Bartók Kamaraszínház és Művészetek háza

New Yorkból a Művész Jazz Klubba

Pálinkás István - 2016. július 6. 7:55

A Művész Kávézó jazzklubjának következő fellépője a Balázs József Quintet lesz pénteken 21 órakor. A zenész már többször volt a klubban az East Gipsy Banddel, most viszont egyenesen New Yorkból jön a saját csapatával.

Társai lesznek az elementárisnak ígérkező utazásban Zana Zoltán (szaxofon), Czvikovszky Gábor (trombita), Pecek Lakatos Krisztián (bőgő), Balázs Elemér (dob). Szinte egyénenként is remeknek ígérkező este lesz.

- Először Kanadában játszottunk a Balázs Elemér Grouppal, majd New Yorkban. Magyar nyelvű anyagot vittünk a Bartók Év van kapcsán, és olyannyira volt siker, hogy szeptemberre is visszahívtak, nagy szeretet övezett minket. Öröm volt érezni, hogy azoknak, akikkel a jazz nyelvét beszéljük, kuriózum volt az, hogy nem angolul énekeltek. beszéljük a nyelvet, a jazzt, kint csak kuriózum volt, hogy nem angolul énekeltek. Tim Ries is ott volt, végig zenélt velünk. Annyit mondok, hogy lélekben nem lesz hatalmas váltás a Művészbeli fellépés. Egyébként imádom Dunaújvárost. Azt érzem, hogy hozzáértő a közönség, és gazdag visszajelzéseket kapok. Annyira jó ott játszani, hogy a baráti meghívást is szívesen megtesszük. Sokféle felállásban léptünk már ott fel, mondhatni bennfentesek vagyunk. Jártam néhány helyen már a világban, de a Művész annyira más hangulatot kölcsönöz, sok közül egyik kedvenc helyem.

 

A rovat további hírei: Kultúra

ICA-D: Utószó – Kupihár Rebekával

ICA-D: Utószó – Kupihár Rebekával

2025. jún. 14.

Az Utószó című élő irodalmi antológia következő vendége Kupihár Rebeka Petri György-díjas költő lesz, akivel Gyöngyössy Csaba beszélget A heterók istenéhez című verseskötetéről a Kortárs Művészeti Intézetben (ICA-D) hétfőn délután.

"Harmonia Divina" – koncert a főtemplomban

"Harmonia Divina" – koncert a főtemplomban

2025. jún. 14.

Dunaújvárosi állomása is lesz a Gödöllői Szimfonikus Zenekar egyházzenei fesztiváljának: a Harmonia Divina elnevezésű eseménysor koncertjére a Krisztus Király Főtemplomban várják az érdeklődőket vasárnap este. Flyer.

Évek alatt találkozási pont lett a színházi kavalkád

Évek alatt találkozási pont lett a színházi kavalkád

2025. jún. 13.

Újra nagy sikert aratott a közönség körében a MIKRO Fesztivál a Bartók Kamaraszínházban. Széles repertoárral várták idén is a színházkedvelőket atalálkozón, amit már negyedik alkalommal rendezett meg a művészeti intézmény közössége múlt héten.

Jótékonysági vándorkiállítás: megérkezett a Civil Házba Simon István fotógyűjteménye

Jótékonysági vándorkiállítás: megérkezett a Civil Házba Simon István fotógyűjteménye

2025. jún. 13.

Előbb Szabó Zsolt képviselő körzetébe, a Generációk Házába, majd később Motyovszki Mátyás körzetébe, a Római városrészi Civil Házba költözött Simon István fotógyűjteménye. A bemutató jótékony célt is szolgál, az esőembereknek gyűjtenek.

DSTV: ünnepi találkozás a könyvtárban

DSTV: ünnepi találkozás a könyvtárban

2025. jún. 12.

Író-olvasó találkozóval is készült az ünnepi könyvhétre a József Attila Könyvtár, idézte fel a DSTV összeállítása. Az intézményben Bauer Barbara íróval, újságíróval találkozhattak az érdeklődők a közelmúltban. Hangkép.

Minden fronton éles bevetés – tűzoltók vándorkiállítása az Intercisa Múzeumban

Minden fronton éles bevetés – tűzoltók vándorkiállítása az Intercisa Múzeumban

2025. jún. 11.

Dupla jubileumot ünnepelnek, a 75 éves intézményes tűzoltóképzéssel és a 85 éves tűzoltózenekarral kapcsolatos vándorkiállítás érkezett az Intercisa Múzeumba. A bemutatott anyag a Katasztrófavédelem Központi Múzeumának gondozásában született – tele izgalmas részlettel.

DSTV: újabb fotókiállítás a Rosti iskolában

DSTV: újabb fotókiállítás a Rosti iskolában

2025. jún. 11.

Újra önálló bemutatóval folytatódott a Rosti iskola Tantermi tárlatok című sorozata, derül ki a DSTV összeállításából. Az iskola vendégei – és persze diákjai – ezúttal Szabóné Zsedrovits Enikő fotógyűjteményét láthatják. Hangkép.