Pentele Nap - Jó kedvvel, bőséggel
32. alkalommal rendezte meg a Pentele Napot a Pentele Hagyományőrző Egyesület és mint mindig, most is sokan gyűltek össze mulatni és egymás süteményeit, borait, pálinkáit kóstolni a klubházban.
Az idei Pentele Nap tegnap már nem sokkal dél után elkezdődött, hogy legyen idő elbírálni a beérkezett finomságokat a vendégként érkező vajdasági Csantavér település küldöttségével közösen. A borverseny volt a legnépszerűbb, három kategóriában is nevezhették boraikat a résztvevők. Végül húsz fehér, tizenhat vörös és nyolc különleges kategóriájú (más tájról való) bor került a tapasztalt zsűri elé.
A pálinkaversenyre tizenkilencen neveztek saját főzettel, melyek közt a hazánkban termett szinte összes gyümölcsből készült pálinkák megtalálhatók voltak a birstől a barackig. Bor és pálinka mellé enni is jól esik valamit, a böllérversenyre is szép számmal érkeztek házi szalámik, sonkák, kolbászok, de édes és sós süteményből sem volt hiány. A kategóriák első három helyezettjei öt óra után nem sokkal oklevélben és kupában is részesültek, majd a Pentelei Kéknefelejcs Énekkar fellépése után kezdődött a bál, a Parádi duóval.
A rovat további hírei: Mozaik
Pici lehűlés után visszatér a hőség
2025. jún. 16.
Este már lehet zápor, zivatar térségünkben is a DO időjárási szakértőjének friss előrejelzése szerint, de szerdától megint 30 fok feletti csúcsokkal számolhatunk. És a nyár java még előttünk van!
Megbízható védelem minden élethelyzetben: ilyen a jó kerítés
2025. jún. 16.
Ahogy egyre többen költöznek kertvárosba vagy vidéki házba, a kerítés szerepe is új értelmet nyer. Már nem csupán egy szükséges határvonal az otthon körül, hanem olyan elem, ami biztonságot, esztétikumot és kényelmet ad egyszerre. (X)
Ambrózia: csúcshódítás (galériával)
2025. jún. 16.
A zárónap is parádésan alakult a remek Duna-parti helyszínen, hatalmas buli koronázta a hét vége záróakkordjának kínálatát. Biztos befutók és csillagos ötös meglepetésvendégek – csak így tovább, Ambrózia Fesztivál!
Nyaraljon, üdüljön városon belül és kívül!
2025. jún. 15.
Dunaújváros önkormányzatának több üdülője is várja a kikapcsolódásra vágyókat – nem csak a Szalki-szigeten. A balatonkenesei, harkányi és siófoki üdülők bárki számára elérhetők.
Mit kezdjünk a levágott gallyakkal? Ágaprítás a gyakorlatban
2025. jún. 15.
A kertgondozás során óhatatlanul keletkeznek növényi maradványok, legyen szó metszésről, viharkárokról vagy épp egy elöregedett fa kivágásáról. Ilyenkor gyakran merül fel a kérdés: hogyan lehet ezeket a zöldhulladékokat hasznosítani? (X)
Ambrózia: energiabombák (galériával)
2025. jún. 15.
Minden ízében kiváló menettel folytatódott az Ambrózia Fesztivál: a pénteki bulicunami után tegnap is kitűnő koncertprogram csalogatta a közönséget a Duna-partra. Ízlelgessük, Trampúr, Trampúr – és persze itt a második nap monstre képtára.
Mire figyeljünk, amikor megszervezünk egy eseményt?
2025. jún. 14.
Az év során számos olyan alkalom van, amikor megcsillogtathatjuk a szervezői képességeinket, és megtervezhetjük egy esemény minden részletét. Például, hogy hol kerüljön megrendezésre, mi legyen a program, milyen legyen a dekoráció, hogyan kerüljenek tálalásra a finomságok, üdítők. (X)