Petőfisek sakkversenye
Hetedik alkalommal rendezték meg a Petőfi Házi Sakkversenyt az iskolában pénteken délután, ami évről évre népszerűbb a diákok körében, idén már közel negyven tanuló indult a versenyen.
Hét éve szerveznek sakkversenyt a Petőfi Sándor Általános Iskolában, vagyis már mind a nyolc évfolyam ismeri ezt a készségfejlesztő játékot. Némethné Bátai Ibolya sakkedző vezetésével pénteken délután került sor az idei bajnokságra, melyen negyven diák vett részt. A négyszázezer forintos önkormányzati pályázati támogatásnak hála az iskola megfelelő minőségű eszközöket tudott vásárolni, beleértve a legújabb időmérő sakkórákat is, valamint a versenyen kiosztott érmeket, kupákat.
A meccsek előtt Rideg István, az iskola igazgatója kívánt sok sikert a versenyzőknek az aulában, ahol a versenyhez kapcsolódó rajzkiállítás is nyílt, melyen a diákok egy elképzelt Lovagi tornát ábrázoltak, ahol a sakkbábuk, közülük is a tisztek vívnak meg egymással. A versenyen három korosztályba osztották az indulókat, lányok és fiúk egymás ellen is megmérkőzhettek. A rendezvény célja azon felül, hogy megtudják, ki is a legjobb petőfis sakkozó, az volt, hogy mindannyian elsajátítsák a szabályos sakkparti menetét és versenyhelyzetben is kipróbálják tudásukat. A bajnokság lebonyolításában az egykori petőfis nemzetközi sakkmester, Lizák Péter is részt vett, aki a verseny után szimultánt játszott a vállalkozó szelleműekkel.
A rovat további hírei: Oktatás
DSTV: a pályaválasztásról a Pannonban
2025. dec. 02.
Hamarosan dönteniük kell a végzős középiskolásoknak, hogy melyik intézményben, hol folytatják a tanulmányaikat, emlékeztet a DSTV összeállítása. A Pannon Oktatási Központ a közelmúltban pályaválasztási nyílt nappal igyekezett segíteni a döntésben. Hangkép.
DSTV: műhelymunka a Vasváriban
2025. nov. 25.
Izgalmas foglalkozások sora várt a Vasvári alsós nebulóira a napokban, derül ki a DSTV összegzéséből. A Székesfehérvári Pedagógiai Oktatási Központ Tanító munkaközössége szervezett játékos, közösségi programokkal tarkított műhelymunkát az iskolában. Hangkép.
Pályaorientációs nap és irodalmi kávéház a Pannon Oktatási Központban
2025. nov. 22.
Sűrű programot bonyolított a napokban a Pannon Oktatási Központ Magángimnáziuma: szerdán különleges pályaorientációs nap helyszíne volt az intézmény, csütörtökön egy volt diák főszereplésével irodalmi kávéházat rendeztek.
DSTV: Széchenyiről a Móriczban
2025. nov. 20.
Történelmi vetélkedő helyszíne volt a Móricz Zsigmond Általános Iskola az MTA alapításának 200. évfordulója alkalmából, derül ki a DSTV összegzéséből. Azzal sem árulunk el nagy titkot, hogy a vetélkedő központjában Széchenyi István élete és műve állt. Hangkép.
Folytatta érzékenyítő sorozatát a Rosti iskola
2025. nov. 16.
2023 óta töretlen sikerrel üzemel, a közelmúltban újra több intézménybe látogatott a Dunaújvárosi Rosti Pál Gimnázium és Általános Iskola népszerű érzékenyítő, szemléletformáló kezdeményezése. Az "Érezd át!" program minden ízében különleges kísérlet – az alábbiakban az is kiderül, miért!
DSTV: itt az őszi szünet!
2025. okt. 28.
A napokban kicsit megváltozott a város jellege – kevesebb fiatalt látni az utcákon, kicsit nyugodtabbá vált a közlekedés is, derül ki a DSTV összegzéséből. Nem történt semmi különös: megkezdődött az őszi szünet. Emlékeznek még, hogy jó pár évvel ezelőtt ez az esemény még nem létezett? Hangkép.
Tömegvonzás, nagy merítés a szakmák napján (galériával)
2025. okt. 21.
Hat intézmény sok-sok szakmáját vonultatta fel az immár hagyományos sokadalom: a Dunaújvárosi Szakképzés Napja elnevezésű seregszemlének a Dunaferr iskola villamos tagozata adott otthont a pályaorientáció és a kedvcsináló elemek jegyében még múlt pénteken.










