Parádés koncertre készül a Gayer Mátyás Trió
Nem lesz hiány a forró hangulatból pénteken 21 órakor a Művész Jazz Klub teraszán, hiszen ismét olyan trió lép fel meghívottjaival, akik egyre-másra jól jelölik ki identitásukat mind a térképen, mind pedig a zenei világban.
Az ukrán dobost (Oleg Markov) leszámítva, a Geyer Mátyás Trió tagjai valamennyien pécsi kötődésűek A névadó mellett színpadon lesz Hofecker Dániel (trombita), Komjáti Áron (gitár). Áronnal már csak azért sem volt légből kapott a beszélgetés, mert mindamellett, hogy ő is most jött haza New York-ból a Balázs Elemér Grouppal, pontosan emlékszik a kezdetekre:
- Garázszenekarok, blues, rock, volt ott minden még a szakközépiskolás időkben, amiben még versmegzenésítés is akadt, mert az osztályfőnököm egy roppant muzikális ember volt. Akkor még nem fordult meg bennem a zenei pályához való kötődés, de ott volt a mindennapjaimban. Jelentkeztem kommunikációra, közgázra, de úgy hozta az élet, hogy semmi nem jött össze. Maradt a zene, ám egy-másfél év elteltével a csepeli Egressy Béni zeneiskolába jártam, ahol mondhatni szerelembe estem a jazzal. Ezek után már nem is annyira akartam a polgári foglalkozások irányába menni.
Aztán a céltudatosságnak a Zeneakadémia lett a „vége”. A jelenlegi csapat egyébként ezzel a felállással játszott már egy rövidebb turnét, ám akkor Dunaújváros kimaradt. A „pótlást” igazából nem is annak szánják.
- Játszottam már a Művészben, és nagyon érezhető, hogy milyen jó a hangulat, az zeneértés, a befogadás. Nagyon szeretek a Művészben zenélni! Nem mindenhol tapasztal az ember ilyen vendégszeretetet, zenére éhes hozzáértést. Pécshez kötődik az egész csapat, és merem állítani, hogy ezek a fiúk a korosztályukban a legígéretesebb zenészek. Többek közt ezért várom ezt a koncertet. Nyilván frissítésekkel játsszuk majd a programunkat, ám abszolút hagyományőrző ügyet várhat a közönség. Sajátot is játsszunk, amik inkább a mainstream jazznek a vonalát firtatják.
(Nyitókép: Facebook)
A rovat további hírei: Kultúra
ICA-D: Utószó – Kupihár Rebekával
2025. jún. 14.
Az Utószó című élő irodalmi antológia következő vendége Kupihár Rebeka Petri György-díjas költő lesz, akivel Gyöngyössy Csaba beszélget A heterók istenéhez című verseskötetéről a Kortárs Művészeti Intézetben (ICA-D) hétfőn délután.
"Harmonia Divina" – koncert a főtemplomban
2025. jún. 14.
Dunaújvárosi állomása is lesz a Gödöllői Szimfonikus Zenekar egyházzenei fesztiváljának: a Harmonia Divina elnevezésű eseménysor koncertjére a Krisztus Király Főtemplomban várják az érdeklődőket vasárnap este. Flyer.
Évek alatt találkozási pont lett a színházi kavalkád
2025. jún. 13.
Újra nagy sikert aratott a közönség körében a MIKRO Fesztivál a Bartók Kamaraszínházban. Széles repertoárral várták idén is a színházkedvelőket atalálkozón, amit már negyedik alkalommal rendezett meg a művészeti intézmény közössége múlt héten.
Jótékonysági vándorkiállítás: megérkezett a Civil Házba Simon István fotógyűjteménye
2025. jún. 13.
Előbb Szabó Zsolt képviselő körzetébe, a Generációk Házába, majd később Motyovszki Mátyás körzetébe, a Római városrészi Civil Házba költözött Simon István fotógyűjteménye. A bemutató jótékony célt is szolgál, az esőembereknek gyűjtenek.
DSTV: ünnepi találkozás a könyvtárban
2025. jún. 12.
Író-olvasó találkozóval is készült az ünnepi könyvhétre a József Attila Könyvtár, idézte fel a DSTV összeállítása. Az intézményben Bauer Barbara íróval, újságíróval találkozhattak az érdeklődők a közelmúltban. Hangkép.
Minden fronton éles bevetés – tűzoltók vándorkiállítása az Intercisa Múzeumban
2025. jún. 11.
Dupla jubileumot ünnepelnek, a 75 éves intézményes tűzoltóképzéssel és a 85 éves tűzoltózenekarral kapcsolatos vándorkiállítás érkezett az Intercisa Múzeumba. A bemutatott anyag a Katasztrófavédelem Központi Múzeumának gondozásában született – tele izgalmas részlettel.
DSTV: újabb fotókiállítás a Rosti iskolában
2025. jún. 11.
Újra önálló bemutatóval folytatódott a Rosti iskola Tantermi tárlatok című sorozata, derül ki a DSTV összeállításából. Az iskola vendégei – és persze diákjai – ezúttal Szabóné Zsedrovits Enikő fotógyűjteményét láthatják. Hangkép.