Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. már. 17. Gertrúd, Patrik
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü

Gigabalhé Mezőfalván

Sziréna
Mezőfalva
rendőrség
verekedés
testi sértés

facebook megosztás

doszerk - 2016. nov. 18., 11:30

Tettlegességig fajuló vita helyszíne volt tegnap a mezőfalvi általános iskola környéke. Két család tagjai szólalkoztak össze, a rendőrség nagy erőkkel vonult a helyszínre, hogy megfékezze a nagyobb rendbontást. Az eset kapcsán egy embert őrizetbe vettek.

Tegnap Mezőfalván két család tagjai szólalkoztak össze a nyílt utcán, a tettlegességig fajuló vitába a kiérkező rendőröknek kellett beavatkozniuk. Az eseményekről megkérdeztük a megyei rendőrfőkapitányság sajtóosztályát, ahonnak nem sokkal ezelőtt a következő tájékoztatást kaptuk:

"A kérdéses esemény kapcsán a Dunaújvárosi Rendőrkapitányság csoportos garázdaság bűntett elkövetésének gyanúja miatt indított büntetőeljárást, amivel kapcsolatban három férfit hallgattak ki gyanúsítottként a nyomozók és közülük egy férfit bűnügyi őrizetbe is vettek."

Ehhez képest persze van egy nem hivatalos verziónk is, ami szemtanúktól származik. A helyiek elbeszélése szerint tegnap a mezőfalvi iskolánál indult a balhé, ahol két szülő szólalkozott össze, majd kisvártatva bekapcsolódtak a balhéba a családtagok is. Karddal, szúró-vágó eszközökkel érkeztek a helyszínre, hogy érvényt szerezzenek az igazuknak. A rendőrség időben lépett, így a komolyabb bajt sikerült elhárítani. A felek este ismét megpróbáltak összeszólalkozni, de a rendőrség nagy erőkkel vonult a helyszínre, így ismét sikerült elejét venni a komolyabb összecsapásnak.

A szóban forgó "ellenfelek" két család tagjai, akik a helybéliek elbeszélése szerint többször kerültek már összetűzésbe egymással.

A rovat további hírei: Sziréna

Konyhatűzhöz riasztották a lánglovagokat

2026. már. 15.

Airfryer gyulladt ki egy társasházi lakás konyhájában március a Táncsics Mihály utcában még csütörtökön este. A lakástüzek döntő részénél az időben bekapcsoló füstérzékelő megelőzheti a nagyobb bajt, írja az eset kapcsán a katasztrófavédelmi szóvivő.

Autószerelő műhely égett le Perkátán

2026. már. 09.

Komoly tűzesethez riasztották a dunaújvárosi lánglovagokat: autószerelő műhelyben ütött ki tűz Perkátán még pénteken délben. A műhelyben egy kocsi is bennégett, további két jármű az udvaron rongálódott meg, értesült a DO.
 

Hamis vád miatt emelt vádat az ügyészség

2026. már. 06.

A Dunaújvárosi Járási Ügyészség vádat emelt azzal a férfival szemben, aki valótlanul tett feljelentést. A férfi BV-intézetben volt, és három felügyelőt vádolt bántalmazással, értesült a DO.

Újabb online csalások – milliós kárral is!

2026. már. 02.

Dunaújvárosi lakos is akad a lehúzások sértettjei között; az online térben a gyors haszon ígérete sokakat megtéveszthet. Az elmúlt napokban ismét többen estek internetes csalók áldozatául – a rendőrségi tipptár szerint már az óvatos bizalmatlanság is hasznos lehet!
 

Szexuálisan bántalmazta nevelt lányát – vádemelés a vége

2026. feb. 27.

A Fejér Vármegyei Főügyészség minősített szexuális erőszak bűntette és további bűncselekmény miatt vádat emelt a férfival szemben, aki egykori élettársa gyermekével szexuális cselekményt végzett. A bántalmazás egy városkörnyéki településen történt, értesült a DO.

Semmi sem stimmelt a megállított kocsival

2026. feb. 26.

Nem mindennapi fogásról számolt be a megyei főkapitányság kommunikációs szolgálata: a rendőrök Pusztaszabolcs területén állítottak meg egy ukrán forgalmi rendszámmal közlekedő személygépkocsit – mint kiderült, a jármű eredetével és papírjaival kapcsolatban is komoly aggályok merültek föl.

Látta? Felismeri? Jelentkezzen mihamarabb! (FRISSÍTVE)

2026. feb. 24.

A dunaújvárosi buszon használt gázsprayt az a férfi, akit garázdaság miatt keresnek a székesfehérvári rendőrök. Az eset még január elején történt, de csak most fordultak a nyilvánossághoz. Felhívás. (FRISSÍTVE)

  • További hírek

Friss hírek

  1. Minden éremből jutott a birkózóknak

  2. DSTV: levelezőlap lett a hónap műtárgya

  3. Örömfotós várostárlat a könyvtárban

  4. Maradtak a negyedik helyen a fiatalok

  5. Izgalmas, jó meccseket játszottak

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: levelezőlap lett a hónap műtárgya

DSTV: levelezőlap lett a hónap műtárgya

Embedded thumbnail for DSTV: aranykorszellem a Bartók galériájában

DSTV: aranykorszellem a Bartók galériájában

Embedded thumbnail for "Az azelőtt csodálatos világa" a Móriczban

"Az azelőtt csodálatos világa" a Móriczban

Top hírek

  1. Így ünnepelte március 15-ét a város (galéria)

  2. Nehéz, de törekedni kell a békés együttélésre

  3. FitCity Dunaújváros: a testi és lelki egészségért (galériával)

  4. Konyhatűzhöz riasztották a lánglovagokat

  5. ICA-D: hullámok hátán a divat világában (galéria)

Galéria

Március 15-i ünnepség

Veres Viktória bemutatója a Kortárs Művészeti Intézetben

FitCity Dunaújváros (2026. március)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 10. szám - 2026.03.13.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő