Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. ápr. 03. Buda, Richárd
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü
Dunaújváros Hetilap

Fontos kormányzati célok 2017-ben is!

Közélet
Magyarország
adócsökkentés
Dömötör Csaba

facebook megosztás

doszerk - 2017. jan. 02., 08:00

Az adócsökkentések, a béremelések, a családok fokozottabb támogatása, valamint Európa és Magyarország biztonságának megvédése szerepel 2017 legfontosabb kormányzati céljai között - jelentette ki a Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára szombati budapesti sajtótájékoztatóján.

Idén "5 százalékponttal csökkennek a munkaadói adók", a társasági nyereségadó egységesen 9 százalékos kulcsa pedig a legalacsonyabb lesz az Európai Unióban (EU-ban) - emlékeztetett, megjegyezve: ennek köszönhetően a vállalkozások könnyebben tudják majd kigazdálkodni a magasabb béreket. Hozzátette: duplájára emelkedik a kisvállalkozói adókedvezmény, az eddigi 500 ezer forint helyett 1 millió forint lesz a kisadózó vállalkozások tételes adójának (kata) havi bevételi határa. A legfontosabb élelmiszerek általános forgalmi adója (áfája) 27-ről 5 százalékra mérséklődik, csupán ezzel az intézkedéssel 35-40 ezer forinttal több maradhat egy kétgyermekes család zsebében - közölte, megjegyezve: az internetezés áfakulcsa szintén csökken, 18 százalék lesz. Januártól 30 ezer forintra nő a kétgyermekes családok havi adókedvezménye, ami évi 360 ezer forintos megtakarítást jelent - sorolta az intézkedéseket az államtitkár. Úgy folytatta, hogy jelentős összeg, 211 milliárd forint jut otthonteremtésre, és vizsgálják, hogyan tudnák még többen igénybe venni a kedvezményt.

Szavai szerint a minimálbért a rendszerváltás óta soha nem emelték olyan mértékben, mint most. A szakmunkás-minimálbér 25 százalékkal 161 ezer forintra, a minimálbér 15 százalékkal 127,5 ezer forintra növekszik. Dömötör Csaba úgy vélekedett, hogy a jelentős fizetésemelések az adócsökkentéseknek köszönhetőek, amelyek a munkaadók, a munkavállalók és a kormány megállapodásán nyugszanak. Jövőre magasabb bérre számíthatnak többek között a szakorvosok, az ápolók, a rendvédelmi és felsőoktatási dolgozók, a pedagógusok, valamint a szociális, kulturális és megyei kormányhivatali alkalmazottak - ismertette. Fontos eredménynek nevezte azt is, hogy a tervezettnél nagyobb mértékben, 1,6 százalékkal nőnek a nyugdíjak. Olyan év kezdődik tehát vasárnap, amelynek során sok magyar család léphet előre - összegzett, hozzáfűzve: ugyanakkor tudják, hogy rengeteg még a teendő, és nemcsak azt szeretnék elérni, hogy mindenkinek legyen munkája, hanem azt is, hogy mindenkinek megérje dolgozni.

Kép: kormany.hu (Árvai Károly felvétele)

Az államtitkár hangsúlyozta: szintén fontos cél 2017-re, hogy végleg lekerüljön a napirendről az unióban a migrációs kötelező betelepítési kvóta. Felidézte, hogy az európai országok soha nem tapasztalt biztonsági intézkedésekkel készülnek szilveszter éjszakájára, és ezt az elővigyázatosságot indokoltnak nevezte egy olyan év után, amelynek során sok terrortámadás történt. Nyomatékosította: teljesen újra kell gondolni a kontinens biztonságát érintő kérdéseket, megfelelő válaszokat kell adni a migrációs válságra, amely tartósnak ígérkezik. Az unió nem hagyhatja figyelmen kívül a tömeges bevándorlás biztonsági és kulturális kockázatait, mert ennek súlyos következményei lehetnének - mondta. Dömötör Csaba a kötelező betelepítési kvótáról szólva úgy fogalmazott: az EU-nak értelmetlen és kockázatos elképzelések helyett minden erejével a határok védelmére kell összpontosítania. A kormány továbbra is a legnagyobb határozottsággal lép majd fel a témát érintő uniós vitákban, ugyanis erős Európában és erős Magyarországban érdekelt - szögezte le. Újságírói kérdésre válaszolva az államtitkár közölte: éjfél után rögtön életbe lép az alacsonyabb áfakulcs az éttermekben, az online pénztárgépeken azonban megoldható a gyors átállás, így a szilvesztert követő hajnalon fizető vendégek számláján már kisebb összeg szerepel majd.

A rovat további hírei: Közélet

Újabb parkolók szabadultak fel a városban

2026. ápr. 02.

Jelentős előrelépést ért el a parkolási helyzet javításában Dunaújváros önkormányzata az elmúlt években. A 2020 óta tartó intézkedéssorozat eredményeként összesen 126, hosszabb ideje használaton kívüli járművet szállítottak el a közterületekről, amivel legalább ugyanennyi parkolóhely vált újra elérhetővé az autósok számára.
 

Közös fellépés az esti randalírozás ellen

2026. ápr. 02.

Helyszíni egyeztetést tartott Barta Endre alpolgármester, a terület önkormányzati képviselője a Váci Mihály utcai orvosi rendelő előtt a hét közepén, ahol a rendőrség, a közterület-felügyelet, a városüzemeltetés munkatársai, valamint a környéken élők is megjelentek. 

Visszalépett a jelöltségtől Szabó Zsolt

2026. ápr. 02.

A DK politikusa a nagy közösségi portálon jelentette be, hogy a Tisza párt jelöltje, Nagy Ervin javára visszalép az országgyűlési választáson. A város gazdasági és koordinációs ügyekért felelős alpolgármestere többek között a közös jövő szolgálatával indokolta döntését.
 

Elektromos felvonó könnyít a mindennapokon

2026. ápr. 01.

Nagylelkű felajánlás nyomán szabadtéri elektromos felvonó könnyíti meg az ESZI ellátottjainak a mindennapjait. Az eszközt a Tisza párt képviselőjelöltje, Nagy Ervin adta át múlt hét végén – a beüzemelést követően már szolgálatba is állt az ellátottak mozgását segítő eszköz. 
 

"Ragyogj kékben, Dunaújváros!" – az elfogadás jegyében

2026. ápr. 01.

Komoly előadássorozatot szentelt az érzékenyítés és az elfogadás témáinak a Jószolgálati Otthon Közalapítvány a Városháza "C" szárnya emeleti rendezvénytermében kedden. A program a Ragyogj kékben, Dunaújváros! című eseménysor idei rendezvénye volt – az autizmus világnapjára időzítették.

Fókuszban Dunaújváros gazdasága: kamarai együttműködés a fejlődésért

2026. már. 31.

A város gazdasági helyzetének erősítése, és a jövőbeni lehetőségek feltérképezése állt annak a találkozónak a középpontjában, amelyet a Városházán tartottak a közelmúltban. Szabó Zsolt alpolgármester fogadta Csikós Gábort, a Dunaújvárosi Kereskedelmi és Iparkamara (DKIK) titkárát.

Képviselői ajándékcsomag az időseknek

2026. már. 30.

Szívhez szóló látogatást tett a napokban Pappné Grabant Ilona önkormányzati képviselő, idősügyi tanácsnok az Egyesített Szociális Intézmény és Árpád-házi Szent Erzsébet Idősek Otthonai Barátság úti intézményében. Ráadásul lakóit nem üres kézzel kereste fel: gondosan összeállított ajándékcsomagot vitt magával, amely a mindennapokat teszi színesebbé és tartalmasabbá.
 

  • További hírek

Friss hírek

  1. A felnőtteknél a Mosonmagyaróvár örülhetett

  2. DSTV: nagy siker volt a szezonkezdő Abolhapiac

  3. Újabb parkolók szabadultak fel a városban

  4. DSTV: nemzetközi verseny az uszodában

  5. Közös fellépés az esti randalírozás ellen

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: nagy siker volt a szezonkezdő Abolhapiac

DSTV: nagy siker volt a szezonkezdő Abolhapiac

Embedded thumbnail for DSTV: nemzetközi verseny az uszodában

DSTV: nemzetközi verseny az uszodában

Embedded thumbnail for DSTV: a Zsenikuckó kínálata

DSTV: a Zsenikuckó kínálata

Top hírek

  1. Közös fellépés az esti randalírozás ellen

  2. Megújulnak a jelzőlámpák a belváros egyik legforgalmasabb csomópontjában

  3. Elektromos felvonó könnyít a mindennapokon

  4. "Ragyogj kékben, Dunaújváros!" – az elfogadás jegyében

  5. Kerítésre dőlt a fa a viharos szélben

Galéria

Március 15-i ünnepség

Veres Viktória bemutatója a Kortárs Művészeti Intézetben

FitCity Dunaújváros (2026. március)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 13. szám - 2026.04.02.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő