Gyász - Elhunyt Tóth Margit

2017. január 4. (szerda) 17:02 - doszerk

Életének 56. esztendejében, december 18-án elhunyt Tóth Margit magyar bajnok, többszörös válogatott és olimpiai negyedik dunaújvárosi tornász.

A szomorú hírről a Magyar Torna Szövetség honlapja számolt be, kiemelve, hogy a kiváló sportoló Magyarország képviseletében vett részt az 1976-os montreáli olimpia tornaversenyein, ahol a magyar válogatott csapattagjaként, a negyedik helyen végzett. Versenyzett az 1978-as tornász világbajnokságon negyedik és az 1981-es világbajnokságon nyolcadik helyezést elért magyar válogatottban. Több nemzetközi és hazai verseny győztese volt. A nemzetközi mezőnyben hosszú évekig csak ő mutatott be a gerendán nyújtott testű előre szaltót. Ő volt a negyedik dunaújvárosi versenyző, aki országos felnőtt I. osztályú bajnokságot nyert.

Képek forrása. Antal Lajos

Tóth Margit 1981 végén befejezte első osztályú sportpályafutását, és a Testnevelési Főiskola hallgatójaként a sportág második osztályában folytatta a versenyzést. 1985-ben egyéni összetettben megnyerte az egyetemi és főiskolai országos bajnokságot. 1985-ben a TF elvégzése után, testnevelő tanárként kezdett dolgozni és átigazolt a Ferencvárosi TC torna szakosztályába, ahol edzőként is dolgozott. Sikeres sportolói pályafutása elismerésként 1975-ben az év sportolójának választották Fejér megyében, míg 1976-ban Pro Urbe-díjjal tüntette ki Dunaújváros Önkormányzata.

Tóth Margit temetése 2017. január 5-én 11:30 órakor lesz a dunaújvárosi temetőben.

Elvárható a győzelem

2019. január 18. (péntek)

Esélyesként várja a hetedik helyezett Szigetszentmiklós elleni hazai mérkőzést ma este hét órától a Dunaferr DUE Dutrade FC futsal csapata.

Bravúr kell a győzelemhez

Az Újpest vendégeként folytatja az Erste Liga küzdelmeit ma este hat órától a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata.

Vereség a hibák ára

2019. január 17. (csütörtök)

Fegyelmezetlenül, sok hibával játszva kapott nagy pofont hazai pályán megyei riválisától a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata.

Elmaradtak az izgalmak az Aranyban

A Labdaérzék-Gourmand tizenhárom, a Tízpróbások tizenkét gólt szerezve győzték le ellenfelüket a városi futsal bajnokság szerda esti fordulójában.

Megyei rangadó a hatodik helyért

A Fehérvári Titánok elleni hazai mérkőzéssel folytatja az Erste Liga küzdelmeit ma este hat órától a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata.

Magabiztos előny a kupában

2019. január 16. (szerda)

Óriásit lépett a továbbjutás felé a Magyar Kupában a Dunaferr DUE Dutrade FC futsal csapata, mely a negyeddöntő első meccsén 7-2-es sikert aratott Csömörön.

Elkészült a középszakasz programja

Két legerősebb ellenfelével kezdi meg az Erste Liga középszakaszának küzdelmeit a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata.