Brutális hideg - Itiner az útra kelőknek
Bejött a meteorológia jóslata, reggel a városban mínusz 14 fokra esett a hőmérő higanyszála. Összeszedtünk minden hasznos infót az időjárásról, az utakról, riasztásokról.
Nézzük először, hogy mit jósol a meteorológia mára és holnapra országos szinten, ez az esetleg útra kelőknek segíthet
Szombaton többnyire napos idő lesz, keleten fordulhat elő egy-egy helyen kisebb havazás. A középső területek kivételével megerősödik a szél, a Bakonyban és a Zemplén környékén viharossá fokozódik. A leghidegebb órákban többnyire mínusz 17 és mínusz 12, fok között alakul a hőmérséklet, de a hóval borított, illetve szélvédett tájakon akár mínusz 22 fok is lehet. Napközben mínusz 12 és mínusz 5 fok között alakulnak a maximumok.
A középső országrész kivételével vasárnap is többfelé megerősödik szél: a legerősebb széllökések a Bakonyban, a Kisalföldön és az Észak-Alföldön lesznek, ami ezeken a helyeken hófúvásokat eredményezhet. A Nyugat-Dunántúlon és a keleti határszélen fordulhat elő újabb havazás. A minimumhőmérséklet többnyire mínusz 20 és mínusz 15 fok között alakul, de a hóval borított, illetve szélvédett tájakon akár mínusz 24 fok is lehet. A legmagasabb nappali hőmérséklet a Dunántúlon mínusz 5 és mínusz 2, másutt mínusz 10 és mínusz 5 fok között valószínű - olvasható az előrejelzésben.
Érvényben lévő riasztások
Az extrém hideg miatt szombatra is öt megyére másodfokú, további öt megyére és a fővárosra elsőfokú figyelmeztetést adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat.
Szombatra elsőfokú figyelmeztetést adtak ki a viharos szél miatt Borsod-Abaúj-Zemplén, Hajdú-Bihar, Szabolcs-Szatmár-Bereg, Vas, Veszprém és Zala megyére, továbbá a hófúvás miatt Borsod-Abaúj-Zemplén és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyére.
Aki útnak indul, tankoljon többet a szokásosnál!
Valamennyi közlekedési ágazatra hatással van a rendkívül hideg időjárás, ezért hosszabb menetidőkre és fennakadásokra kell számítanunk. A katasztrófavédelem arra kéri az állampolgárokat, csak a téli időjárási körülményeknek megfelelően felkészített gépjárművel induljanak útnak és a megszokottnál több üzemanyagot tankoljanak.
-DO/MTI-
A rovat további hírei: Mozaik
Római piknik és családfakutatás – programözön a Dunamenti Regionális Népfőiskolával
2025. aug. 23.
Különleges kalandtúra az ókori Róma világába jövő szerdán, majd családfakutató sorozat péntektől: sűrű őszre készül a Dunamenti Regionális Népfőiskola közössége, és már a nyár utolsó hetében is több programot kínálnak.
DSTV: népszerű az MMK kézműves vására
2025. aug. 23.
Nem először telt meg az MMK udvara kézműveskedők portékáival, derül ki a DSTV összegzéséből. A népszerű Kézműves Kincsek Vására augusztusban is finom falatokkal és egyedi tárgyak özönével vonzotta a városlakókat. Hangkép.
Dínók után kalózvilág a Játékfesztiválon
2025. aug. 22.
Az elmúlt évek masszív sikere után idén is a Játékfesztivál elnevezésű kavalkáddal búcsúzik a nyártól az Útkeresés Segítő Szolgálat. Ráadásul folytatják a tematikus programok szép hagyományát – a dinoszauruszok után újabb izgalmas kaland, a kalózok világa várja a vendégeket jövő kedden!
DSTV: Holdfényfürfő a kánikulában (galériával)
2025. aug. 22.
Az agyzsibbasztó kánikula után evidens menekülési útvonalat kínált az élményfürdő, derül ki a DSTV összegzéséből. A Strandok éjszakája országos sorozatának sikeres helyi akciója, valamint a tavalyi kísérlet szép emléke is jó alap volt: a keresztségben Holdfényfürdő nevet kapott akció szó szerint tömegeket vonzott az élményfürdőbe még múlt szombaton. Hangkép és galéria itt!
Roller Park Jam: remek közösség kerekített remek extrémsport-bulit!
2025. aug. 21.
Ahogy ígérték, ahogy vártuk: bár elsősorban a rolleresek örülhettek, de minden "kerekes" előtt nyitva állt a kapu, és jöttek is szép számmal: nagy sikert aratott az idén először, de remény szerint nem utoljára szervezett Dunaújváros Roller Park Jam összetartása múlt vasárnap.
Száraz marad a baba bőre – új korszak a pelenkák területén!
2025. aug. 21.
Amikor pelenkát választasz, lehet, hogy elsőre mindegyik egyformának tűnik. Puhának, kényelmesnek látszik, elnyeli a nedvességet, de ha jobban megnézed, óriási különbségek lehetnek a gyártástechnológia és a felépítés terén. Az utóbbi években a gyártók egyre nagyobb figyelmet fordítanak arra, hogy a pelusok a kényelem mellett a lehető legjobban óvják a baba bőrét is – még akkor is, ha hosszabb ideig viseli őket. (X)
DSTV: újabb siker a gasztrofronton
2025. aug. 20.
Visszatérő vendég városunk éttermeiben, kávézóiban, cukrászdáiban a Street Kitchen csapat, derül ki a DSTV összegzéséből. A közelmúltban titokban keresték föl a nemzetközileg is elismert CsoKiss Csokoládé Manufaktúra bázisát – ahol megkóstolták az aktuális kínálatot. Hangkép.