Versaillestől a Szalki-szigetig
Idén az MMK Galériája törte meg a csendet és a városban elsőként nyitott kiállítást. Marosi László fotóinak ad helyet az intézmény.
Megelőzve az összes városi intézményt az MMK január 3-án egy újabb kiállításnak adott helyet galériájában. Marosi László amatőr fotós képei kerültek fel a falakra. A hosszú évtizedeken át pedagógusként dolgozó művész nyugdíjas éveit a kulturális rendezvények látogatásával és kirándulásokkal tölti. Tanulói nagy szeretettel emlékeznek vissza az iskolában töltött évekről, egyöntetűen vallják, Laci bácsi mindig is érdeklődő típus volt. Nagy érdeklődéssel van jelen kiállításokon, előadásokon. Hű társa egy kompakt fényképezőgép, mellyel megannyi pillanatot megörökít. Így készültek a csodás képek, amelyekből most egy kisebb válogatást láthatunk.
A kutyaportrétól az épületfotóig minden fellelhető a művész repertoárjában. Ami az emberi szemnek szép és érdekes, megörökíti. Minden kép egy-egy történetet rejt magában, rövid tárlatvezetés keretén belül megismerhettük a Szalki-szigeti hattyút és a külföldi kirándulások történetet is. Majd hatvan képen keresztül utazzuk át Európát és hazánk legszebb helyeit. A megnyitót Setét Andrásné mandolin és Nagy János fütty duettje színesítette. Kováts Rózsa, az intézmény vezetője nyitotta meg az MMK galéria tárlatát, amely egész januárban megtekinthető lesz az földszinti folyosón.
A rovat további hírei: Kultúra
DSTV: a csomagolás kihívása a papíriparban
2025. aug. 21.
Remek bemutató várja a vendégeket a Magyar Papírmúzeumban, derül ki a DSTV összeállításából. Az érdeklődők a csomagolástechnika történetével, illetve papíripari vonatkozásaival is ismerkedhetnek a Papírgyári úti intézmény kiállítóterében. Hangkép.
DSTV: már a KönyvTérre készülnek
2025. aug. 19.
Egy előhang már szerepelt hasábjainkon, most itt a DSTV összeállítása és az esemény plakátja arról, hogy már javában tartanak az idei KönyvTér előkészületei: a József Attila Könyvtár immár hetedik kavalkádjának a Városháza tér biztosít helyszínt szeptember 6-án. Hangkép.
DSTV: Hirosima túlélő fái
2025. aug. 16.
A koncert híréről már beszámoltunk, most itt a DSTV összegzése a különleges bemutatóról. A városunkból elszármazott kortárs zeneszerző, Nagy Ákos Hirosima fái című darabját a tokiói Liszt Intézetben mutatták be az atomtámadás 80. évfordulójának emléke előtt tisztelgő hangversenyen. Hangkép.
A művészet összekovácsolja az embereket
2025. aug. 14.
A SKICC Művészeti Egyesületnek rendkívül szép múltja van – hosszú évek óta egyengeti a csoporthoz kapcsolódó alkotók útját. A közösség idén immár 18. alkalommal rendezte meg alkotótáborát – az összetartás most sem ismert országhatárt: Erdélyből is érkeztek művészek.
Újra lesz KönyvTér – idén már hetedszerre
2025. aug. 09.
Bár még van idő az eseményig, érdemes előre beírni a naptárba a kultúra összes barátjának: újra a Városháza tér ad otthont a József Attila Könyvtár nyárbúcsúztató seregszemléjének. A KönyvTér című forgatagba szeptember 6-án várják az érdeklődőket!
DSTV: hajkarika a hónap műtárgya
2025. aug. 09.
Apró, de annál becsesebb kincsek bemutatásával folytatódott az Intercisa Múzeum sorozata, derül ki a DSTV összegzéséből. A hónap műtárgya ezúttal az úgynevezett S-végű hajkarika lett – a leletanyag jellemzőiről Hodik Mónika történész-muzeológus beszélt. Hangkép.
DSTV: a forint a papírmúzeumban
2025. aug. 08.
A forint születésnapjáról esett már szó korábban is a DSTV összeállításában, ezúttal egy különleges kollekció került a fókuszba: Pelbárt Jenővel, a Magyar Papírmúzeum igazgatójával az intézményi gyűjtemény kapcsán foglalkoztak a pénznem alakulásával. Hangkép.