Most beleszólhat! - Balesetmegelőzési kezdeményezés

Molnár Emese - 2017. január 20. 14:10

A Dunaújvárosi Rendőrkapitányság és a Dunaújvárosi Balesetmegelőzési Bizottság egy programot hirdet, melynek keretében átvizsgálják a közúti jelzéseket, jelzőtáblákat és ebben a lakosság segítségét is kérik.

A Dunaújvárosi Rendőrkapitányság és a Dunaújvárosi Balesetmegelőzési Bizottság egy programot hirdet az önkormányzattal és a Magyar Közút Nonprofit Zrt. együttműködésével, amelynek keretében átvizsgálják a kapitányság illetékességi területén a közúti jelzésekkel kapcsolatos problémákat, hiányosságokat, anomáliákat.

Kőhalmi László elmondta, azt vizsgálják meg közlekedésbiztonsági szempontból többek között, hogy kell-e egy adott útszakaszra, kereszteződésbe a jelenleg kint lévő jelzőtábla, vagy éppen szükséges-e új tábla kihelyezése annak érdekében, hogy egyértelműsítse a közlekedési helyzetet, körülményeket. Ebben a lakosság segítségét is kérik. A jelzését fényképek csatolásával együtt a drkdbb@gmail.com e-mail címre várják az akció végéig, március 20-ig. A program végén értékelik a jelzéseket, és aki a legkirívóbb esetet küldi be, annak egy kisebb ajándékcsomaggal is kedveskednek.

Soltész Gyula, a Magyar Közút Nonprofit Zrt. dunaújvárosi üzemmérnökség-vezetője elmondta, ők is csatlakoztak a felhíváshoz, és mind a városon belüli, mind a városon kívüli közutakon figyelik a jelzéseket.

 

Pásti Norbert, az önkormányzat közterületfelügyelője azt mondta, több ezer jelzőtábla van Dunaújvárosban, amelyek többségét már húsz éve kihelyezték. Azóta pedig sokat változott a közlekedési szabályzat, a közlekedési helyzet, így szükség van a felülvizsgálatra. Hozzátette, a lakosság, a sofőrök, a rendőrség eddig is jelezte a felmerült problémákat, de előfordulhat, hogy vannak még kérdéses helyzetek.

A rovat további hírei: Sziréna

Csalt és lopott – sértettek sorának okozott kárt

Csalt és lopott – sértettek sorának okozott kárt

2025. dec. 10.

A Dunaújvárosi Járási Ügyészség indítványozta annak a férfinak a letartóztatását, aki elhagyott bankkártyával vásárolt és több sértettől tulajdonított el értékeket. Büntetlen előéletű, de ezt a bőséges sorozatot egy hónap alatt produkálta.

Ismét életet mentett a szénmonoxid-érzékelő

Ismét életet mentett a szénmonoxid-érzékelő

2025. nov. 27.

Dunaújvárosi lakásban figyelmeztette a szénmonoxid-érzékelő jelzése a lakókat a mérgező gáz veszélyére egy társasházi lakásban szerdán este. A tűzoltók ki is mutatták a "néma gyilkos" jelenlétét, értesült a DO.

Perkátán bukott az autótolvaj

Perkátán bukott az autótolvaj

2025. nov. 27.

Nem mindennapi sorozatról számolt be a Zsaru Magazin híradása nyomán a vármegyei rendőrség közösségi felülete. Több soron is bukott a fiatal, íme!

Együtt a netes csalások ellen

Együtt a netes csalások ellen

2025. nov. 26.

Az internetes átverések elleni küzdelem jegyében folytatja sorozatát a Dunamenti Regionális Népfőiskola – az eseményre a Kossuth Lajos utcai központban várják az érdeklődőket csütörtökön délután.

Eltűnés miatt keresik Viktóriát – jelentkezzen, ha tud róla! (FRISSÍTVE)

Eltűnés miatt keresik Viktóriát – jelentkezzen, ha tud róla! (FRISSÍTVE)

2025. nov. 24.

A dunaújvárosi rendőrök kérik a lakosság segítségét kérik a 15 éves mezőfalvi lány eltűnése ügyében. Már egy megosztás is közelebb vihet a fiatalhoz! (FRISSÍTVE)

Baleset a reggeli órákban

Baleset a reggeli órákban

2025. nov. 22.

Villanyoszlopnak ütközött egy személyautó Dunaújvárosban, a Szórád Márton út és az Aranyvölgy út kereszteződésénél.

Végzetes gázolás a Papírgyári úton (frissítve)

Végzetes gázolás a Papírgyári úton (frissítve)

2025. nov. 20.

Tragikus kimenetelű baleset történt a Papírgyári úton ma reggel, értesült a DO. Egyelőre nem megerősített információink szerint gyalogosgázolás történt – a sérült a helyszínen életét vesztette. Gyorshír.