Dunaújváros Hetilap

A mosolyt és a virágot mindenki szereti

2016. június 26. (vasárnap) 7:09 - Pálinkás István

A virágkötők összefogásának köszönhetően második alkalommal hirdették meg a Virágot egy mosolyért! akciót városunkban is.

A The Lonely Bouquet elnevezésű nemzetközi kezdeményezésből kiindulva apró figyelmességgel kívánnak idén is rávilágítani arra, a virág a születésünktől a halálunkig végigkísér bennünket. A helyi akció összefogását Bordás Gabriella, a Fleron Virágbolt üzletvezetője dédelgeti tavaly óta. Akkor több virágcsokrot helyeztek el a város különböző pontjain, a megtalált csokrokat pedig el lehetett vinni - egy mosolygós fotóért cserébe. Idén június 28-án lehet majd keresni a virágkölteményeket.

– Már tavaly is nagyon kedves visszaigazolásokat kaptunk az emberektől, hogy mennyire hálásak. A kihelyezett csokrokat végigkövettük. A fotósommal felvettük a kapcsolatot azokkal, akik megtalálták a virágokat. Akiket nem sikerült elérnünk, azok személyesen is eljöttek a virágboltba fotóval együtt, és jelezték, hogy megtalálták és köszönik a csokrot. Aki a virágot szereti, rosszember nem lehet, tartja a mondás, és ha kevesebb pénz is jut rá, az emberek szeretik, úgyhogy egyáltalán nem közhely. A virágkötők pedig azt szeretnék üzenni ezzel a világnak, hogy a mosoly mindenkinek jár, általuk lesznek szebbek a napjaink. Tavaly harminc csokrot helyeztek el a kezdeményezők, akiknek akkor is felajánlották a termelők a virágtámogatásaikat. Idén is ezt szeretnék megvalósítani. A helyszínek persze titkosak. Annyit azért elárulhatunk, hogy a csokrokon a virágüzlet által kísérőkártya jelzi majd, hogy hol és kik kötötték.

A rovat további hírei: Közélet

Kétszáz adag meleg étel a fagyos időben

Kétszáz adag meleg étel a fagyos időben

2018. február 23. (péntek)

A Hit Gyülekezetének önkéntesei Cserna Gábor polgármesterrel közösen osztott kétszáz adag meleg ételt a rászorulók számára pénteken, a Városház előtti téren.

D+ Híradó - Bejárás, kampány

D+ Híradó - Bejárás, kampány

2018. február 23. (péntek)

Képviselői bejárás Perkátán, Gyurcsány Ferenc Dunaújvárosban, hazai pályán lép pályára a Kohász - egy csokorban a nap legfontosabb hírei a D+ TV Híradójában.

Gyurcsány Dunaújvárosban

Gyurcsány Dunaújvárosban

2018. február 23. (péntek)

Lakossági fórumot tartott városunkban Gyurcsány Ferenc, a Demokratikus Koalíció elnöke. A fórum apropója a közelgő választás volt, így elsősorban Mezei Zsoltot, az MSZP, a Párbeszéd és a Szolidaritás által támogatott DK-s jelöltjet ajánlotta az érdeklődők figyelmébe.

Immár hivatalos

Immár hivatalos

2018. február 23. (péntek)

Ülést tartott csütörtökön a Fejér megyei 04. számú Országgyűlési Egyéni Választókerületi Választási Bizottság, amelyen két jelölt nyilvántartásba vételéről határoztak.

D+ Híradó - Élményfürdő, hajléktalanok

D+ Híradó - Élményfürdő, hajléktalanok

2018. február 22. (csütörtök)

Az ütemterv szerint halad az élményfürdő felújítása, a hajléktalanok helyzete, újabb vereség itthon - egy csokorban a nap legfontosabb hírei a D+ TV Híradójában.

Jó ütemben halad a felújítás, májusban kinyit az élményfürdő

Jó ütemben halad a felújítás, májusban kinyit az élményfürdő

2018. február 22. (csütörtök)

Helyszíni bejárással egybekötött sajtótájékoztatót tartott Cserna Gábor polgármester és Mádai Balázs, a DVG Zrt. elnök-vezérigazgatója arról, hogy állnak az élményfürdő felújításával.

Tovább gyűjtik az aláírásokat

Tovább gyűjtik az aláírásokat

2018. február 22. (csütörtök)

Sajtótájékoztatót tartott Pintér Tamás, a Jobbik Magyarországért Mozgalom országgyűlési képviselője.