A Pakson rendezett Bottyán Tudományos és Művészeti Diákköri Konferencián ért el szép sikereket a dunaújvárosi Dózsa iskola két tanulója, Szabó Dorka és Szabó Kornél.
A Dunaújvárosi Dózsa György Általános Iskolában hagyománya van a természettudományokban kiemelkedő tehetségek támogatásának. Ehhez évek óta pályázati forrást is kapnak a Nemzeti Tehetség Program jóvoltából. Az idei tanévben 1.500.000 Ft támogatást nyertek az „Ahol a természettudományok találkoznak – természettudományi tehetséggondozó program” megvalósításához. Az odafigyelő, lelkiismeretes munkának minden évben megvan az eredménye.
A tanulók több versenyen, vetélkedőn adnak számot tudásukról és viszik magukkal a Dózsa jóhírét, s a legtöbb esetben elhozzák az első helyet is. Hagyománnyá vált az iskolában, hogy nemcsak a város és a környék versenyein vesznek részt a tehetségek, hanem a megye határon kívül is megmérettetik magukat. Az idei tanév is már két nagy sikert hozott a tanulók és az iskola számára.

Tavaly december 16-án rendezték meg a Müller Ferenc regionális kémiaversenyt Bonyhádon, ahol 32 csapatból és a három forduló után iskolánk két csapata a 2. és 3. helyet szerezte meg. A csapat tagjai voltak: 2. hely – Kállai Soma, Rajcsányi Máté, Szabó Kornél, 3. hely – Bárdos Marcell, Gál Borbála Kinga, Szabó Dorka.

Január 20-án rendezték meg a Paksi Vak Bottyán Gimnáziumban a ül a természettudományi és matematika szekcióban arany minősítést ért el Szabó Dorka. Társadalomtudományi szekcióban Szabó Kornél ért el arany minősítést a középiskolásoknak meghirdetett versenyen. Mindketten a Dunaújvárosi Dózsa György Általános Iskola diákjai.
Mindkét verseny során a diákok felkészítő tanára Csapó Mária volt.

