Nyílt nap az egyetemen
Hétfő délelőtt nyílt napot rendeztek az egyetemen, ahol a pályaválasztás előtt álló diákok teljesebb képet kaphattak az intézményben oktatott szakokról és a gyakorlati képzésekről.
Az "Ismerj meg minket" elnevezésű kiállítással vette kezdetét a Dunaújvárosi Egyetem Nyílt napja hétfőn délelőtt kilenc órakor az campus "A" épületében. A folyosón minden szak képviselője jelen volt, hogy bemutassák képzésüket a diákoknak. Nemcsak érdeklődni tudtak a felvételi előtt álló diákok, hanem ki is próbálhattak néhány berendezést, vagy kísérletet, például a hegesztő szimulátort.
A város és a környék középiskoláiból több csoport is érkezett, őket tíz órakor dr. András István, a Dunaújvárosi Egyetem rektora köszöntötte, majd Kővári Dániel az egyetem Hallgatói Önkormányzatának elnöke mesélt az intézményről, végül Balogh Bertalan, az egyetem beiskolázásért felelős munkatársa mondta el a fontosabb információkat egy felvételi tájékoztató keretein belül.
A rovat további hírei: Oktatás
Tiszta lappal – újrakezdőket is vár a Kálvin gimnázium
2025. aug. 21.
A lehetőségről már írtunk, most itt a kapcsolódó hirdetés: a Kálvin János Református Gimnázium és Általános Iskola szeptember 1-jéig várja azokat a 16-99 éves jelentkezőket, akik elkezdeni, újrakezdeni vagy folytatni szeretnék középiskolai tanulmányaikat. (X)
Esti iskola délelőtt? Igen, már ilyen is van!
2025. aug. 16.
Városunkban úttörő rendszerben szervezi meg egyik esti munkarendű osztályát a Kálvin János Református Gimnázium és Általános Iskola: a 11. évfolyamon 9-14 óra között tanítanak. A kezdeményezés hátteréről Gyurkity Katalin, az intézmény pedagógiai igazgatója beszélt.
DSTV: nem csak tanár
2025. aug. 13.
Folytatódik a DSTV sorozata a városban népszerű pedagógusok bemutatásáról. Ezúttal Lászlóné Durecz Andrea, a Móricz iskola tanára sokrétű, a diákok környezeti nevelése terén is jelentős eredményeket elért pályáját összegzik. Hangkép.
Móricz: elismerés a felelős állattartásért
2025. júl. 16.
A tanév vége előtti időszakra is jutott elismerés a Móricz Zsigmond Általános Iskolának: az Örökös Állatbarát Általános Iskola kitüntető címet érdemelte ki az intézmény.
DSTV: búcsúztak a "magdások"
2025. júl. 15.
Ahány iskola, annyiféle tanévzáró születik egy-egy tanév végén. derül ki a DSTV összegzéséből. A stáb több intézményt is meglátogatott a közelmúltban, így a Szabó Magda Általános Iskola idei tanévének utolsó napjára is kíváncsi volt. Hangkép.
Sikeres vizsga és csodaszép történet
2025. júl. 13.
A 2024/2025-ös tanévet már jó ideje lezárták településünk iskolái. A Rostiban azonban íródott egy nem mindennapi történet – osztálytársai jelenlétében sikeres vizsgát tett és át is vette a bizonyítványát Lisztes Nárcisz.
DSTV: aranyos tanévzáró
2025. júl. 11.
Az Arany János Általános Iskola tanári kara és diákjai színes műsorral zárták az idei tanévet, derül ki a DSTV összegzéséből. Hosszú és tartalmas időszak áll az intézmény mögött, de most eljött a VAKÁCIÓ – mindenki örömére. Hangkép.