Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. már. 06. Leonóra, Inez
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü
Dunaújváros Hetilap

Év végéig lehet fizetni a régi húszezresekkel

Közélet
forint
húszezres
MNB
2017
lakosság
fizetés

facebook megosztás

doszerk - 2017. jan. 03., 13:20

A Magyar Nemzeti Bank ez év december 31-ig meghosszabbította a 2015 előtt kibocsátott 20 ezer forintosok bevonásának határnapját, így a régi címletekkel ez év végéig lehet fizetni – hívta fel a figyelmet az MNB.

Az MTI érdeklődésére közölték: a jegybank a korábbiaknak megfelelően széleskörű tájékoztató kampánnyal – sajtóközleményekkel, szóróanyagokkal, írásbeli és szóbeli szakértői nyilatkozatokkal – törekszik felhívni a változásra a lakosság figyelmét.

Kitértek arra, hogy ennek ellenére lehetnek olyan kiskereskedelmi egységek, akikhez nem jutott el a bevonási határnap meghosszabbításáról szóló információ. A forgalomban levő bankjegyeket érintő minden lényeges és aktuális információ a jegybank honlapjának „Bankjegy és Érme” oldalán érhető el, így az MNB azt kéri az érintettektől, hogy rendszeresen ellenőrizzék az ott megjelenő tájékoztatókat – írták.

Fotó:MTI

Vámos György, az Országos Kereskedelmi Szövetség (OKSZ) főtitkára az MTI-nek elmondta: a boltosok tisztában vannak a szabályozással, és azzal, hogy a régi 20 ezer forintos címletek további egy évig, ez év végéig törvényes fizetőeszközként használhatók a vásárlások során a kiskereskedelmi forgalomban. Hozzátette: a szövetséghez ezzel kapcsolatos panasz nem érkezett. Akadhat olyan kisebb üzlet, ahol esetleg nem értesültek a határidő meghosszabbításáról – tette hozzá.

Az MNB ismételten felhívta a figyelmet arra, hogy a régi 20 ezer forintos bankjegyek az új évben is használhatóak a vásárlások során, egészen 2017. december 31-ig. A régi bankjegyek azonban ezt követően sem veszítik majd el értéküket: 2018. január elsejétől a hitelintézetek, a posta és a takarékszövetkezetek még 3 évig, az MNB pedig még 20 évig cseréli térítésmentesen újra a régi bankjegyeket.

-MTI-

A rovat további hírei: Közélet

Szakmai napot tartottak a Mondbach-kúriában

2026. már. 06.

Dunaújvárosban fogadta a Fejér és Komárom-Esztergom vármegyében működő családok átmeneti otthonai vezetőit és képviselőit az Útkeresés Segítő Szolgálat csapata. A szakemberek a Mondbach-kúriában találkoztak csütörtökön, a vendégeket Szabó Zsolt gazdasági és koordinációs ügyekért felelős alpolgármester köszöntötte. 

Virággal, vadvirággal a szebb környezetért

2026. már. 06.

Kedves történetről adott hírt a napokban Pappné Grabant Ilona önkormányzati képviselő. A városban többen, a körzetében ketten is virágoskertet művelnek, amelyek tavasszal és nyáron igazi díszei a településnek. 

Nőnapi ünnepcsokor a Generációk Házában

2026. már. 06.

Nőnap alkalmából közös ünnepséget tartott az Aranydaru Szállítómű Nyugdíjas Egyesület és a Búzavirág Dalkör. A közösségek hölgy tagjait ajándékkal lepte meg Szabó Zsolt gazdasági és koordinációs ügyekért felelős alpolgármester. 

DSTV: kerekasztal a foglalkoztatásról

2026. már. 06.

A beszámolót már olvashatták, most itt a DSTV összegzése a SteelCityZen projekt keretében rendezett programról. A meghívott vállalkozókat és potenciális munkáltatókat Pintér Tamás polgármester köszöntötte, a célokat és a megvalósítás részleteit Szabó Zsolt gazdasági és koordinációs ügyekét felelős alpolgármester vázolta. Hangkép.
 

Itt a tavasz, kezdődhet a város zöldterületeinek gondozása

2026. már. 05.

A tavasz közeledtével egyre több munka vár a városi zöldterületek gondozásáért felelős szakemberekre. A szezon kezdetén Pintér Tamás polgármester, Mészáros László, a GESZ erdészeti és parkfenntartási ágazatának vezetője, valamint Medgyesi Miklós, a polgármesteri kabinet vezetője tett látogatást  a telephelyen, ahol a szakemberek már javában készülnek a tavaszi munkákra. Akad feladat bőven!

"Az itt lakókat helyezi a középpontba" – közösségi ötletpályázat Dunaújvárosban

2026. már. 05.

A közelmúltban kezdett "Közösségépítők" sorozat extra kiadása következik az alábbiakban: Dunaújváros önkormányzata pályázatot hirdet a város lakóinak, közösségeinek és szervezeteinek. Olyan programötleteket, akciókat és eseményterveket várnak, amelyek vagy a Szoborparkhoz kapcsolódnak, vagy a város természeti sokszínűségét erősítik. Közeleg a határidő, várják a pályázatokat!

DSTV: mindent az EpiPen használatáról

2026. már. 05.

Mint a DSTV összegzése felidézi, az EpiPen használatával kapcsolatban tartottak továbbképzést a Magyar Vöröskereszt munkatársai óvodai és bölcsődei dolgozóknak a közelmúltban. A képzések sora folytatódott – az Aprók Háza Tagóvodába látogattak el a szakemberek. Hangkép.

  • További hírek

Friss hírek

  1. Szakmai napot tartottak a Mondbach-kúriában

  2. Mozogjunk az egészségünkért

  3. Virággal, vadvirággal a szebb környezetért

  4. Nőnapi ünnepcsokor a Generációk Házában

  5. Hamis vád miatt emelt vádat az ügyészség

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: kerekasztal a foglalkoztatásról

DSTV: kerekasztal a foglalkoztatásról

Embedded thumbnail for DSTV: diákolimpiai döntő a Vasváriban

DSTV: diákolimpiai döntő a Vasváriban

Embedded thumbnail for DSTV: mindent az EpiPen használatáról

DSTV: mindent az EpiPen használatáról

Top hírek

  1. Újabb online csalások – milliós kárral is!

  2. Focival emlékeztek egykori társaikra

  3. Korlát épül és más fejlesztés is lesz

  4. Hamis vád miatt emelt vádat az ügyészség

  5. Aktuális kérdés, kidolgozott megoldások

Galéria

IX. Szent Pantaleon Jótékonysági Bál

Kolbászfesztivál (2026)

FitCity Dunaújváros (2026. február)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 9. szám - 2026.03.06.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő