Sok élmény a hat hét alatt - Táborzárás az MMK-ban
Évről évre egyre nagyobb sikerrel rendezik meg az MMK bejárós kézműves táborát. Pénteken elérkezett a táborzárás, hatalmas tortával búcsúztak egymástól a táborlakók.
Pénteken záró napjához érkezett az MMK bejárós kézműves tábora. Nagyon szép nyári időszakot zárt az intézmény. A tábor nagyon jó hangulatban zajlott, közel kétszáz kisgyerek töltötte nyarának egy részét az Apáczai Csere János utcai intézmény falai között. A kézműves foglalkozások mellett, zenés meseszínházi előadásokban és kutyás bemutatóban is részesei lehettek hétről hétre a táborlakó gyerekek. Közel 1200 fő vett részt a hatalmas sikerű színházi délelőttökön. Idén több színház felé is tudott nyitni az MMK, hisz az önkormányzat közművelődési pályázaton keresztül támogatta az intézmény nyári táborát. Így a budapesti Szeleburdi és a helyi Szélrózsa társulat darabjain mulathattak a kicsik. Kísérleti jelleggel egy gyerekkoncertnek is helyet adott az elkészült új kültéri színpad Kiemelendő, hogy egész éves munkájuk mellett a Széchenyi István Gimnázium önkéntes diákjai most is nagy segítségére voltak a táborvezetőknek.
Az tolsó tábornapot ahogy minden évben, idén is rendhagyó ünnepség zárta tortával, uzsonnával, és idén sem maradhatott el az MMK Tábor díj átadása, melyet azok a gyerekek kapták, akik a legtöbb időt töltötték a nyár alatt az intézményben. Kenyér Dávid nem csak a focikirály lett, de mind a hat hetet itt töltötte, így Kováts Rózsa az intézmény és a tábor vezetője átadta neki a különleges oklevelet.
Az esti órákban pedig az MMK évadzáró rendezvényére került sor. Az udvaron szabadtéri sütögetéssel egybekötött zenés, jó hangulatú piknik várta az MMK-s kollégákat.
Hétfőtől pedig már a rövidített nyitva tartással üzemel az intézmény. Hétköznapokon 8 órától 16 óráig lehet látogatni az MMK-t.
A rovat további hírei: Mozaik
Az aranyérben szenvedők vehetnek-e ülőfürdőt?
2023. már. 20.
Az aranyeresség számos kellemetlen tünettel jár, természetes, hogy aki ebben a betegségben szenved, mindent megtesz azért, hogy fájdalmait csökkentse. Az aranyeresség számos kellemetlen tünettel jár, természetes, hogy aki ebben a betegségben szenved, mindent megtesz azért, hogy fájdalmait csökkentse. Nagyon népszerű gyógymód például az ülőfürdő is, de vajon a szakemberek javasolják-e az alkalmazását? Kiderül a cikkből! (X)
Végre, véégreee, véééégreeeeee – ez már igazi tavasz!
2023. már. 20.
A hét első fele egyértelműen napos, a második etap felhős és csapadékos lesz a DO időjárási szakértőjének friss prognózisa szerint – de a lényeg: végig tavaszias, 20 fok körüli csúcsokkal!
Lépések az energiapazarlás ellen
2023. már. 19.
Az elmúlt néhány évtizedben ugrásszerűen megnőtt a kereslet az energiatakarékossági lehetőségek iránt. (X)
Pentelei nemzetőrök a csatamezőkön
2023. már. 19.
Az 1848-49-es forradalom és szabadságharc pentelei hőseinek nevét olvashatjuk a forradalmi emlékműnél – emlékük él, a téma történelmi vonatkozásait Kronászt Margit történész-muzeológus vendégposztja összegzi.
DSTV: rendhagyó énekóra a Gárdonyiban
2023. már. 19.
Dobszóló és zenetörténet: érdekes bemutatóról tudósít a DSTV összeállítása. A Gárdonyi iskolában Garami Gábor rádiós műsorvezető, zenész tartott különleges előadást az intézmény diákjainak a közelmúltban. Hangkép.
Mit érdemes tudni a purhabokról?
2023. már. 18.
Amikor úgy döntünk, hogy itt az ideje átalakítani vagy felújítani a lakásunkat, akkor szükség van a különféle termékek használatára is. Közéjük tartoznak a purhabok, amiket az előnyös tulajdonságaiknak köszönhetően nagyon sokoldalúan tudunk alkalmazni. (X)
DSTV: hűsítő liget a Petőfiben
2023. már. 18.
Fákkal és díszcserjékkel gyarapodott a Petőfi Sándor Általános Iskola környezete, derül ki a DSTV összeállításából. Az intézmény sikerrel pályázott a hűsítő ligetek kialakítását célzó országos programra. Hangkép.