Egy nemes célért, önzetlen dunaújvárosi emberekkel
Hatvankilenc családnak tudott ajándékot átadni karácsony alkalmával a Fidesz helyi szervezete a tizenötödik alkalommal megrendezett jótékonysági bál bevételéből.
Immár tizenötödik alkalommal szervezte meg a karácsonyi adományozási akcióját a Fidesz Dunaújvárosi Szervezete, amellyel a dunaújvárosi rászoruló családokat és a városunkban sportoló tehetséges fiatalokat kívánják támogatni. Ennek része a jótékonysági bál, amely december 2-án volt a Bartók színházban. A belépőjegyek, a tombolaszelvények eladásából, valamint a licitálásából származó bevétel mind-mind a jótékonysági alap összegét növelték az egyéb felajánlások mellett. Az összegyűlt adományokból hatvankilenc családnak, köztük a kézilabda akadémia utánpótlás csapataiból tíz sportolónak tudták szebbé tenni a karácsonyt.
A pénzből egyénenként 14 ezer forintos vásárlási utalványokat állítottak össze, amelyeket december 15-én egy ünnepség keretében adták a családoknak.
Az ünnepség a Széchenyi Gimnázium diákjainak karácsonyi műsorával kezdődött, majd Cserna Gábor, a Fidesz helyi szervezetnének elnöke köszöntötte az egybegyűlteket a Városháza „C” szárny rendezvénytermében.
-A közelgő ünnep hangulatában arra gondolunk, mit nyújthatunk szeretteinknek, akik a legdrágábbak nekünk. Szűkebb családunkon túl gondolunk azokra is, akik elfogadják tőlünk a segítő kezet. Dunaújvárosi családokra, magányosan élő idősekre, a város hírnevét öregbítő sportolókra. Tesszük ezt tizenötödik esztendeje. Ez a mi legemberibb értékünk.
A Fidesz Dunaújvárosi Szervezete karácsony közeledtével immár hagyományosnak számító jótékonysági bált szervezett, amelynek bevételéből, támogatóink adományaiból most is ajándékozhatunk. Büszke vagyok arra, hogy a jó ügy, a nemes cél megtalálta ebben az esztendőben is a maga jó embereit az önzetlen, segítő szándékú dunaújvárosi polgárok személyében. Büszke vagyok arra, hogy mi, dunaújvárosiak megértettünk és megvalósítjuk Márai Sándor üzenetét: „Nem vagyunk reménytelenül magunkra hagyatva a világban”- mondta beszédében Cserna Gábor.
Ezután a helyi szervezet elnöke, valamint a Fidesz-frakció képviselői, a körzetfelelősök átadták az adományokat.
A rovat további hírei: Közélet
Itt az újabb példa a gondos kertszépítésre
2025. okt. 22.
Jól tudjuk már azt, hogy Dunaújváros az ország legzöldebb városai közé tartozik. Az itt élők sokat tesznek azért, hogy ez így is maradjon – városszerte gondozzák a lakók a panelházak előtti területeket. A kiskerteknek különös bája van – a Lajos Király körút 27. előtt is tündökölnek majd a virágok.
Mindenkit várnak az ünnepi eseményekre!
2025. okt. 22.
Díjátadó ünnepség a Kultik Moziban már ma délután, megemlékezés a temetői kopjafánál csütörtökön délelőtt: méltó módon ünnepli az 1956-os forradalom és szabadságharc hőseit városunk önkormányzata. Itt a tételes kínálat!
A köz szolgálatában: Mészárosné Libor Ágnes
2025. okt. 21.
A legutóbbi közgyűlés zárt ülésén született meg a döntés, hogy Mészárosné Libor Ágnes, az Útkeresés Segítő Szolgálat intézményvezetője a következő ötéves ciklusát kezdheti meg az intézményben. A szakembert és kollégáit Barta Endre humán ügyekért felelős alpolgármester köszöntötte.
Színes trafóház-festés a méhlegelő mellett
2025. okt. 21.
Nagy Gergő neve már ismerősen cseng a városlakók körében – a fiatalember a dunaújvárosi trafóházak külsejét tölti meg élettel. A Béke városrészben is dolgozott a közelmúltban – míg a napokban a Lajos király körútnál álló „dobozt” öltöztette fel. Pappné Grabant Ilona önkormányzati képviselő hálás a fiatal művész munkájáért, alkotásai sokak arcára csalnak mosolyt.
Nemes akció, három díj, rengeteg nyertes
2025. okt. 21.
Idén is remekül sikerült a Jót, szívből – Dunaújvárosért akciócsoport és a Decathlon Dunaújváros csapatának közös takarítási megmozdulása. Ahogy arról már korábban olvashattak, a sok önkéntes munkája nyomán rengeteg szeméttől szabadult meg a város.
Még mindig népszerű a közösségi lomgyűjtés
2025. okt. 20.
Kitalálták, megszervezték, működik – Dunaújvárosban a lomtalanítás új rendszerének már komoly hagyománya van. Az őszi eseménysorozat folyatódott, a Béke városrész több pontján konténerekkel várták a lakosságot múlt szombaton. Az érdeklődés még mindig töretlen – újra megteltek a hulladékgyűjtők.
Sokan keresték fel „ABolhapiacot” vasárnap
2025. okt. 20.
Az évek során rendkívül népszerűvé vált a kezdeményezés, amely mostanára már nevet is váltott. Nem meglepő, hogy a legutóbbi alkalommal is minden árusítóhely, no meg persze sok-sok eladásra kínált használati és ajándéktárgy is gazdára talált.