Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. feb. 03. Balázs
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü
Dunaújváros Hetilap

Ápolók Napja - Képviselői látogatás a kórházban

Közélet
Dr Galambos Dénes
Dunaújváros
Szent Pantaleon Kórház

facebook megosztás

Molnár Emese - 2017. feb. 19., 18:14

A Magyar Ápolók Napja alkalmából dr. Galambos Dénes, térségünk országgyűlési képviselője ellátogatott Szent Pantaleon Kórházba, és virággal köszöntötte a műszakban dolgozó ápolókat.

Az Országgyűlés határozata alapján, 2014 óta minden év február 19-én ünnepeljük a Magyar Ápolók Napját. Idén Kossuth Zsuzsanna emlékévet is tartanak, ugyanis kétszáz évvel ezelőtt született Kossuth Lajos testvére, aki az 1848-49-es forradalom és szabadságharc idején a tábori kórházak főápolónője volt.

Ezen a napon dr. Galambos Dénes, térségünk országgyűlési képviselője ellátogatott a Szent Pantaleon Kórházba. Dr. Mészáros Lajos főigazgató-főorvossal, valamint Erdély-Franyó Anna ápolási igazgatóval több osztályra is bementek, a képviselő pedig virággal köszöntötte az ott dolgozó ápolókat.

- Az egészségügyben dolgozók munkájának elismeréseként a kormány több lépcsős béremelést hajt végre. Tavaly szeptemberben átlagosan 26,5 százalékkal nőtt az egészségügyi szakdolgozók bére. Idén novemberben további 12 százalékos emelést hajtunk végre. 2019-ig összesen 65 százalékos emelésben fognak részesülni a szakdolgozók- mondta lapunknak dr. Galambos Dénes.

Arról is beszélt, hogy az elmúlt években a kormány mintegy 500 milliárdos fejlesztést indított az egészségügyben, amelynek részeként több kórház, rendelő és mentőállomás újulhat meg. A tavalyi költségvetés zárásakor további 70 milliárd forintról is döntöttek, amelyet adósságrendezésre és strukturális fejlesztésre fordíthatnak a kórházak.

A rovat további hírei: Közélet

Közmeghallgatás a Városházán

2026. feb. 03.

Az vonatkozó jogszabályoknak megfelelően kerít sort az önkormányzat az idei közmeghallgatásra – az eseményt csütörtökön délután rendezik a Városháza "C" szárnya Almási Zsolt termében. Meghívó.

30 napra letartóztatták Mezei Zsoltot (frissítve)

2026. feb. 02.

A bíróság harminc napra rendelte el a DK-s általános hatáskörű alpolgármesterének letartóztatását. A bírósági, ügyészségi közlemények még nem futottak be, a letartóztatás hírét a Magyar Nemzet publikálta. Amint további információval bírunk, frissítjük a hírt!

Diadalmas évnyitó után komoly kihívások

2026. feb. 01.

Remek közösségi akcióra lehet nagyon büszke a Magyar Vöröskereszt Dunaújvárosi Területi Szervezete és a Városvédők Újtelepért Egyesület, az önkéntes véradók kimagasló eredménnyel járt mozgósítása egyúttal kiváló példa is. A folytatás nem lesz könnyű – de mindenképpen biztató a nyitány!

Pappné Grabant Ilona: "... a legfontosabb, hogy jelen legyek az emberek életében"

2026. jan. 31.

Egy éve dolgozik önkormányzati képviselőként Pappné Grabant Ilona Dunaújváros 8-as választókerületében – a Béke városrész egy része és a Kertváros tartozik hozzá. Azt mondja, hogy az elmúlt időszak az alapozásról, a tanulásról és a kézzelfogható fejlesztésekről szólt – játszóterektől a parkolókig.

A víztoronyról is szó esett a tárgyaláson

2026. jan. 30.

Több fontos téma is szóba került azon a megbeszélésen, amit Pintér Tamás polgármester és Orosz Csaba önkormányzati képviselő folytatott a Mezőföldvíz Kft. területi vezetőivel a Városházán ma délelőtt.

DKIK: digitalizációs napot szerveznek

2026. jan. 30.

Digitalizációs napot szervez a kkv-k számára a Dunaújvárosi Kereskedelmi és Iparkamara – a programra szerdán várják az érintett cégek képviselőit!

Mentálhigiénés segítség az álláskeresőknek

2026. jan. 30.

A SteelCityZen projekt nyomán az Útkeresés Segítő Szolgálat komplex programcsomagot dolgozott ki a munkaerőpiaci változások által érintett, valamint hátrányos helyzetű felnőttek támogatására. A foglalkozások célja az egyéni erőforrások megerősítése, az önbizalom növelése és a társadalmi, illetve munkaerőpiaci visszailleszkedés elősegítése. 

  • További hírek

Friss hírek

  1. DSTV: vereség emelt fővel

  2. Közmeghallgatás a Városházán

  3. Új védővel erősített a DFC

  4. Cimborafarsang és Mazsola percek a gyermekkönyvtárban

  5. Birkózással emlékeztek a sportág szerelmesére (galériával)

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: vereség emelt fővel

DSTV: vereség emelt fővel

Embedded thumbnail for DSTV: villanyautók a hidegben

DSTV: villanyautók a hidegben

Embedded thumbnail for DSTV: az éremművészet atyja

DSTV: az éremművészet atyja

Top hírek

  1. 30 napra letartóztatták Mezei Zsoltot (frissítve)

  2. A víztoronyról is szó esett a tárgyaláson

  3. Több változás lesz februártól, módosulnak a gyermekorvosi körzetek Dunaújvárosban

  4. Töltsünk együtt egy délutánt – ismét Kolbásztöltő Fesztivált rendeznek Pentelén

  5. Három játékosától is elbúcsúzott a DFC

Galéria

Majosházi István Emlékverseny (2026)

Magyar Motoros Vízisport Szövetség díjátadó (2026)

Jeges örömök (2026)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 4. szám - 2026.01.30.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő