől a halálunkig végigkísér bennünket. A helyi akció összefogását Bordás Gabriella, a Fleron Virágbolt üzletvezetője dédelgeti tavaly óta. Akkor több virágcsokrot helyeztek el a város különböző pontjain, a megtalált csokrokat pedig el lehetett vinni - egy mosolygós fotóért cserébe. Idén június 28-án lehet majd keresni a virágkölteményeket.

– Már tavaly is nagyon kedves visszaigazolásokat kaptunk az emberektől, hogy mennyire hálásak. A kihelyezett csokrokat végigkövettük. A fotósommal felvettük a kapcsolatot azokkal, akik megtalálták a virágokat. Akiket nem sikerült elérnünk, azok személyesen is eljöttek a virágboltba fotóval együtt, és jelezték, hogy megtalálták és köszönik a csokrot. Aki a virágot szereti, rosszember nem lehet, tartja a mondás, és ha kevesebb pénz is jut rá, az emberek szeretik, úgyhogy egyáltalán nem közhely. A virágkötők pedig azt szeretnék üzenni ezzel a világnak, hogy a mosoly mindenkinek jár, általuk lesznek szebbek a napjaink. Tavaly harminc csokrot helyeztek el a kezdeményezők, akiknek akkor is felajánlották a termelők a virágtámogatásaikat. Idén is ezt szeretnék megvalósítani. A helyszínek persze titkosak. Annyit azért elárulhatunk, hogy a csokrokon a virágüzlet által kísérőkártya jelzi majd, hogy hol és kik kötötték.

A rovat további hírei: Közélet

D+ Híradó - Felújítás, jótékonyság

D+ Híradó - Felújítás, jótékonyság

2018. július 19. (csütörtök)

Hamarosan elkezdődhet az uszoda felújítása, folytatódik a Dunaújváros Kenyere jótékonysági program, koncert a Ligetben - egy csokorban a nap legfontosabb hírei a D+TV Híradójában.

Közel hárommilliárdból újul meg a városi uszoda

Közel hárommilliárdból újul meg a városi uszoda

2018. július 19. (csütörtök)

Mintegy hárommilliárd forintot biztosít a kormány a Fabó Éva Sportuszoda felújítására. Cserna Gábor polgármester megköszönte a beruházás megvalósulásáért tett közbenjárását, hathatós közreműködését dr. Galambos Dénesnek és dr. Dorkota Lajosnak. Egyúttal felvetette azt is, hogy Pintér Tamás már száz napja parlamenti képviselő, de mit tett ezidáig a városért?

Adomány lesz az adományból

Adomány lesz az adományból

2018. július 19. (csütörtök)

Újabb negyedév telt el, vagyis újabb támogatottal bővült Dunaújváros Kenyerének listája. Ezúttal a Dunaújvárosi Hit Gyülekezete gazdagodott fél millió forinttal, amit teljes egészében a rászorulókra fordítanak majd.

Még öt forinttal olcsóbban

Még öt forinttal olcsóbban

2018. július 19. (csütörtök)

A Mol öt forinttal csökkenti a 95-ös benzin és ugyancsak öt forinttal a gázolaj literenkénti árát pénteken. Ezzel a benzin lára 392, a gázolajé pedig 400 forintra mérséklődik.

D+ Híradó - Versenyben, korszerűsítés

D+ Híradó - Versenyben, korszerűsítés

2018. július 18. (szerda)

A virágosítási verseny zsűrije jött a városba, LED lámpák, három boxklub növendékei mérték össze tudásukat a városban - egy csokorban a nap legfontosabb hírei a D+TV Híradójában.

Nő a köztartozásmentes adózók száma

Nő a köztartozásmentes adózók száma

2018. július 18. (szerda)

Az elmúlt két évben több mint huszonhétezer magánszemély és vállalkozás élt a lehetőséggel, és kérte felvételét a köztartozásmentes adózói adatbázisba - közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) az MTI-vel.

Idén is neveztünk a Virágos Magyarország versenyébe

Idén is neveztünk a Virágos Magyarország versenyébe

2018. július 18. (szerda)

Tavaly először vett részt városunk a Virágos Magyarország elnevezésű versenyen, és egyből különdíjban részesült a zsűritől. Most ismét ellátogattak hozzánk, hogy megtekintsék a város zöldterületeit.