Tisztul a kép, de akadnak még kérdőjelek

spigott - 2016. július 26. 17:46

Jelenleg úgy tűnik, hogy összesen negyven mérkőzést játszanak a csapatok a MOL Liga 2016/2017-es szezonjának alapszakaszában.

Bár kőbe vésni még nem lehet, nagyon úgy tűnik, hogy a MOL Liga versenybizottsága meghozta döntését a nemzetközi sorozat lebonyolítási rendjéről. Mint arról a jegkorongblog.hu internetes portál beszámolt, a MOL Ligában résztvevő tizenegy csapat mindegyike 40–40 mérkőzést játszik az alapszakaszban, s mivel az új idényben nem lesz középszakasz, ezért a 40. fordulót követően az első nyolc helyezett együttes folytathatja tovább a küzdelmeket a MOL Liga rájátszásában.

Képek: DO-archív

Az egyenes kieséses szakaszban is bőséggel várnak azonban találkozók az együttesekre, ugyanis a negyeddöntő, az elődöntő és a finálé párharcai is négy-négy győztes mérkőzésig tartanak, ami maximum újabb huszonegy összecsapást jelenthet a fináléig eljutó csapatoknak. Ugyan a lebonyolítás rendje már véglegesnek tűnik, a MOL Liga idei menetrendjére még várnia kell a résztvevőknek, de a Magyar Jégkorong Szövetség várhatóan július végéig nyilvánosságra hozza a sorsolást, ám a zuhanyhíradó szerint az első ligafordulóra szeptember 9-én kerítenek majd sort a csapatok.

A MOL Liga 2016/2017-es mezőnye: ASC Corona Brasov, Debreceni HK, Dunarea Galati, Dunaújvárosi Acélbikák, DVTK Jegesmedvék, Fehérvár AV19, Ferencvárosi TC, HK Beograd, MAC Budapest, SC Csíkszereda, UTE.

A rovat további hírei: Sport

Felszabadult, jó játékban bízva

Felszabadult, jó játékban bízva

2025. szep. 12.

A tavalyi harmadik Esztergom elleni hazai összecsapással folytatja a bajnoki küzdelmeket a DKKA felnőtt női kézilabda csapata szombaton délután öt órától.

DSTV: sporttal az ovisokért

DSTV: sporttal az ovisokért

2025. szep. 12.

Dunaújvárosban jól tudjuk, a jó cél érdekében képes megmozdulni a város. Szó szerint. Emlékeznek még a Jót, Fut a Város – Dunaújváros rendezvényre? A közösségi megmozdulás nyomán nagyon sok támogató fogott össze, hogy kialakíthassanak egy különleges szobát az Aprók Háza Tagóvodában. Hangkép.

Miskolcon rajtol a DAB

Miskolcon rajtol a DAB

2025. szep. 12.

Nehéznek ígérkező mérkőzéssel kezdi meg szereplését a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata az Erste Liga alapszakaszában ma este fél héttől.

Nem jutott pont Érden a DKKA fiataljainak

Nem jutott pont Érden a DKKA fiataljainak

2025. szep. 11.

A DKKA U18-as és U20-as leány együttese is vereséget szenvedett a korosztályos bajnokságok második fordulójában az Érd otthonában.

DSTV: egészségmegőrző torna

DSTV: egészségmegőrző torna

2025. szep. 10.

Az egészségmegőrzés egyik elengedhetetlen eleme a rendszeres mozgás. Persze nem mindenki tud mindenre és mindig odafigyelni – rendszeresen feledkezünk meg pl. a gerincünkről, amelyre viszont érdemes lenne több figyelmet fordítani. Témába vágó programmal jelentkezett a Dunamenti Regionális Népfőiskola. Hangkép.

Megérkezett az élmezőnybe a DKSE vb-ezüstérmese

Megérkezett az élmezőnybe a DKSE vb-ezüstérmese

2025. szep. 10.

Elégedetten tekintett vissza a győri maraton világbajnokságra, illetve az idei versenyszezonra a DKSE tehetséges kajakosa, Katona Réka Sára, valamint edzője, Horváth Attila is.

Új vezetőedző és három új játékos a DFVE vízilabdázóinál

Új vezetőedző és három új játékos a DFVE vízilabdázóinál

2025. szep. 09.

Dr. Sike József felel a szakmai munkáért a 2025/2026-os szezonban a DFVE felnőtt női vízilabda csapatánál, mely három új játékos leigazolását is bejelentette hétfőn kora délután.