Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2025. dec. 20. Teofil
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü
Dunaújváros Hetilap

"Vissza szeretnék menni Kínába, hogy meggyógyuljak!"

Közélet
Pecsét István
gyógykezelés
Dunaújváros
Kína

facebook megosztás

doszerk - 2017. jan. 16., 08:05

A kínai gyógykezelését megszakítva, tavaly novemberben hazautazott Pecsét István, mert egy gyulladásos zavar a vizsgálati eredmények szerint májkilökődést indított el a szervezetében, melyet itthon igyekeznek orvosolni.

Saját döntésének hátterében egész egyszerűen az állt, hogy a kinti kezelés jócskán meghaladta volna az egyébként a Dunaújvárosiak Életéért Alapítvány által összegyűjtött és rendelkezésre álló összeget.

Hazatértét követően most arról számolt be, hogy egyáltalán nem bánja döntését, mert gyors beavatkozásra volt szüksége a transzplantált májnak, hogy ne lökődjön ki a szervezetből, ugyanis Istvánt jelenleg nem tudják feltenni májtranszplantációs várólistára a májon kívüli rák miatt, mely kizáró tényező. Egyelőre csak a gyógyszeres kezelés létezik számára.

Továbbá sikerült néhány kilót visszaszednie magára, és minden eddigi jel arra utal, hogy visszautazását követően végleg a gyógyulás útjátra léphet majd.

- A kínai gyógykezelésemet tavaly november 20-án kellett megszakítanom a transzplantált máj súlyos gyulladása miatt. A közel öt hónapos gyógykezelés eredménye, hogy további áttétek nem képződtek a szervezetemben a képalkotó vizsgálatok szerint, jelenleg az a kettő van, melyekkel megkezdtem Kínában a kezeléseket, akkor mindkettő két centiméter fölött volt, jelenleg egy-egy centiméteresre zsugorodtak. A transzplantált máj kritikus állapotából való kimozdítását az egészséges felé Kínában is meg tudták volna oldani, de ezek a beavatkozások további több millió forintba kerültek volna. Mivel az adománygyűjtés a daganat elpusztítására irányult, így a máj kilökődési zavarát itthon orvosolták, hogy másodjára is visszatérhessek Guangzhou-ba.

István örömmel számolt be többek között arról, hogy az emberekkel (barátaival, ismerőseivel, az utcán sétálókkal egyetemben) mindenki nagy érdeklődéssel, aggódással és szeretettel fordul felé, ami továbbra is arra ösztönzi, hogy példásan küzdjön és helytálljon a kapott bizalomban:

- Jelenleg a négy májfunkciós értékemből kettő már jó, a másik kettőért még megy a küzdés (jelenleg a GGT, és az ALP is húzódik vissza), de a gyulladás csökken. Február 2-án lesz egy nagy kontrollvizsgálat Budapesten, ha minden remekül megy és a májfunkciók rendeződnek, akkor folytatni szeretném a rák elleni gyógykezelést. Vissza szeretnék menni Kínába, hogy az egy-egy centiméteresre zsugorodott daganatokat is eltüntessék, és hogy meggyógyuljak!

-Lokál Extra-Dunaújváros/Pálinkás István-

A rovat további hírei: Közélet

Fegyverropogás, csend, majd újra hangzavar

2025. dec. 20.

Különleges történetet idéztek meg a szervezők a Mondbach-kúriában tartott legutóbbi rendezvény alkalmával. 1914 nyarán tört ki az első világháború, karácsonykor azonban elhallgattak a fegyverek – a szembenálló felek együtt ünnepeltek, majd folytatódtak a háború borzalmai. 

Új kezdeményezés valósul meg Dunaújvárosban

2025. dec. 19.

A napokban egy kedves programról adott hírt Barta Endre humán ügyekért felelős alpolgármester és Pappné Grabant Ilona önkormányzati képviselő, idősügyi tanácsnok. A városvezetés 2026-tól köszönteni fogja az 50 éves házasokat. 

Kis-Magyarország, NER-tempó – apróság, de szóra érdemes

2025. dec. 19.

Szintet lépett az erőforrás-menedzsment terén a DunaOnline műhelye: csont (és engedély, illetve pontos hivatkozás) nélkül ellopták a képeinket a legutóbbi önkormányzati díjátadóról.

Korlát teszi biztonságosabbá a közlekedést

2025. dec. 19.

Dunaújváros egyik igencsak forgalmas gyalogátkelője található az Építők útján a Fabó Éva Sportuszoda előtt – fiatalok és idősebbek egyaránt megfordulnak ezen a szakaszon. A közlekedést itt a közelmúltban átadott korlát teszi biztonságosabbá. 

Szántó Péter

Szántó Péter: egyre többen segítenek egymásnak, okkal bízva a közösség erejében

2025. dec. 19.

Szántó Péter, az 1. számú választókörzet önkormányzati képviselője, aki ebben a formában már több mint három évtizede szolgálja Dunaújvárost. A rendszerváltás óta szinte folyamatosan képviselőként dolgozik, csupán egyetlen ciklust hagyott ki az elmúlt évtizedekben.

Karácsonyi ünnepség az idősek otthonában

Karácsonyi ünnepség az idősek otthonában

2025. dec. 18.

Dunaújvárosban az ünnepi időszakban sem feledkeznek meg a szépkorú embertársainkról. Az ESZI-ben folytatták a kedves hagyományt; a Móricz Zsigmond Általános Iskola diákjainak közreműködésével meghitt műsort láthattak az ellátottak.

A szeretet ünnepe mindenkihez szól

A szeretet ünnepe mindenkihez szól

2025. dec. 18.

Folytatta kedves hagyományát a Jószolgálati Otthon Közalapítvány – karácsonyi mulatságot szerveztek a Liget közben. Zenével, mesemondással tarkított előadással örvendeztették meg a gondozottakat.

  • További hírek

Friss hírek

  1. Most nem volt esély a címvédő ellen

  2. Fegyverropogás, csend, majd újra hangzavar

  3. Partnerprogram az üzleti siker szolgálatában

  4. Bréking: lakástűz a Hold utcában – a mentőket is bevetették (FRISSÍTVE)

  5. Új kezdeményezés valósul meg Dunaújvárosban

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: emlékek az óvodákból

DSTV: emlékek az óvodákból

Embedded thumbnail for DSTV: évet zárt a DKSE is

DSTV: évet zárt a DKSE is

Embedded thumbnail for DSTV: együtt a szertelenségért

DSTV: együtt a szertelenségért

Top hírek

  1. Lakástűz a Szabadság úton

  2. Bréking: lakástűz a Hold utcában – a mentőket is bevetették (FRISSÍTVE)

  3. Hármas karambol, útlezárás a 6-oson

  4. Karácsonyi ünnepség az idősek otthonában

  5. Korlát teszi biztonságosabbá a közlekedést

Galéria

Az öröm rózsaszín gyertyája is fénylik (galéria) - fotó:

Az öröm rózsaszín gyertyája is fénylik (galéria)

DKSE évzáró (2025) - fotó:

DKSE évzáró (2025)

Sportolók köszöntése (2025) - fotó:

Sportolók köszöntése (2025)

Dunaújváros Hetilap

XIV. évfolyam 50. szám - 2025.12.19.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő