Dunaújváros Hetilap

Lesz népszavazás a kényszerbetelepítés ellen

doszerk - 2016. június 21. 21:10

Az Alkotmánybíróság (Ab) keddi döntésének következtében lesz népszavazás ősszel a kényszerbetelepítés ellen, a referendum kiírása és megszervezése elől minden akadály elhárult - mondta Tuzson Bence kormányzati kommunikációért felelős államtitkár budapesti sajtótájékoztatóján.

Az Ab kedden meghozott két határozata nem adott helyt a kormány által a betelepítési kvótáról kezdeményezett népszavazás ellen benyújtott négy indítványnak. Tuzson Bence erre reagálva kifejtette: a kormány által kezdeményezett népszavazást baloldali politikusok - például Szanyi Tibor szocialista európai parlamenti képviselő és Fodor Gábor, a Magyar Liberális Párt elnöke - megtámadták, most azonban elhárultak az akadályok. Az államtitkár közölte: a törvényi határidők alapján a referendum várhatóan szeptemberben vagy októberben lesz.

Fotó:MTI

A kormány arra kéri a magyar embereket, mondjanak nemet a kényszerbetelepítésre - mondta Tuzson Bence, aki tudatta: a kabinet megkezdi a felkészülést a népszavazásra. Szerinte egy ilyen szuverenitási kérdésben, nemzeti ügyben, amely száz évekre vagy akár örökre is megváltoztathatja Magyarországot gazdasági, kulturális és etnikai értelemben egyaránt, a magyaroknak kell dönteniük. "Európát nem lehet a feje tetejére állítani. Európában a döntéseket elsődlegesen a nemzetek hozzák, és ezeknek a nemzeteknek a döntéseit hajtja végre Brüsszel, az Európai Bizottság, nem pedig fordítva" - fogalmazott a kormányzati kommunikációért felelős államtitkár, aki szerint "az igazság itt van, nálunk", a kontinensnek ezen a felén.

A politikus arról is beszélt, hogy az Európára nehezedő migrációs nyomás nem csökken. Ezzel kapcsolatban jelezte, hogy a migránsok szétosztására vonatkozó tervek meghívót jelentenek azoknak, akik elindulnának Európa felé. "A kényszerbetelepítést meg kell akadályozni, Brüsszelt e tekintetben meg kell állítani" - jelentette ki Tuzson Bence, aki azonban arra is számít, hogy újabb támadások lesznek Magyarországgal szemben.

A népszavazás sikerességét firtató kérdésre úgy válaszolt: "minél több ember foglal állást ebben a kérdésben, annál sikeresebb lehet ez a népszavazás". Úgy is fogalmazott: akkor lesz sikeres a magyar referendum, ha annyian mennek el szavazni, hogy az összességében képes lesz az EU gépezetének megállítására.

Az államtitkárt kérdezték Portik Tamásnak, az Energol volt vezetőjének múlt heti vallomásáról is. Ezt úgy kommentálta: baloldali politikusok "belekapaszkodnak" egy bűnöző állításaiba, amelyek nyilvánvaló hazugságok.

-MTI-

A rovat további hírei: Közélet

Almási Zsolt polgármester nevét kapta a közgyűlési terem (galériával)

Almási Zsolt polgármester nevét kapta a közgyűlési terem (galériával)

2025. szep. 02.

A város első szabadon választott polgármestere, Dunaújváros díszpolgára nevét vette fel a Városháza „C” szárnya közgyűlési terme: a névadásról ünnepi közgyűlés döntött délelőtt, a közelmúltban elhunyt városvezetőről bensőséges ünnepség keretében emlékeztek.

DSTV: mozgalmas volt a nyár a "halászban"

DSTV: mozgalmas volt a nyár a "halászban"

2025. szep. 02.

A vendéglátóegységek számára a nyári időszak sok esetben a megnövekedett forgalomról és az újdonságokról szól, derül ki a DSTV összegzéséből. A Dunagyöngye Halászcsárdában az elmúlt időszak tapasztalatairól Dancs László konyhafőnök mesélt. Hangkép.

Ősszel is kell a vér, a következő hónapban több alkalommal várják az önkénteseket!

Ősszel is kell a vér, a következő hónapban több alkalommal várják az önkénteseket!

2025. aug. 31.

Parádés debütálás és elfogadható nyári mutatók, de a lényeg változatlan: az egészségügy vérigénye számottevő, így továbbra is nagyon várják az önkénteseket. Ennek megfelelően készítik elő a szeptemberi terveket is!

DSTV: jubiláltak az "esőemberek"

DSTV: jubiláltak az "esőemberek"

2025. aug. 31.

A beszámolót már olvashatták, most itt a DSTV összegzése az Esőemberek Szüleinek Dunaújvárosi Egyesülete éves találkozójáról. A közösség immáron egy évtizede szervezi meg az eseményt a Szalki-szigeten, amely keretében autizmussal vagy más egyéb fogyatékossággal élő gyermeket/felnőttet nevelő családok találkozhatnak az ország területéről. Hangkép.

 

Kapcsolatteremtés a helyi termelők és a vásárlók között – él a DunaKosár közössége

Kapcsolatteremtés a helyi termelők és a vásárlók között – él a DunaKosár közössége

2025. aug. 29.

Nagyszerű közösség alakult Dunaújvárosban – már négy éve működik a DunaKosár. A közösség célja, hogy összekösse a térségi termelőket a vásárlókkal, ezzel lendítve a helyi gazdaságon, illetve minőségi árut biztosítva a fogyasztóknak. A kezdeményezés eredetéről, az elmúlt időszak tanulságairól és az aktualitásokról Csonka Melindát, a DunaKosár koordinátorát kérdeztük.

Parkolófejlesztés Dunaújvárosban – a belvárosban is!

Parkolófejlesztés Dunaújvárosban – a belvárosban is!

2025. aug. 29.

Dunaújváros belvárosában és több városrészében is enyhülhetnek a parkolási gondok a következő években. Az önkormányzat sikeresen pályázott az Európai Unió támogatási rendszerében, így a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program Plusz (TOP Plusz) keretében közel 330 új parkolóhely kialakítására nyílik lehetőség. A beruházásból mintegy 70 parkoló közvetlenül a belvárosban épülhet meg.

DSTV: lovas zarándokok a Lajos-köveknél

DSTV: lovas zarándokok a Lajos-köveknél

2025. aug. 29.

A beszámolót már olvashatták, most itt a DSTV összeállítása arról, hogy az 1526-os mohácsi csata évfordulója kapcsán városunkban is megálltak a hagyományőrző zarándokok. Idén újra lóháton vágtak neki az Érdtől Mohácsig tartó útvonalnak, amelyen II. Lajos király serege is járt – városunkban a Lajos-köveknél emlékeztek. Hangkép.