Már a következő lépést tervezik
"Tényleg megható számomra, hogy mennyien állnak mellettem Dunaújvárosban és másutt is.” – mondta Pecsét István egynapos pihenőjét követően a sikeres műtétje után a Kínai FUDA központból, majd azzal folytatta, amit adománygyűjtő kampánya során is hangsúlyozott.
- Nem adom fel, küzdök, amit úgy is mondhatnék, hogy nem engedek a ’48-ból. Szerdai műtétem során levették a szövetmintát a daganatból, ám ez kevés lesz így a DNS frakcionáláshoz. Az itteni orvosokkal, patológusokkal megbeszéltem, hogy 2014 novemberi transzplantációm során is vettek tőlem szövetmintát, majd 2005 áprilisában, a daganateltávolító műtétemkor is. Ezek nagyméretű, nagy áttéttel bíró nyirokcsomók voltak sajnos. A következő lépés tehát ezért az, hogy ezeket a mintákat a budapesti I. Patológiai Intézetből ide kell szállíttatni. Egy harmincszor húszszor húszas dobozból fog megérkezi jövő héten, csütörtök környékén a szövetminta, ebből tudják majd megcsinálni a teljes DNS-frakcionálást, amiből olvassák majd, hogy milyen génmutációm van. Erre próbálnak majd célzott gyógyszert adni, vagyis, ha az van, amire már van gyógyszer, akkor tudnak adni, mert ennek a ráknak különböző válfajai vannak. A lényeg tehát, hogy gyógyszeresen is felvegyük a harcot azért, hogy ne folyton sebészileg kellejen hozzáférni. Vannak tapasztalataik, vannak már, akiknek tudtak adni, s olyan is, akinek nem. Az enyém egy nagyon szélsőséges eset, nem is találkoztak még ilyennel, mert nincsen meg a rák kiindulási gócpontja, mivel transzplantáltak. Tehát csak az áttét van. Így csak találomra tudják, ezért a teljes génfrakcionálást megcsinálják. Mindenki áldását adta erre a sebésztől a patológusig, úgyhogy várjuk a jövő hetet. Sokszor elmondom, mert így érzem, hogy köszönöm mindenkinek, aki érdeklődik és támogatott, mert így is támogat a pozitív gondolataival.
A rovat további hírei: Közélet
Segíts, hogy segíthessünk – női higiéniás termékeket várunk a CSÁO rászorulóinak
2025. dec. 07.
Új pillérrel bővül a DO/DSTV műhelyének karácsonyi ajándékgyűjtő akciója a Családok Átmeneti Otthona javára: a hat éve futó Levelek a Jézuskának program keretében az intézmény női lakóin is a közösség erejével szeretnénk segíteni. Felhívás!
Szeretethétre készülnek az ápolóotthonban
2025. dec. 07.
Folytatják a nemes és szép hagyományt, idén is megrendezik a Szeretethét elnevezésű programsort a Jószolgálati Otthon Közalapítvány Bercsényi utcai egységében. Napra nap kedveskednek meghívottak az ápolóotthon lakóinak – már az ünnepi hangolódás jegyében.
A remény lángja lobban fel vasárnap az ünnepi koszorún
2025. dec. 06.
Közös gyertyagyújtással, műsorokkal, és gyermekprogramokkal folytatódik az Adventi Forgatag vasárnap a Városháza téren. A program természetesen nyitott, mindenkit szeretettel várnak!
Bréking: csőtörés a víztoronynál, jelentős kiesés a vízszolgáltatásban (FRISSÍTVE)
2025. dec. 06.
Komoly a baj, jelenleg szünetel a szolgáltatás a Római, a Béke és a Technikum városrészben, valamint a belváros egyes területein is. Tart a hibaelhárítás. Online közvetítettünk, közvetítünk. (FRISSÍTVE 14.17-kor)
Díjátadó, jubileum, születésnap – ünnepelt a Mozgáskorlátozottak Együtt Egymásért Egyesülete
2025. dec. 05.
Megtartotta hagyományos évzáró közgyűlését a Mozgáskorlátozottak Együtt Egymásért Egyesülete a Campus étteremben. Az esemény részeként adta át Pintér Tamás polgármester a „Szociális Munkáért – Dunaújváros” elismerést Kondor László címzetes elnöknek, a Rudas iskola címzetes igazgatójának.
URBACT gyakorlati gyűjtemény készül
2025. dec. 05.
A Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem kilenc hallgatója látogatott el Dunaújvárosba Szövényi Anna tanszékvezető egyetemi docens vezetésével az URBACT projekt apropóján. Az egyetemistákat Szabó Zsolt gazdasági és koordinációs ügyekért felelős alpolgármester köszöntötte.
Van megoldás a hódok okozta károk ellen
2025. dec. 05.
A vízparti területek rendszeres látogatói is megtapasztalhatták, hogy a környező településekhez hasonlóan Dunaújvárosban is rengeteg kárt okoznak a hódok. A békés együttélés azonban nálunk megvalósul – dróthálóval védik a fákat a Szalki-szigeten.









