Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2025. dec. 19. Viola
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü

Honvédelmi döntősök

Oktatás
verseny
Széchenyi
gimnázium

facebook megosztás

A Széchenyi Gimnázium Korona és kard csapata az 5., míg a Ryan közlegény megmentői csapat a 8. helyen végzett a középiskolások részére meghirdetett honvédelmi vetélkedőn.

Célra tarts! címmel hirdette meg hagyományos honvédelmi versenyét a Magyar Honvédség vitéz Szurmay Sándor Budapest Helyőrség Dandár.  A megmérettetésre ötfős középiskolai csapatok jelentkezhettek. A döntőbe a Széchenyi István Gimnázium két csapata is bejutott, a Rabi Lívia Luca, Butáku Péter, Farkas Dávid, Czicza Kristóf, Kovács Ákos alkotta Korona és kard csapat, valamint a Imre Noémi, Imre Krisztián, Slihoczki Ádám, Juhász Gábor, Princes Ádám alkotta Ryan közlegény megmentői csapat. A döntőre Budapesten került sor, a Stefánia Palotában. Az egész napos rendezvényen először a 14 döntős csapat elméleti feladatokat oldott meg a honvédelem, a hadsereg, a hadtörténelem kérdésköreiben. Ezt követően a palota különböző helyszínein gyakorlati feladatokat is teljesíteni kellett, miközben a hadsereg tevékenységi köreivel is megismerkedhettek a résztvevők. A dr. Gentischerné Dani Zita és Hutvágnerné Róth Éva tanárok által felkészített Korona és kard csapat az ötödik, míg a Süveges Zoltán pedagógus által felkészített Ryan közlegény megmentői csapat a nyolcadik lett.

A Rabi Lívia Luca, Butáku Péter, Farkas Dávid, Czicza Kristóf, Kovács Ákos alkotta Korona és kard csapat (fotó: http://www.szig-dujv.hu)

Molnár Emese - 2016. dec. 20.

A rovat további hírei: Oktatás

DSTV: kisfecskék a Szabó Magda iskolában

DSTV: kisfecskék a Szabó Magda iskolában

2025. dec. 11.

Minden gyerek életében ünnepi pillanat, amikor az óvoda szabad közegéből hivatalosan is az iskola polgárává válik, derül ki a DSTV összegzéséből. A közelmúltban a BIROK Szabó Magda Tagintézményében is felavatták az újdonsült kisfecskéket. Hangkép.

 

DSTV: tegyünk többet a tudatosságért

DSTV: tegyünk többet a tudatosságért

2025. dec. 04.

A gyerekre igazoltan negatív hatással van az állandó, hosszantartó képernyőhasználat, derül ki a DSTV összeállításából. A mai digitális világban nehéz ezeknek a kerülése, de tudatosan kell a gyerekek elé példát állítani – erről a téma avatott szakértője tartott előadást a Szent Pantaleimon iskolában. Hangkép.

 

DSTV: a pályaválasztásról a Pannonban

DSTV: a pályaválasztásról a Pannonban

2025. dec. 02.

Hamarosan dönteniük kell a végzős középiskolásoknak, hogy melyik intézményben, hol folytatják a tanulmányaikat, emlékeztet a DSTV összeállítása. A Pannon Oktatási Központ a közelmúltban pályaválasztási nyílt nappal igyekezett segíteni a döntésben. Hangkép.

 

DSTV: műhelymunka a Vasváriban

DSTV: műhelymunka a Vasváriban

2025. nov. 25.

Izgalmas foglalkozások sora várt a Vasvári alsós nebulóira a napokban, derül ki a DSTV összegzéséből. A Székesfehérvári Pedagógiai Oktatási Központ Tanító munkaközössége szervezett játékos, közösségi programokkal tarkított műhelymunkát az iskolában. Hangkép.

 

Pályaorientációs nap és irodalmi kávéház a Pannon Oktatási Központban

Pályaorientációs nap és irodalmi kávéház a Pannon Oktatási Központban

2025. nov. 22.

Sűrű programot bonyolított a napokban a Pannon Oktatási Központ Magángimnáziuma: szerdán különleges pályaorientációs nap helyszíne volt az intézmény, csütörtökön egy volt diák főszereplésével irodalmi kávéházat rendeztek.

DSTV: Széchenyiről a Móriczban

DSTV: Széchenyiről a Móriczban

2025. nov. 20.

Történelmi vetélkedő helyszíne volt a Móricz Zsigmond Általános Iskola az MTA alapításának 200. évfordulója alkalmából, derül ki a DSTV összegzéséből. Azzal sem árulunk el nagy titkot, hogy a vetélkedő központjában Széchenyi István élete és műve állt. Hangkép.

 

Folytatta érzékenyítő sorozatát a Rosti iskola

Folytatta érzékenyítő sorozatát a Rosti iskola

2025. nov. 16.

2023 óta töretlen sikerrel üzemel, a közelmúltban újra több intézménybe látogatott a Dunaújvárosi Rosti Pál Gimnázium és Általános Iskola népszerű érzékenyítő, szemléletformáló kezdeményezése. Az "Érezd át!" program minden ízében különleges kísérlet – az alábbiakban az is kiderül, miért!

  • További hírek

Friss hírek

  1. Változatos, jótét adománnyal tarkított volt a Pannon Oktatási Központ karácsonya

  2. Idén is volt mit ünnepelni a birkózóknál

  3. DSTV: évet zárt a DKSE is

  4. Karácsonyi ünnepség az idősek otthonában

  5. A szeretet ünnepe mindenkihez szól

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: évet zárt a DKSE is

DSTV: évet zárt a DKSE is

Embedded thumbnail for DSTV: együtt a szertelenségért

DSTV: együtt a szertelenségért

Embedded thumbnail for DSTV: köszönet a kiválóságoknak

DSTV: köszönet a kiválóságoknak

Top hírek

  1. Lakástűz a Szabadság úton

  2. Rendőrkézen a rongálók – egyiküket rablással is gyanúsítják!

  3. Karácsonyi ünnepség az idősek otthonában

  4. Dunaújváros Kedvence 2025 – már lehet voksolni!

  5. Adventi varázslat a Viadana Kamarakórussal

Galéria

Az öröm rózsaszín gyertyája is fénylik (galéria) - fotó:

Az öröm rózsaszín gyertyája is fénylik (galéria)

DKSE évzáró (2025) - fotó:

DKSE évzáró (2025)

Sportolók köszöntése (2025) - fotó:

Sportolók köszöntése (2025)

Dunaújváros Hetilap

XIV. évfolyam 49. szám - 2025.12.12.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő