Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. jan. 12. Ernő
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü
Bartók Kamaraszínház és Művészetek háza

Hatvanegy előadás a félév során

Kultúra
Bartók Kamaraszínház
sajtótájékoztató
Őze áron
Sipos Imre
Csadi Zoltán
Dunaújváros

facebook megosztás

Brousil Csaba - 2017. jan. 12., 19:55

Évadközi, félévértékelő sajtótájékoztatót tartott csütörtök délután a Bartók Kamaraszínház vezetése: Őze Áron igazgató, Sípos Imre művészeti igazgató és Csadi Zoltán igazgató helyettes a Művész Presszóban.

Elsőként Őze Áron beszélt a sajtótájékoztatón, a Bizalom Évadának közepén megköszönte a városlakóknak a színház, és a benne dolgozók felé áradó bizalmát, melyet, mint mondta folyamatosan igyekeznek meghálálni. Az igazgató kiemelte, hogy mozgalmas és sikeres féléven vannak túl, és egy még mozgalmasabb félév előtt állnak, melynek során szeretnék fenntartani a nézők egészséges kíváncsiságát, mellyel a színház munkásságát követik. Huszonegy nagy- és negyven kistermi előadáson vannak túl, melyeken az előbbi esetében 87, míg az utóbbi esetében 70 százalékos látogatottságnak örvendhettek. Őze Áron külön kiemelte azt az örvendetes tényt, hogy a gyerekek szinte özönlöttek a színházba és a közel ezer eladott bérlet is azt mutatja, hogy munkásságuk gyümölcsöző. A jövő évad egyik elsődleges céljának azt tűzte ki, hogy a bérletesek számát minimum a duplájára tornázzák fel. Őze Áron azt is elmondta, hogy az elmúlt időszakban számtalan megkeresést kaptak különböző egyesületektől és szervezetektől, és a színház épületében rendezvényeiket, különböző gála- és jótékonysági estjeiket, koncertjeiket, kulturális eseményeiket szervezhették meg a színház épületében. Az intézmény vezetése a jövőben is szeretne a lehetőségeihez mérten eleget tenni az ilyen jellegű megkereséseknek. Az igazgató köszönetet mondott az önkormányzatnak a támogatásért és a bizalomért, mert mint mondta, minden feltétel megvan ahhoz, hogy színházat csinálhassanak, nyugodt a légkör, rendben van a finanszírozás.

Sípos Imre, a színház művészeti igazhatója elmondta, hogy az őszi bérletstruktúra kialakításánál még egy kicsit a sötétben tapogatóztak, mert pontosan még nem tudták, hogy a városlakókat milyen darabok is mozgatnak majd meg igazán. Szeretnék a lehető legszélesebb körben kiszolgálni a közönséget, ezért is választottak a repertoárba különböző műfajú darabokat. A saját és a vendégelőadások sikere őket igazolta, és mint mondta, a jövőben is arra törekednek majd, hogy mindenben tudjanak igazodni a közönség igényeihez. A művészeti igazgató kiemelte, hogy a Rák Jóska című darab éppen zajló próbáin keresztül lehet a legjobban tetten érni azt, hogy milyen jó az összhang a színészek között. Elmondása szerint élvezet a közös munka és ezt nagy valószínűséggel a közönség is észrevette, mert érzik a felőlük áradó bizalmat.

Csadi Zoltán, a Bartók igazgatóhelyettese, mint társulati színész megerősítette Sipos Imre szavait, miszerint a társulat tagjai megtalálták a közös hangot mind egymással, mind a vendégművészekkel, akikre nagy szükség van, mert új színt hoznak a társulat és színház életébe. Csadi Zoltán kiemelte, hogy az elmúlt fél évben minden fórumon és minden lehetőséget megragadva arra törekedtek, hogy a legszélesebb körben részt vegyenek a város életében. Ennek fenntartásáért a jövőben is mindent elkövetnek majd. Ezt a célt szolgálja a következő évad elejére teljesen megújuló színházi honlap, az új plakátok és készülő óriásplakátok, valamint a színház homlokzatának új megjelenése is. Őze Áron szavaira visszatérve kiemelte, hogy a színház épületébe hosszabb-rövidebb időre beköltöző rendezvények, gálák, kiállítások kiszélesítik a színház falait és igazi közösségi térré teszik a teátrumot.

A sajtótájékoztató végén Őze Áron a közeljövő terveiről is beszélt.  Január 16-án minden pedagógust szeretettel várnak a színházba, hiszen újra lesz Ádámok és Évák Ünnepe a Bartókban a szokásos módon, diákok közreműködésével. A Petőfi Művészeti Liget nyári programjába szeretnék majd visszacsempészni a színházat, így ott nemcsak könnyű – és komolyzenei előadásokat láthat majd a közönség. A Bartók az együttműködő partnereivel (Aranytíz, Szegedi Szabadtéri Játékok, Kultkikötő) koprodukcióban szeretne színházat csinálni a Ligetben az elkövetkező nyarakon.

A rovat további hírei: Kultúra

DSTV: tartalmas év a műtárgyak között

2026. jan. 12.

2025-ben is sikerült sokakkal megismertetni az Intercisa Múzeum munkáját, derül ki a DSTV összegzéséből. Családi programok, kézműves foglalkozások, előadások és természetesen kiállítások sora töltötte meg az épületet – és perszer változatlanul várják a látogatókat! Hangkép.

DSTV: a kultúra és a közösségek központja

2026. jan. 11.

Tartalmas és gazdag évet zárt a Munkásművelődési Központ, derül ki a DSTV összegzéséből. A színes kulturális kínálat mellett közösségi események egész sora színesítette a palettát – az MMK fontos szabadidős bázisként is üzemel. Hangkép.

Újra a muzsika és a közösség ünnepe lett (galériával)

2026. jan. 10.

Csodás koncertélmény és igazi ünnep: újra hatalmas sikert aratott az Újévi Gála című hangverseny – a telt házas koncertnek a Bartók Kamaraszínház színházterme adott otthont pénteken délután, az estébe nyúló produkció idén is a közösség ünnepe lett.

"Újévi Gála 2026" – színes műsor csalogat a Bartókba

2026. jan. 08.

Folytatja a szép hagyományt, újra megrendezi Újévi Gála című programját a Sándor Frigyes Zeneiskola közössége: a Szonáta Zeneművészeti Alapítvány koncertjét a Bartók Kamaraszínház színháztermében rendezik pénteken délután.

DSTV: csodavilág a gyermekkönyvtárban

2026. jan. 08.

A József Attila Könyvtáron belül is van egy világ, ami elvarázsolja a legkisebbeket, idézi fel a DSTV összeállítása. A gyermekkönyvtár színes, gazdag programjai mosolyra fakasztják őket, tudással, barátsággal töltik meg a gyerekek mindennapjait. Évértékelő hangkép.

Forró hangulat a télben – startol a Zenélő Cukrászda idei sorozata

2026. jan. 07.

Az új esztendőben is töretlen lelkesedéssel várják a muzsika és/vagy az édes élmények barátait a Jakó Vasmű úti bázisán, az évnyitó koncertet szombaton rendezik. Mindenkit várnak!

DSTV: a harmonika varázsa

2026. jan. 05.

Városunkban többször bizonyította már rátermettségét és tehetségét Kiss Péter, a fiatal harmonikaművész, idézi fel a DSTV összeállítása. A muzsikus Olaszországban tanul, és még decemberben adott barátaival páratlan, teltházas koncertet. Hangkép.

  • További hírek

Friss hírek

  1. Háziversenyen remekeltek a tollaslabdázók

  2. A szolidaritási hozzájárulás újra kormányzati sarc, milliárdos teher a városnak

  3. Újabb csapadék után némi enyhülés jöhet

  4. Két vereség az Andersen Ligában

  5. DSTV: tartalmas év a műtárgyak között

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: tartalmas év a műtárgyak között

DSTV: tartalmas év a műtárgyak között

Embedded thumbnail for DSTV: a kultúra és a közösségek központja

DSTV: a kultúra és a közösségek központja

Embedded thumbnail for DSTV: az év első dunaújvárosi babája

DSTV: az év első dunaújvárosi babája

Top hírek

  1. Gyászol a kórház, elhunyt dr. Makkai Noémi

  2. Bestiálisan bántalmazta az albérlőjét – letartóztatták

  3. Óvintézkedések a tartós, kemény fagyok idejére

  4. Eltűnés miatt keresik a testvérpárt

  5. Beszélgetés Gyöngyössy Csabával – egy év tapasztalatairól, a feladatokról, tervekről

Galéria

Újévi Gála (2026)

BÚÉK, Dunaújváros! (2026)

A szeretet lángja is ég

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 1. szám - 2026.01.09.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő