Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. jan. 08. Gyöngyvér
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü
Dunaújváros Hetilap

"Vissza szeretnék menni Kínába, hogy meggyógyuljak!"

Közélet
Pecsét István
gyógykezelés
Dunaújváros
Kína

facebook megosztás

doszerk - 2017. jan. 16., 08:05

A kínai gyógykezelését megszakítva, tavaly novemberben hazautazott Pecsét István, mert egy gyulladásos zavar a vizsgálati eredmények szerint májkilökődést indított el a szervezetében, melyet itthon igyekeznek orvosolni.

Saját döntésének hátterében egész egyszerűen az állt, hogy a kinti kezelés jócskán meghaladta volna az egyébként a Dunaújvárosiak Életéért Alapítvány által összegyűjtött és rendelkezésre álló összeget.

Hazatértét követően most arról számolt be, hogy egyáltalán nem bánja döntését, mert gyors beavatkozásra volt szüksége a transzplantált májnak, hogy ne lökődjön ki a szervezetből, ugyanis Istvánt jelenleg nem tudják feltenni májtranszplantációs várólistára a májon kívüli rák miatt, mely kizáró tényező. Egyelőre csak a gyógyszeres kezelés létezik számára.

Továbbá sikerült néhány kilót visszaszednie magára, és minden eddigi jel arra utal, hogy visszautazását követően végleg a gyógyulás útjátra léphet majd.

- A kínai gyógykezelésemet tavaly november 20-án kellett megszakítanom a transzplantált máj súlyos gyulladása miatt. A közel öt hónapos gyógykezelés eredménye, hogy további áttétek nem képződtek a szervezetemben a képalkotó vizsgálatok szerint, jelenleg az a kettő van, melyekkel megkezdtem Kínában a kezeléseket, akkor mindkettő két centiméter fölött volt, jelenleg egy-egy centiméteresre zsugorodtak. A transzplantált máj kritikus állapotából való kimozdítását az egészséges felé Kínában is meg tudták volna oldani, de ezek a beavatkozások további több millió forintba kerültek volna. Mivel az adománygyűjtés a daganat elpusztítására irányult, így a máj kilökődési zavarát itthon orvosolták, hogy másodjára is visszatérhessek Guangzhou-ba.

István örömmel számolt be többek között arról, hogy az emberekkel (barátaival, ismerőseivel, az utcán sétálókkal egyetemben) mindenki nagy érdeklődéssel, aggódással és szeretettel fordul felé, ami továbbra is arra ösztönzi, hogy példásan küzdjön és helytálljon a kapott bizalomban:

- Jelenleg a négy májfunkciós értékemből kettő már jó, a másik kettőért még megy a küzdés (jelenleg a GGT, és az ALP is húzódik vissza), de a gyulladás csökken. Február 2-án lesz egy nagy kontrollvizsgálat Budapesten, ha minden remekül megy és a májfunkciók rendeződnek, akkor folytatni szeretném a rák elleni gyógykezelést. Vissza szeretnék menni Kínába, hogy az egy-egy centiméteresre zsugorodott daganatokat is eltüntessék, és hogy meggyógyuljak!

-Lokál Extra-Dunaújváros/Pálinkás István-

A rovat további hírei: Közélet

Gyászol a kórház, elhunyt dr. Makkai Noémi

2026. jan. 08.

Fájdalmas veszteség érte a Szent Pantaleon Kórház közösségét: az intézmény mély megrendüléssel tudatta, hogy életének 43. évében elhunyt Toponáryné dr. Makkai Noémi, a csecsemő- és gyermekosztályunk szakorvosa. Nekrológ.

Ideiglenes melegedőhelyek és vörös kód Dunaújvárosban!

2026. jan. 07.

A tartós hideg és a hóhelyzet miatt a város önkormányzati intézményei közül többet ideiglenes melegedőhelyként is megnyit a lakosság számára – az adott intézmények nyitvatartási idejében. A szociális intézmények esetében a vörös kód protokoll érvényes!

Isten hozott, Sárközi Máté Adrián!

2026. jan. 06.

Megszületett az új esztendő első babája a Szent Pantaleon Kórház-Rendelőintézetben: Sárközi Máté Adrián január 2-án, 1 óra 43 perckor érkezett, és a második gyermek a családban. A csöppséget és szüleit a város nevében Pintér Tamás polgármester köszöntötte hétfőn.

Gyászol a nyugdíjas pedagógusok közössége, elhunyt Jeney Sándorné

2026. jan. 05.

A Dunaújvárosi Nyugdíjas Pedagógus Klub közösségének tagjai megrendülve vették tudomásul, hogy 86 évesen távozott az élők sorából alapítójuk, egykori titkáruk, Jeney Sándorné, Magdika. Nekrológ.

A város is készül a havazásra és a tartós mínuszokra

2026. jan. 05.

Felkészült a kialakult és várható időjárási helyzetre a város önkormányzata; a következő napok havazása, az utak jegesedése várhatóan nehezíti a közlekedést, de a GESZ készen áll a nagyobb mennyiségű havazás kezelésére is. Közlemény.

Új év, új esélyek a nemes életmentéshez

2026. jan. 04.

Az új esztendőben is jelentősnek ígérkezik az egészségügy vérigénye, az ünnepi időszak elmúltával is szükség lesz az önkéntesek közreműködésére. A szokásos visszatekintő mellett a januári tervekről is olvashatnak – és persze a jelszó változatlan: vért adni menő!

DSTV: mozgalmas évek a Duna Dog közösségénél

2026. jan. 04.

Sűrű és tartalmas évet zárt, és hasonlóra készül idén is a Duna Dog Center csapata, derül ki a DSTV évértékelő anyagából. A közösség megkerülhetetlen lett városunkban, sokaknak sokféleképpen segítenek – leginkább állatasszisztált terápiával. Hangkép.

  • További hírek

Friss hírek

  1. Gyászol a kórház, elhunyt dr. Makkai Noémi

  2. A kapitány már a felkészülési mérkőzéséken Eb-szintet vár

  3. DSTV: csodavilág a gyermekkönyvtárban

  4. Ideiglenes melegedőhelyek és vörös kód Dunaújvárosban!

  5. DSTV: óév a birkózók szemszögéből

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: csodavilág a gyermekkönyvtárban

DSTV: csodavilág a gyermekkönyvtárban

Embedded thumbnail for DSTV: óév a birkózók szemszögéből

DSTV: óév a birkózók szemszögéből

Embedded thumbnail for DSTV: havas hangulat, éles bevetés

DSTV: havas hangulat, éles bevetés

Top hírek

  1. Baleset és teljes útlezárás a 62-esen

  2. Bréking: újabb baleset a 6-oson, vigyázat, téli pálya!

  3. Gyászol a nyugdíjas pedagógusok közössége, elhunyt Jeney Sándorné

  4. Baleset és teljes útlezárás volt a 6-os főúton

  5. Gyászol a kórház, elhunyt dr. Makkai Noémi

Galéria

BÚÉK, Dunaújváros! (2026)

A szeretet lángja is ég

Az öröm rózsaszín gyertyája is fénylik (galéria) - fotó:

Az öröm rózsaszín gyertyája is fénylik (galéria)

Dunaújváros Hetilap

XIV. évfolyam 50. szám - 2025.12.19.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő