A sport és az esélyegyenlőség találkozása
Harmadik alkalommal rendezték meg a Dunaújvárosi Egyetem sportcsarnokában az Esélyegyenlőségi Sportnapot, melyen a Jószolgálati Otthon két intézményének ellátottjai vettek részt.
Foci, floorball és kosár várta a Jószolgálati Otthon Közalapítvány napközijének és bentlakásos intézményének ellátottjait kedden egész délelőtt a Dunaújvárosi Egyetem sportcsarnokában. A harmadik alkalommal megrendezett Esélyegyenlőségi Sportnap a Hiszek Benned Sportprogram egyik eseménye, mely az Emberi Erőforrások Minisztériumának sportért felelős államtitkársága és Dunaújváros önkormányzatának segítségével jött létre.
A szervezést a Dunaújvárosi Egyetem Diák Sportegyesülete vállalta magára és az intézmény sportcsarnokában látták vendégül a Jószoliból érkezőket, akik közel hatvanan voltak. A délelőtt folyamán a Dunaferr Szakgimnázium és Szakközépiskola egyik rendvédelmi osztálya mellett két egyetemi hallgató, a városi utánpótlás futsal csapat tagja segített a bemelegítésben és a játékban. Az esemény célja elsősorban az volt, hogy közös sportolási lehetőséget biztosítsanak a fogyatékkal élőknek és az egészséges embereknek egyaránt.
A rovat további hírei: Sport
DSTV: táboroznak a röplabdázók
2025. júl. 02.
Idén három héten keresztül érezhetik jól magukat a fiatalok a DSE Röplabda Akadémia hagyományos nyári táborában, melynek első hetén a DSTV stábja is ott volt. Hangkép.
Elődöntőt ért a németek kiütése
2025. júl. 02.
A meccs elején még akadozott a gépezet, de végül a németeket is simán legyőzve jutott be az isztambuli Európa-bajnokság elődöntőjébe az U16-os magyar női vízilabda válogatott.
Hajdu Jonatán már előre tekint
2025. júl. 02.
Nem volt bosszús az Európa-bajnokságon elért negyedik helye miatt a DKSE kenusa, Hajdu Jonatán, aki idén még egy vb-n is magára húzhatja a válogatott szerelését, és a kenu kettesek 500 méteres olimpiai számát sem engedi el.
A nyári tábor után versenyre utaztak
2025. júl. 01.
Szokásos nyári táboruk után azonnal egy nemzetközi versenyen szerepeltek a DKSE és a Gurics György BDSE ifjú birkózói.
Már a felnőtt évekre készül a DKSE úszója
2025. júl. 01.
Összességében elégedetten tekintett vissza utolsó utánpótlás Eb-jére a DKSE úszója, Kovács-Seres Hunor, akit Barta Endre alpolgármester is meglátogatott hétfő délelőtti gyakorlásán.
Szerb válogatott csatár az DAB-ban
2025. jún. 30.
A 25 esztendős Srdan Subotic az olasz másodosztályú Como együttesétől tér vissza a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorongozóihoz a 2025/2026-os szezonban.
Aranyos dunaújvárosiak
2025. jún. 30.
Remekül szerepeltek, négy alkalommal is a dobogó legfelső fokára állhattak a DKSE kajak-kenusai a Magyar Kupa Sukorón megrendezett fináléjában.